Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattatok le 1ev...

Hogyan szoktattatok le 1ev koruli babatokat a szopizasrol? Mar akinek nem magat valasztottal el a babaja! Milyen fokozatossagal?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Még bőven ráér az elválasztás. 3 éves korig nyugodtan szoptathatod. Én személy szerint nem értek egyet azzal, ha valaki elválasztja a babáját, mert szerintem majd a baba tudja, hogy mikor elég neki. Én is mindkét lányomat 3 éves koráig szoptattam, persze idővel egyre kevesebbszer igénylik.
2009. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De en nem szeretnem tovabb szoptatni,meg mar nincs is sok.Meg mar elfogyok:)
2009. júl. 8. 12:32
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem egészséges 3 évig szoptatni.Akkor már a tejben nem sok tápérték van, a legújabb kutatások szerint toxikus anyagok vannak benne,és nem elég egy ekkora gyereknek.Régen azért szoptattak ennyi ideig,mert azt hitték,hogy akkor nem maradnak terhesek.
2009. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Őt az nem érdekli, hogy te mit szeretnél. :)
2009. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
A nappali szopásról kezd a leszoktatást.Adj neki gyümölcsöt,főzeléket,és esetleg utána szopit.Fokozatosan lefog szokni.A reggeli és az esti szopi maradjon utoljára.
2009. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De engem meg erdekel na mindegy nem megyek bele...Azert varom meg a valaszoktat hatha hasznos lesz valamelyik.
2009. júl. 8. 12:36
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
12:33-as vagyok, tejpépet is adhatsz neki, általában azt nagyon szeretik. :)
2009. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Èn a lányomat 14 hónaposan szoktattam le teljesen.13 hónaposan még éjjelente,és alvás elött szopizott.Elözször éjjel nem adtam neki.Már borzasztó volt,mert minden éjjel 6x 7x ébredt,és csak cicivel aludt vissza.Elhatároztam,hogy nem adok neki többet éjjel.Az elsö 3 éjjel nehéz volt,a 4.már jobb,és 1 hét után eggyáltalán nem is kereste.Igaz még így is ébred 1x 2x éjjelente,de egyböl visszaalszik.Rá egy hétre elvettem töle az alvás elöttit is.Már nem volt rá szüksége,meg nagyon kevés tejem is volt...

A lányom most 17 hónapos,és várjuk a kistesót :)


Kitartást.Ha kérde´sed van,írj privit.Szívesen segítek.


Egyébként tényleg 3 éves korig szpóptatni,az már csak a mama gyengesége.A gyereknek már akkor nincsen rá szüksége,de az anya válassza el nehezebben....

2009. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

3 éves korig szoptatni nem gyengeség, hanem szeretet. Minden gyereknek alapvető igénye. És az, hogy toxikus anyagok vannak benne, az csak a gyógyszergyárak ellenrekláma. Nem arról van szó, hogy csak azt kap, hanem, hogy azt is, normál táplálkozás mellett. Ez erősíti az immunrendszerét, nem a tápszer, meg a korai hozzátáplálás.

A babának az első helyen kellene lennie, és rá gondolni, amikor a szopiról leszoktatásról beszélünk. Mind testileg, mind szellemileg jót tesz neki a sokáig tartó szoptatás. Csak az a baj, hogy sok anyukának ehhez nincs türelme. De akkor minek gyerek?

2009. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12:51, és beszaladsz az óvoda udvarára? szeretetből?
2009. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!