Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 5 hós babám, nem...

Mit tegyek? 5 hós babám, nem akar kanállal enni.

Figyelt kérdés
4 hósan elkezdtük a kostolgatást,szépen eszegetett,de még csk 2 étkezés közt evett gyümit,pépet.Most pedig nem hajlandó enni,pedig a zöldségféléket szerettem volna elkezdeni neki.Fogalmam sincs mi lett vele,szó szerint ordit ha kanálal probálom etetni,a tápszert szivessen megissza.Mit tegyek?vajon mi lehet a baja??
2009. jún. 29. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az, hogy nincs hozzászokva a kanálhoz. Ha jól értem a tápszert a cumisüvegből adod neki...ahhoz nagyon hozzá tudnak szokni. Az én fiam anyatejes és az első hónapban állandóan úgy nyalogatta a kanalat, mintha cici lenne...hozzá vannak szokva valamihez, amin nehéz változtatni. Ne félj, előbb-utóbb elfogadja majd. A főzelékeket meg zöldségpépeket fel lehet úgy hígítani, hogy a cumisüvegből tudd őt etetni, ha picit nagyobb lyukat csinálsz a cumin. Én pl. azt csináltam, hogy hozzáadtam abból a vízből, amiben megfőztem a zöldségeket és épp jó lett, kijött a cumisüvegből.
2009. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretném cumisüvegből etetni fözelékkel.a védőnövel is beszéltem az mondta türelem,semmi egyebet.:(
2009. jún. 29. 06:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vettem lágy szilikon kanalat.Odatartom a szájához és kiszippantja,kicuppogja belőle.Mindíg egy kicsit beljebb rakom és egy idő után észre sem veszi és már szépen eszik. A kislányom 4,5hós. Amikor fogyott a tejem és elkezdtük,nehezen ment.Ha a gyümölcsöket elfogadja akkor inkább azt add,és néha két kanál között csempészd oda neki a főzeléket.Először csak egy kanállal,majd lassan emeld az adagot.
2009. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kislanyom is igy volt, anyatejes igy a cumisuveg nem merult fel, vettem egy lagy szilikon kalanat, azzal szivesebben eszik, neha jatszani is odaadom, mert szereti ragcsalni es nem tudja megserteni, megutni magat vele, szerintem probald ki te is, gyogyszertarban vettem, egy szamomra ismeretlen marka, de lattam, hogy a Chicconak is van.
2009. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!