Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy az uv...

Miért van az, hogy az uv ellenére sokan kiviszik a kicsiket sétálni és a játszótérre 10 és 15 óra között is?

Figyelt kérdés
Az oda vissza úton is tűz a nap. A játszótér egésze nem árnyékos meg az uv áttőr az árnyékon. Nem féltik a piciket?
2009. júl. 1. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell akkor nekik egész nap csak a gyerekkel foglalkozni, más anyukákkal is kommunikálhatnak, nincs bezártság érzetük, a gyerek is elfárad....de passzolok, én nem viszem ki őket, bár tény, hogy így többet kell velük foglalkozni:)
2009. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kérdésre, csak az tud válaszolni aki ilyet csinál..... Én úgy gondolom, igen nagy felelőtlenség kivinni a babákat ilyen időbe, nem beszélve arról, hogy egy felnőttnek is ártalmas lehet, nemhogy a babáknak, kisgyerekeknek... Sok-sok felelőtlen anyuka mászkál az utcákon sajnos... Én nem vagyok az a parázós, védelmezős anyuka, de nem viszem ki a gyermekemet ilyen időbe és ha tehetem én sem megyek ki ilyenkor.

2009. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Arra nem gondoltok, hogy van olyan kisbaba-gyerek, aki egyszerűen nem bírja a bezátságot?

Egy-két napig még meg lehet oldani, na de hetekig elég nehéz, és valszínű, h elég sokáig lesz meleg, mivel nyár van.

Léteznek fényvédő krémek, illetve árnyék is.

2009. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos van uv szűrö ruhájuk , kalapjuk , + szeműveg :)))
2009. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén,hogy néha el kell "szaladnunk " a piacra.(3 hónaposa lányom).Nincs segítségem sajnos.Úgy tudom megoldani,textilpelenkával letakarom a kocsit,ne szívja annyira a meleget,és UV-szűrős ernyőt használunk akkor is ha nem tűz a nap.Jaaa... és futás!
2009. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondolok ilyenre a hiperaktív gyerekeimmel az oldalamon. Szeritem az, hogy nem tudja valaki lefoglalni az aktív gyerekét még nem ok arra, hogy mindennap kint legyenek csúcsidőben a játszón, mert az uv visszapattan a levelekről, homokról az árnyékban is az uv védő krémek ellenére is és a kicsik hőháztartása sem teljesen kifejlett még ahhoz, hogy mindennap a veszélyes időkben kint legyenek. Nem aznap jelentkeznek az így összeszedett gondok. Nem véletlen harsogja ezt tévé-rádió.
2009. júl. 1. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt a rendszerességen van a hangsúly. Nálunk is előfordult már, hogy muszáj volt "csúcsidőben" napra mennünk, megtettünk minden óvintézkedést (naptej, napernyő, sapka, ami az arcot is árnyékolja stb.). Egy-két alkalomtól azért nem lesz baja a babának, meg nekünk sem. Egyébként meg meg tudom érteni azt, aki arra hivatkozott, hogy a gyerek nem bírja a bezártságot. Még nincs 10 hónapos a kislányom, de a sok esős nap alatt volt olyan, hogy ült a bejárati ajtónál és nyöszörgött, mutogatott kifelé. Nagyon nehéz vele itt bent egész nap, de próbálom késő délutánra időzíteni a kintléteket.


Kérdezőtől kérdezném, hogy honnan tudod, hogy más a legmelegebb időben jár a játszótérre, ha te nem viszed akkor a babád? És honnan tudod, hogy mennyi időt vannak ott? Bocsi, csak már megint úgy indult egy topic, ami eleve más anyukák leszólásával végződhet.

2009. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy honnan?????????

Természetesen tőlük.

Engem komplett idiótának néznek, amikor mondom, hogy mi nem megyünk ki délelőtt 10-re a játszóra, mert mi akkor már visszafele jövünk a sétából és egykor sem megyek velük sétálni ebéd után, amikor a legerősebb a nap. Ők gond nélkül mennek.


Nem vagyok egy gyerekekhez odatapadt, nélküle mozdulni sem tudó. Iskolába pld nélküle megyek, így látom akkor is, hogy sokan sétáltatnak, játszón ülnek ebédidőben is akár. Általában a környéken mindig ugyanazok a nők csinálják ezt. Nem látni rajtuk, hogy nagyon a gyerekkel lennének elfoglalva, mert a gyerek szanaszét a játszón, ők meg locsognak vagy olvasgatnak - ezt akkor látom,amikor 5 körül mi is kimegyünk illetve amikor elsuhanok a játszótér mellett sulibamenet...:)) :O)

2009. júl. 1. 13:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogyan kellett volna feltenni a kérdést úgy, hogy ne legyen benne az, amit te beleérzel, hogy én leszólom azokat, akik nem törődnek a tudománnyal és kimennek 10 és 3 között?
2009. júl. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!