Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer kontra tehéntej?

Tápszer kontra tehéntej?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm babája 2 hós kora óta ad neki pótlást, mert nincs teje. Tápszerellenes, így ad neki krumplit meg bébiételeket. Erre most hallom (most 3 hós), hogy dobozos tejet kap és nem is ez az, ami durva, hanem hogy a lehető legolcsóbb, legvacakabb tejet veszik (tescos value, kék-fehér). Szerintem ez tök gáz. Ha már szerinte a tápszer nem jó, akkor adna neki legalább valami normális tejet. Nem? Vagy csak én gondolom úgy, hogy ez nem oké?
2009. júl. 8. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Tehéntejet legalább 1 éves koráig nem szabad adni a babáknak, lényegtelen, hogy tescos-e vagy a drágább fajta. Mellesleg a legártalmasabb a frissen fejt (kezeletlen) tej, ez még egy felnőtt gyomrát is hazavágja (tapasztalat). Miért ellenzi a tápszert? És a gyerekorvos, védőnő miért nem mondja meg neki, hogy ezt nem szabad? Habár sajnos én is ismerek olyat, aki olyan helyen lakik, hogy még egy rendes gyerekorvos sincs, felnőtt háziorvoshoz viszik a babákat. Ha meg ennyire tápszerellenes, akkor próbáljon anyatejhez jutni más anyákon keresztül. Ezzel nagyon sokat árthat a babájának, nem véletlenül mondják az orvosok, hogy ha 1 éves kor alatt tehéntejet adnak, azzal az allergiának (és nem csak a laktózallergiának, hanem MINDEN allergiának) adnak nem kis esélyt.
2009. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg elég gáz! Amúgy én sem hiszem, hogy nagyon nagy különbség van a különböző márkájú tehéntejek között, de ennek a pici babának tápszert kéne kapnia (ha anyatej nincs), nem tehéntejet!
2009. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyunk annyira közeli viszonyban, hogy "oszthassam neki az észt". Pedig szívesen adnék neki tanácsot. Szerintem mindegy neki, hogy a védőnő vagy a doki mit mond. Egyszerűen nem hallgat senkire. Hogy miért nem csípi a tápszert? Ezt nem tudom.

Csak azt remélem, hogy nem lesz nagyobb baja a babájának!

2009. júl. 8. 13:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 8. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

egy imerősöm volt ugyan ez. De neki azért ítt tejet a legény mert a drága gyerekorvos nem is írt fel neki tápszert. Mondván semmi baja jól fejlődik.

A poén az, hogy a tejalergián kívűl, veseelégedetlenség lehet a dologból ami nem ött persza alatt derül majd ki, hanem majd a doki a gyerk 10 éves korában ha rákérdez, hogy anyuka nem e adott 2 éves kora elött tejet a gyerekének, na akkor bánhatja. Fél éves koráig nem ehet tejterméket a gyerek semilyet, majd szépen lassan a natúr joghúrt, és túró, meg sajt. 2 éves koráig nem ihat tehéntejet. De ez azokra érvényes főként ahol van esély a tehéntej alergiára. Tegnap csináltam palacsintát tej/szóda felel fele arányba. Nem kért belőle a lányom. Pudingot sem komálja.Valahogy ösztönösen elutasítja amibe tej van. :'

2009. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
A gond az, hogy az ember körül van véve családban és lakóhelyen olyanokkal, akik azt mondják, "hogy az új dolgok baromságok, a régiek működtek, nem kell minden butaságot elhinni a mai orvosoknak"! Ezért az én 9 hós fiamnak sutyiban "csak 1 korty" bort adnak, meg (8 tojásos) piskótából törnek, amiktől a hajam égnek áll, és ha szólni merek, akkor jön a "jaajjjjj, ne addodalmaskodj már annyit, nem kéne ám burokban nevelni" szöveg. Gondolom a kérdező által említtett szerencsétlenség is ilyen felfogású, és tetszik neki, hogy a tesco value tej 100ft, nem 2000ft mint a tápszer. Hozzáteszem, elég brutális ár ez, nem biztos, hogy mindenki meg tudja fizetni. Én mondjuk a szoptatásra esküszöm. Az ingyen van!
2009. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van ám 600 forintos tápszer is és ha belegondolok, hogy egy hétig is elég lehet (kortól függ), nem biztos, hogy ám olcsóbban kijön a sz@r tejjel. Inkább csak az a baja, hogy tápszer. Igaz az is tehéntej alapú, de abból kivonnak mindent, ami rossz és sok-sok jó dolgot adnak hozzá. Csak nem értem, hogy tényleg annyira buta, vagy nem volt senki, aki elmagyarázza neki, hogy nem olyan vészes ám a tápszer. Az én kisfiam is tápszeres, szintén azért, mert kevés a tejem.

persze hogy a legjobb az anyatej, mi is megszenvedtünk érte, de aztán vége lett...

2009. júl. 8. 14:22
 8/8 Bogica89 válasza:
Az én húgom kapott egyszer egy elég csúnya száj fertőzést,kb. 2-3 éves lehetett(nem a tejtől,fürdőbe volt)és se inni,se enni nem tudott a gyerek,már infúzióra kellett rakni szegény nehogy kiszáradjon!Az első amit evet az a kakaó volt,azóta is minden nap este és reggel 1 bögre kakaót iszik és kutya baja!!Már 12 éves szép nagy csajszika!Az anyósom mondta,h párom már 3-4 hósan tejbepapit ivott cumis üvegből,és még ő is él!!!!Én a kis fiamnak most fél éves kecsketejet adok,persze forralva,sajnos nem szopott 2 hós kora óta,tápszeres baba,és napi 1 cumis üveg kecsketejcsit kap,ami dugig van mindenféle vitaminnal!!!
2011. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!