Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babát is fel lehet...

Két hetes babát is fel lehet kapatni? Ha sír fel kell venni vagy várjunk még egy kicsit, lássuk komolyabb-e a baj?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 25. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad sírni hagyni! 6 hónapos koráig nem tudod elkényeztetni. Ha sír szüksége van rád valamilyen formában. Lehet, hogy csak a közelséged, szereteted vagy biztonság kell neki. Azután a 9 hónap után, amit a meleg, puha, tuti pociban töltött...
2008. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsinek megszokja, hogy ott vagy és reagálsz, ha valami baja van, azzal megalapozod a későbbi bizalmát! NEM KÉNYEZTETED EL! Ez nagyon elavult nézet! Egy ilyen kicsi babát még nem lehet elkényeztetni!
2008. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sírni hagyod és egy idő után abbahagyja, az ebben a korban még nem azt jeleni, hogy megvigasztalódott, hanem azt, hogy feladta! Valami baj volt, de anya nem jött, feladta. NE hagyd sírni!

És ne hallgass senkire, ne akard "tudományosan" nevelni, hanem CSAK a saját anyai ösztöneidre hallgass! Amikor úgy érzed, fel kell venned, akkor vedd fel! Amikor úgy érzed, simogatásra vágyik, simogasd! Ne törődj vele, mit mondanak mások, csak magadra hallgass, az ösztöneidre!

2008. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia szerintem el lehet kényeztetni(nekem is sikerült).De abban biztos vagyok,hogy ok nélkül egy baba sem sír.Én sosem tudom sírni hagyni még ha tudom hogy csak hiszti,akkor sem hagyom.(lehet ezért van reggeltől estig kézben)
2008. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hagyd sírni. Tudnia kell, hogy bármikor számíthat rád, bízhat benned, és később pedig általában az emberekben.
2008. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy ha felébredt és elkezdett nyafizni, akkor azért vártam egy-két percet, mert sokszor visszaaludt, de ha nem akkor felvettem, megnéztem mi a baj, ha nem volt semmi, akkor kicsit babusgattam, de ha éppen valami dolgom volt, pl. pont főztem valamit, vagy teregettem, akkor, ha nem volt baj, visszatettem arra az öt percre, amíg gyorsan végeztem azzal, amit épp elkezdtem és utána vettem fel, mert azért nem áll meg azélet. De azért volt olyan, hogy tényle csak hisztiről volt szó, talán összesen három ilyen alkalom volt fél év alatt, valami olyasmi lehetett szerintem, hogy próbálgatta, hányszor fogom kivenni az ágyból, ha sír, akkor azért hagytam egy negyedórát, igaz, ott voltam vele, beszéltem hozzá, fogtam a kezét, de nem vettem ki. Nem is sírós, bár nagyon szeret ölben lenni, de egy idő után olyan sajtkukac, jól érzi magát a játszószőnyegen is, sokat izeg-mozog, szóval nem hiszem, hogy elrontottam volna azzal, hogy néha nem engedtem az óhajának :) De ez tényleg nem sokszor fordult elő, legtöbbször egy kis babusgatással orvosolni lehetett a problémát.
2008. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!