Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vágyom a babával babaúszás...

Nem vágyom a babával babaúszásra, meg zümmögőre, és ringatóra, ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy azért van, mert mindig sok ember közt dolgoztam, és én most nagyon jól érzem magam vele itthon kettesben. Egyszerűen nincs kedvem emberek közé menni, nagyon jól elvagyunk. 7 hónapos. Csak én vagyok ezzel így? Ti mit gondoltok erről?
2009. júl. 7. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesebben vagyok vele itthon.Nem igazán szeretek emberek közt lenni.Bár ő elég aktív, úgyhogy őszre muszáj lesz menni.
2009. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem csak te vagy egyedül, én is nagyon elvagyok itthin,viszont a babának meg fontos a társaság,a közösség,az,hogy megtapasztalja,hogy házon kívül is van élet.A hangok,a nyüzsi,ezekhez hozzá kell szoknija.és őt már igen csak érdekli a világ,csak az én 6 hós manómból indulok ki,annyira nézi,ki mit csinál az utcán,figyeli az autókat,állatkerben az állatokat.Jó,neki még másként éli meg ezeket mint a nagyok de ő is igy tanul.Én csináltam egy aranyközéputat.Nem megyünk sokat,de keveset se.ha nem akarsz ilyen ringatókra járni,akkor menj el a barátaiddal plázázni,vagy látogass rokonokat,vagy sétáljatok jó sokat.nekem ez a véleményem.Én sem cipelem a gyerket mint egy örült mindenhová,mert azért kell nekik a nyugi is,de azért ki,ki mozdulunk.erőt veszek magamon.ő érte.
2009. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az én lányom is aktív, de inkább lemegyek vele a társasház közös udvarára, vagy itt a szemközti játszótérre, ha igény lesz majd rá. :)
2009. júl. 7. 13:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan vagyok én is. Vendéglátóban dolgoztam 14évig, sok szenvedés árán jött össze a baba,ezért inkább vele vagyok. Vannak napok mikor szívesen mennék babaúszásra,vagy víz közelbe, de sok ember ne legyen körülöttünk. Strandot nem szeretem,uszoda messze van és kocsim nem mindíg van mert apa jár vele. Egyik nap itthon pancsoltunk a fürdőkádban, igaz még csak 4,5 hós, de nagyon élvezte.Szoktunk hancúrozni pucéran a nagyágyon, és együtt durmolni szopi után.
2009. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jah, hát társaság, hang és nyüzsi az van körülötte, nagy a baráti társaságunk, mindig vagyunk valahol. Pld. most jöttünk meg egy kéthetes nyaralásról a Velencei tóról. Nagy társaság volt, élveztük. De most itt vannak a "szürke hétköznapi nappalok", erről beszélek. :)
2009. júl. 7. 13:04
 6/17 A kérdező kommentje:

Szóval társaság hiányunk nincs. Kicsim imádja az embereket, meg mikor sétálunk, a barátainkkal is nagyon barátságos, pld. étterembe és kávézóba is ültünk már be vele, és nagyon jól elvan, nem zavarják az idegenek sem.


Én most konkrétan erről a baba-mama szervezett programokról beszélnék inkább.. ide nem vágyom, és emiatt néha olyan "csököttnek" érzem magam. Itt az utcánkban mindenki jár valahova ezek közül, csak mi nem.

2009. júl. 7. 13:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
a második vagyok.Két hétre általában csak egyszer utazik az ember.a szürke hétköznapokra irtam amit irtam,de ha nagy a baráti társaság,akkor a szürke hétköznapok se olyan szürkék.nem muszály mindenkinek ringatóra cipelni a babát.én sem teszem.de azért jövünk megyünk.
2009. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak babúszásra fogom vinni a lányomat, mert a fiamaml is jártam és arra nagyon jó volt, hogy nem fél a vízben/víztől.

Meg a lánykámmal jártunk babmasszászra, 4 alkalom volt, megmuattaák, hogyan kell. A védőnő szólt, hogy lesz, ingyenesen. Gondoltam kipróbálom.

Ma is nyügi volt délelőtt, megmasszíroztam és a hasmasszáz kimondottan jót tett neki, tele volt gázokkal.

A többi iylen dolog nem érdekel, én sem vagyok az a beszélgetős kismama típus.

Itthon vagyunk, van kert, medence.

2009. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi járunk babaúszásra, és babamasszázs-tanfolyamra is.

Nagyon élvezi azt, hogy babák között lehet.

Nézi őket, "dumál" nekik, nem gondoltam volna, hogy ennyire nagy igénye van a közösségre.


Előtte mi is csak kettecskén voltunk, nincs kisbabás ismerős a környéken, de neki nagyon is szüksége van arra, hogy babák között legyen.


Én magam is meglepődtem, de így van.


Nem bántam meg, hogy úgy döntöttem, eljárunk babaúszásra, masszázsra.

Kis csoportokban vagyunk, nincs se tömeg, se nagy hangzavar, se ziziség. Élvezzük. Ő is, én is.

Jó időnként kimozdulni itthonról, bár jól elvagyunk itt is, édeskettesben.

2009. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez a kiscsoportos dolog nem hangzik rosszul. :) De nekem valahogy még ehhez sincs kedvem. Bemenni egy terembe, ahol van még rajtunk kívül pár tök idegen.. Persze idővel megismered őket, de mégis.... Nem tudom mi van velem, nincs kedvem új emberekkel ismerkedni.
2009. júl. 7. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!