Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisfiam, és kíváncsi...

2 hetes a kisfiam, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy heti vagy havi szinten mennyi az ideálisnak mondható nagyszülők általi babalátogatás?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy az anyósom nagyon nyomul, ha rajta múlna minden nap itt lenne velünk. Így is heti 3x jön, amit én soknak tartok. Ha eljön, akkor sem a házimunkában segít, hanem természetesen babázik. Ami mondjuk nem lenne baj, de már idegesítő amit csinál. Nagy nehezen elalszik szopizás után a kisfiam, leteszem aludni - erre megjelenik az anyósom és elkezd gügyögni a gyereknek, meg elkezdi piszkálni és persze felébreszti.

Nem akarok senkit sem eltiltani a gyerektől, de úgy érzem, ha az elején nem tisztázzuk a látogatások sűrűségét, akkor később bajok lesznek.

Mi a véleményetek? Szerintetek a heti 1x-i "nagymama" nap az kevés? Én ezt találom ideálisnak...

(Az én szüleim tapintatosabbak, nem nyomulnak ennyire.)


2009. júl. 3. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy rokonfüggő, a férjem se. A férjem szülei kb 2-3 hetente látják az unokájukat pár órára. Az én szüleim elváltak, apa kb 2 hetente egyszer jön át. Anya azért más, mert nyugdíjas, itt lakik a szomszéd házban, így hetente kétszer szoktunk találkozni, de akkor is, hogy együtt megyünk piacra vagy ilyesmi.


Az elején nálunk is megvolt a harc, mindenki állandóan itt akart lenni, meg beugrottak szólás nélkül, és az agyamra mentek. Aztán szóltam, hogy elég, akkor jól megsértődött mindenki, nem értem, miért nem engedem, hogy minden nap itt legyenek. Aztán megbékéltek, most már megszokták,hogy ez van. Kénytelen voltak megbékélni, különben még ennyit sem láthatnák az unokájukat.

Én imádok kettesben lenni a babámmal, a hétvége pedig a férjemé, ebből nem engedek.


Nyugodtan mondd meg a nagyszülőknek, hogy TE mit szeretnél, ne engedd, hogy a fejedre nőjenek! Úgyis megnyugszanak, ha esetleg megsértődnek. Az unokájuk a tét :)


Remélem tudtam segíteni.

Üdv, egy 7 hónapos édesanya.

2009. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én őszintén megmondtam az elején, hogy egyelőre nekünk is új ez a család dolog, úgyhogy szeretnénk sokat hármasban lenni, majd szólunk, ha kell segitség. Igy anyukám eleinte jött heti 2x, de utána férjem munkanélküli lett, azóta heti egyszer vagy jön, vagy mi megyünk (25 km). Anyósomék 70 km-re laknak tőlünk, igy ha kérjük, hogy segitsen, jön, de mondtam neki, hogy több napra szó sem lehet róla, mivel akkor itt akarna aludni (pici a lakás). Igy ő is akkor látja leginkább a bébit, amikor mi megyünk, kb 2 hetente.

Egy 3 hós baba anyukája

2009. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok. Főleg ha olyanokat csinál, hogy felébreszti a gyereket. Ezt neked vagy a férjednek kell leállítani, de másképp nem megy, csak úgy, ha megbeszélitek vele, úgy ahogy szerintetek megérti és nem is lesz sértődés. 13,5 hós kislány anyukája.
2009. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat és a tanácsokat! Sokat segítettetek!

2009. júl. 3. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a heti 1x-i látogatást tartom normálisnak. Ezt Anyuékkal meg lehetett beszélni, sőt, mindig ők kérdezik, hogy jöjjenek-e vagy megyünk-e hozzájuk. (Mert nem akarnak zavarni.)

Anyósom, mint a tiéd, minden nap itt lenne. Férjem nem mer beszélni vele. Viszont az én babám már 11 hónapos, és egy küzdelem Anyósommal, hogy ne jöjjön minden nap, és ne tanítson butaságokat a babámnak. Én már kivagyok idegileg, mert állandóan én szólok mindenért, nevelem az anyósomat is... :(

Ha teheted, beszélj, beszéljetek vele minél hamarabb, szokja meg, hogy ő alkalmazkodjon a ti életetekhez, és ne fordítva legyen (mint nálunk).

2009. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! Ahogy olvasom soraidat hasonló cipőben járunk! :-)

2009. júl. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!