Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud kakilni a kicsim! Mit...

Nem tud kakilni a kicsim! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éves és a kezdetektől ritka a kakija. Most, hogy mozog meg egy picit eszik is 2-3 naponta van. A doki megvizsgálta azt mondta semmi gond ő ilyen fajta lesz. Nincs is úgy gond vele, amikor kisebb volt masszíroztam a pocakját az néha segített. Egyébként nagyon jó kedvű nem hasfájós. Kb 1 hónapja kellett neki adjak 2x1/4 glicerines kúpot,mert már 8. napja nem volt semmi akkor segített.

Most a 7. napnál tartunk kapott reggel egy 1/4-et most este meg egy felet, de semmi...

Tegnap este meg ma du.-n már kicsit nyugtalanabb volt, de most szépen alszik.

Mit csináljak, hogy kicsalogassam a kakit?


2009. júl. 3. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem ajànlott rendszeresen,de én làzmérözni szoktam.

Illetve fél évesnek adhatsz màr barackot,az talàn lazit a kakijàn.

2009. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de a lázmérő semmit nem ér és barackot is evett már 3 napig,de semmi :((
2009. júl. 3. 22:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Adj neki barackot,vagy cukros kamilla teat.Naluk ez bevalt.
2009. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha rendszeresen adsz neki gyümölcsöt: almát, barackot, szilvát.
2009. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mit ehetnek a félévesek, de nekem a búzacsíra szokott segíteni.. egy teáskanálnyi joghurtban.
2009. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kamilla teát én szoktam inni, mert ő nem iszik cumisüvegből 4 hós kora óta. Egyszerűen nem fogadja el és hiszti lázba tör ki, ha cumisüvegből próbálom etetni. Lehet a cicihez ragaszkodás miatt? Pohárból meg még nem próbáltam itatni, nem tudom, hogy próbáljam.
2009. júl. 3. 22:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy ne várj egy hetet, az szerintem túl durva, hogy addig nem jön semmi kaki.Nekünk is voltak régebben székrekedéses gondjaink, de amióta gyümölcsöt eszik, 4 hónapos kora óta,meg félévesen el kezdtük a főzelékeket enni, azóta helyrejött szerencsére.:)Mi is sokat szenvedtünk emiatt.Nekem azt mondta a gyerekorvosunk, hogy 72 óra után hőmérőzés, vagy glicerinkúp.Azt nem tudom elképzelni, hogy a gicerinkúptól mért nem jött ki a kaki.Itass vele sok őszibaracklevet, meg etess vele szilva bébkételt, ez nekünk nagyon bevállt.Ha a szilva üveges bébikaját reggel éhgyomorra adod neki, akkor ez beindítja talán a beleit, és kicsit meghajtja, nálunk ez bejött.Vagy itasd kis langyos babavízzel éhgyomorra, és utána adj neki szilva bébiételt.Mi a Hippet szeretjük, amikor terhes voltam és székrekedésem volt, akkor én is éhgyomorra ezt ettem, és meghozta a várt hatást.Nem lehet, hogy azért székrekedéses a gyermeked, mert nem iszik eleget? Próbáld meg sokszor itatni.És ha nagyobb lesz, akkor finom husilevessel is lehet majd segíteni a dolgokon.Írd majd meg, hogy mikor mi lett? És szerintem ne várj egy hetet a kaki kicsalogatással, hanem előzd meg táplálkozással.Hidd el, nem csak te szenvedsz ettől, sokan vannak még így.Amúgy ha nem figyelek oda, néha van, hogy nekünk is három nap után jön a kaki, de ha megtervezem, hogy mit egyen, akkor nincsenek gondok ezzel.Sok sikert!Nincs nagyobb öröm egy anyának mikor kaki van.:D
2009. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22:03 A regi kavespoharbol probald meg kortyonkent,a korhazban is igy adtak a potlast,es a teat a babaknak.Vagy esetleg kis kanallal.1dl zeaba 2 mokkas kanal cukor.Probald ki,lehet hogy segit.Ezt sem lehet rendszeresen,mint a lazmerozest sem.
2009. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok köszi a sok tippet. Szerintem a folyadék bevitel nem okozhatja a gondot, mert így fél évesen is 2,5-3 óránként szopizik (ha szomjas sűrűbben) és napi 1x hamizik valamit. Épp most 3 napja barackos bébi kajit eszik. A doki mondta, hogy 5-6 naponta normális a tejcsis babáknál a kaki és a 8. napig várjak csak utána adjak kúpot, azért vártam vele. Hát többet nem fogok.

Kipróbálom holnap ezt a szilvás nyamit, bár ha a listát nézem amit kaptam a védőnőtől 8 hósig nem is ehetne szilvát.

Köszönöm még 1x, remélem segíteni fog!

2009. júl. 3. 22:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és 22:03 köszi neked is a kanál eszembe se jutott, pedig az megy! :))
2009. júl. 3. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!