Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha mindig ülni akar?

Baj, ha mindig ülni akar?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisbabám nem hajlandó ölben csak ülve megmaradni, ha nem így fogom sír, viszont félek, hogy ártok a gerincének. Folyton felhúzza magát, erőlködik, ha fektetve fogom. Ölben viszont nagyon szeret lenni, úgyhogy azt nem tehetem meg, hogy nem veszem fel, járkálni viszont nem tudok vele órákat, hogy "egyenesben" legyen. Általában 10-15 percet fogom így két evés között, beszélek hozzá v. csörgőzünk, aztán leteszem a játszószőnyegre amíg el nem alszik. Ez nagyon rossz a gerincének?
2008. ápr. 28. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vedd ölbe, hogy neked dől a hátával, akkor emgtámasztod annyira, hogy ne legyen gond, szerintem.
2008. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtámasztani megtámasztom a karommal, csak azt hallottam, hogy addig amíg nem ül legyen mindig egyenesben a gerince, ezért tettem fel a kérdést.
2008. ápr. 28. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én hathónaposom sem tud még ülni, de már nem egészen négy hónapos kora óta nem szereti, ha úgy tartom, mint egy újszülöttet, ő is ültetve szeret az ölemben lenni. Én azt vettem észre, hogy a hátát is tudja már tartani, csak a törzsét nem. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy nem baj ez, így legalább nézelődik.
2008. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 6 hetes kora óta húzza fel magát, állandóan ülni szeretne. Én is mindíg úgy fogom, hogy félig döntve, persze van hogy Ő az erősebb. Szerintem nem lesz tőle baja, ha csak keveset van így.
2008. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 hónapos, de nem egészen két hónapos kora óta a kezemben ül. Már felhúzza magát egy picikét. Teljesen egyenes a gerince. És nem ártott neki. Persze ez gyerekfüggő.
2009. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!