Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar ülni 11 hós babóm!...

Nem akar ülni 11 hós babóm! Baj lenne vele? Mikortól nem vágódnak hanyatt és ülnek stabilan?

Figyelt kérdés
Kétszer felült magától kiságyban kapaszkodva egyszer babakocsiban és kész. Még ha hajlandó leülni se stabil, idő után eldől. De rögtön állna, járna amint leültetném löki is fel magát. Baj lenne vele? Nem fog ülni?
2011. júl. 1. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Több helyen olvastam, hogy vannak olyanok, akik hamarabb állnak, mint ülnek.
2011. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Kisfiam már 7-7,5 hós korától stabilan ült(állandóan ült volna, persze sokáig nem hagytam), 8,5 hósan ült fel magától. 8 hósan állt fel.
2011. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos mit mond, azért szerintem már ülnie kellene. 2. voltam
2011. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tud ülni igazából elég stabilan csak nem szeret. Meg azért még féltegetem nehogy hanyatt vágja magát. Majd megyünk 1 éves státuszra hó végén.
2011. júl. 1. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlságosan óvod? Szerintem egyszer-kétszer hanyatt kell esnie ahhoz, hogy megtanulja, hogy az neki nem jó. Az én kisfiam 8 hósan kezdett el mászni és szinte rögtön ülni. Többnyire a szobában játszottunk, a szőnyegre terítettem egy vastagabb nagy plédet. Persze én is vigyáztam rá, párszor megakadályoztam, hogy elessen, de így is sikerült neki. Baja nem esett a pléd miatt, de megijedt és sírt, aztán gyorsan megtanulta, hogy nem dobjuk hanyatt magunkat. Hasonló módon tanulta meg az állásból leülést stb.

Másrészről úgy gondolom, hogy nem kell aggódnod ezen, persze, hogy fog ülni, de most nem az érdekli, állva sokkal érdekesebb a világ.

2011. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos el volt múlva mikor stabilan egyedül kezdett ülni. Ő sem szeretett ülni, inkább hanyatt vágta magát, de csak párszor amíg megtapasztalta, hogy az neki fáj. Attól kezdve szépen ült, már ha volt kedve és türelme. 10 hó 2 hetesen felállt és két héten belül elindult. Aztán leült ne félj mikor elfáradt.
2011. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónapos, önállóan jár, teljesen, utcán is, de: ülni a mai napig nem ül totál stabilan csak pár percig... saját fejlődése van, ki így, ki úgy, majd eljön annak az ideje is.
2011. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh. Akkor megnyugodtam! Mindenkinek ksz! Föleg utolsónak.
2011. júl. 7. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!