Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy különböztessem meg azt,...

Hogy különböztessem meg azt, hogy nem kér enni, attól, hogy netán nem jön a tejci?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, már kap pótlást tápszerből, meg elkezdtük a gyümiket is. De, még elég sokat szopizik, reggel és délelőtt csak szopi van, délután és este kell a pótlás egyenlőre. Viszont, mostanában csinál olyat, hogy elkezd szopizni, és rövid idő után kiköpi a cicit, és sírni kezd. Néha egyértelmű, hogy nem éhes, de sokszor nem tudom, hogy szimplán nem éhes, vagy csak nem jön rendesen a tejci. Ha megnyomom a mellem, mindig spriccel, de tudom, hogy ez nem jelenti azt, hogy van benne elég, és jön is rendesen. Ami még érdekes, hogy reggeli kelés után, mikor nagyon éhes, nem csinálja ezt, csak később, napközben.
2009. júl. 1. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentsd a délutáni, esti pótlás mennyiségét. Egyszerűen nem éhes. Ha meg azt tapasztalod, hogy jó pár nap múlva is folytatja a sírdogálást, akkor lehet, hogy délutánra csökken a tejed (ami pótlás mellett lehet igaz, hiszen a szervezeted elfogadta, hogy délután a baba mást kap, így arra az időszakra nem is akar tejet termelni), ha fontos, hogy délután is eleget cicizzen, akkor ne pótold.
2009. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem akarlak ilyezgetni de alakul a szopi sztrájk.Nálunk így volt ki fordult a cicitöl pedig már feláltam és ringatva is probáltam.Csak álmosan szívta ki.Lehet ugyis mondani hogy elválaszja magát. Én minden féleképen kínálgadtam még a férjemnek is bemutattuk a produkciót, de nekem leszokott a ciciröl.Nekem nem volt már rengeteg akkor benne.Itt is sokat olvasok róla csak nem írják vissza hogy síkerül -e a további cicizés.Vajon neked hogy fog alakulni?
2009. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy sajna ez a folyamat lényege, de muszáj volt Neki pótlást adnom, mert pár hete megint elkezdett felkelni éjszaka enni (2 hónapos kora óta nem volt erre példa), és pár nap után lemértem, mennyit bír kipréselni belőlem reggeltől estig. Összesen 600 ml-t tudott kiszívni, és a súlya alapján már 850 ml körül lett volna az igénye. Azt rontottam el, így utólag okos az ember, hogy örültem, mint majom a farkának, hogy átalussza az éjszakát, és nem keltem fel fejni (nem tudtam, hogy ezt így kell, hogy a mennyiséget fenn tudjam tartani), és szépen, kb. két hónap alatt beállt a szervezetem arra a mennyiségre, amit nappal igényelt. Csak hát az 24 órára nem elég Neki.
2009. júl. 1. 14:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia második válaszoló, igazad lehet, mert akkor akar csak rendesen cicizni, ha nagyon éhes, igaz, akkor mindent elfogad, cumisüveget is, kiskanalat is, bármit. De ha nem éhes annyira, akkor nem kell Neki a cici, akkor csak gyümit hajlandó enni kiskanállal.
2009. júl. 1. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyatej nem úgy működik, hogy egysze csak kevés és úgy is marad. Ha több fogy, több is termelődik. A kicsiből is bármikor lehet sok és fejni sem kell. Ha tehaát fokozatosan csökkented a pótlást, akkor a babád igénye szerint fog változni a tej mennyisége. Iszonyú sok félreértés és téves legenda terjed az anyatejes táplálásról. Ha segítség kell, nézd meg a következő honlapokat és kérj telefonon segítságet hivatalos szootatási tanácsadótól: www.lll.hu és www.szoptatásért.hu
2009. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!