Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj a kisfiammal?...

Mi lehet a baj a kisfiammal? Meg fog változni ez a helyzet?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam és köztünk alszik,de mostanában (pár napja elalvás után fél óránként kel,amíg mellé nem fekszünk és utána 4 és 6 óra között is többször felébred.

Akkor cicizik,felül,beszél,nyomkodja a szemünket stb.

Már elég fárasztó ez,de külön ágyban szerintem még rosszabb lenne.1 éves koráig nem volt gond,mert születéstől kb.5 hónapos koráig átaludta az éjszakát és később is csak 2-3 szor kelt fel cicizni.

"Normális" ez a helyzet?Fog még változni a dolog pozitív irányba?Köszi.


2009. jún. 30. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM lenne rosszabb külön ágyban!

Szerintem éppen ideje külön szobába rakni, ő is igényli, mert így senki nem tud normálisan pihenni...

2009. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fog változni a helyzet. Az irány nagyjából rajtad múlik. Vedd figyelembe a babád szükségleteit (az éjjelt alvással tölt), de a saját elképzeléseidet se add fel. Semmi baj nem történik, ha most a baba alkalmazkodik, sőt, javára válik, ha megtanul alkalmazkodni.


A nyugodt alvás, szerintem, a baba biztonságérzetével függ össze. És a korával, azaz a korral járó idegi fejlettséggel.


A kislányom csak az első pár napban aludt mellettem az ágyban, amíg a császáros sebem gyógyult, utána kis ágyban volt ugyan abban a szobában. Körülbelül 19 hónaposan "költözött" ki külön szobába. Akkor az altatás kb. 1,5 óráig tartott és nagyon reménytelennek éreztem, hogy valaha el fog aludni a lányom egyedül. Én egyre feszültebb voltam, a babám egyre követelőzőbb. Aztán a párom megunta és kiküldött a szobából. Baba sir. Ő ment be hozzá, megnyugtatta. És láss csodát, a nyugalma átragadt a gyerekemre is. Kislányom elaludt. Majd a következő napon is. Majd azután is. Voltak kisebb-nagyobb sírások, de úgy egy másfél-két hét alatt a picur megértette, hogy mellette vagyok akkor is, ha nem lát (ennek feltétele, hogy mindig azonnal bementem hozzá, ahogy felsírt vagy hívott, ha egy este 100-szor, hát akkor 100-szor) és láss csodát, azóta is nyugodt estéink és éjszakáink vannak. Lefekvéskor kap egy kis hátmasszázst vagy megbeszéljük az aznapi történéseket és alvás. Néha hallom, hogy nem alszik még sokáig, beszélget, énekelget. Hát, én sem alszom el mindig azonnal. Hagyom.


Állandó a lefekvési rituálé? Pl. vacsi-pancsi-mese-alvás vagy akármilyen kombináció, aminek a vége mindig alvás, az alvást megelőző dolgok meg mindig ugyan úgy történnek? Mennyit alszik napközben?

2009. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A lányom 16 hónapos és születése óta velem alszik a nagy ágyban.

Azért ébred éjszakánként, mert meg akar győződni róla hogy nem hagytam magára, ott vagyok vele. Megnyugszik és szépen alszik tovább.

Már jár és az egész napi programját álmában újra felidézi. Nevet, sikit álmában.

Még nem akarom külön ágyba tenni, mert igy sokkal jobban érzem magam is. És azt látom, hogy sokkal jobban ragaszkodik hozzám, mint az a kisfiú, akit az anyukája külön szobában, külön ágyban altat.

De ez csak az én véleményem. Nekem igy jó.

2009. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg igen is külön ágy kell neki. Az én kisfiam 5 hónapos koráig igen rossz alvó volt. Aztán átköltöztettük külön szobába és azóta mint a kisangyal. Ja és nagyon ragaszkodik hozzám. Nem nyűgös napközben mert álmos stb. Ja és mikor jött a foga úgy 9 hónapos korában akkor magam mellé vettem de úgy dobálta magát, hogy elviselhetetlen volt. Visszavittam a szobájába és aludt tovább. Azóta már 1 éves és nagyon jó alvó, szinte soha nem kel fel éjszaka.
2009. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából mi is imádunk így aludni(elaludni),mert tényleg csak egymásra nézünk a férjemmel és olyan jó érzés,hogy ott szuszog köztünk és egy év után úgy érezzük,hogy nem tudnánk nyugodtan aludni,ha nem lenne velünk,de ha a fiamnak jobb lenne,akkor muszáj lesz külön rakni.Azért kérdezem,hogy ez csak átmeneti állapot lehet e.?

Az a "baj",hogy egy év alatt így összeszoktunk.

Az elején egy szobánk volt és külön kiságyban,de egy helységben aludtunk,aztán refluxos lett és sugárban többször hányt,akkor raktuk közénk,mert így rögtön észleltük a hányást és fel tudtuk kapni,aztán ez így maradt,amit szociális szempontból nézve nem is bánok,de azért aggódom,hogy talán miattunk nyugtalan.

Azért megpróbálom külön tenni a szobájába,ha nem megy akkor marad a régi felállás. Erőltetni biztos nem fogom,mert elég érzékeny a kis lelke és féltem.

2009. jún. 30. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!