Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 1/2éves fiatok...

Hogy néz ki 1/2éves fiatok napirendje? 4 hónapos kora óta hozzátáplálom, miket adhatok már neki? túrót, sajtot, ehet vmilyen joghurtot? Mindent írjatok le, mit adhatok neki és hogy készítsem el. Főzelékeket, gyümölcsöket, csmellet már eszik

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi idő gyerek szinte már mindent ehet.Kivéve amik nagyon allergizálnak,pl:dió,mogyoró...stb..

Joghurtot ehet már 6 hónap után,sajtot túrót is.

Húst májat gyümölcsöket 4 hó után.

Amit a családbak főzöl megeheti Ő is.

Ha nem rág rendesen még törd meg neki villával,vagy turmixold de ekkora gyereknek már nem nagyon kell azt sem.

2009. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi

és milyen joghurtot??danone könnyű és finom?milyen ízűt?milyen sajtot?medve sajt vagy trappista?ezeket keverjem a főzelékbe?

2009. júl. 7. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
1/2 eves= az 6 honapost jelent? szerintem az meg nem rag mindent...
2009. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen,6 hónapos

foga még csak most bújik,még turmixolok neki mindent,mert még a banántól is öklendezik,ha csak villával töröm össze

2009. júl. 7. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Bocsánat,félre olvastam másfél évesre gondoltam.

6 hósan elkezdheted a sajtokat is adni,nem penészeseket.Medvét se adjál még.Trappistát pl belereszelhetsz apró lukú reszelőn a főzibe.Én szoktam így:megfőzőm a tésztát jó puhára,hogy könnyű legyen turmixolni,vajon pirítok pici vörös hagymát,bele teszem a húsit felengedem,és puhára főzöm.Pici sóval ízesítem.

Ha kész minden főzőlével turmixolom,bele reszelem a sajtot.Kóstoltathatsz már vele joghurtot,gyümölcsöset is.

Túrót is adhatsz neki,de egy héten csak egyet vezess be.

Gyümölcsös főziket is szoktam csinálni,pl:krumplit vagy rizst megfőzöm puhára,megfőzöm a húsit is(lehet anélkül is)és gyümölccsel(pl:alma,körte,barack..stb.) össze turmixolom.


Jó főzöcskézést.

2009. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tök jó az utolsó válaszoló. Csak annyit tennék hozzá hogy ha joghurtot adsz, az ne legyen ízesített, csak natur, mindegy milyen fajta, inkább reszelj hozzá gyümölcsöt, esetleg kekszet.
2009. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaja,utolsónak igaza van,úgy gondoltam a gyümölcsös joghurtot,h natúr és én turmixolom bele a gyümit. Bocsi figyelmetlenül írok,mert 4 gyereknek ugrálok főzök...stb..ebből 3 az enyém:-))


11.15 voltam.

2009. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és milyen márkájú joghurtot vegyek?mire figyeljek??
2009. júl. 7. 12:10
 9/9 A kérdező kommentje:
krémtúrót adhatok neki?milyen ízűt??
2009. júl. 7. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!