Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar kanállal enni a...

Nem akar kanállal enni a babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos, már javában benne voltunk a hozzátáplálásban, de 3-4 napja egyáltalán nem hajlandó kinyitni a száját, meg sem kóstolja amit adnék neki, csak összeszorítja. Odáig \'fajult\' a dolog, hogy erre a hétvégére beszüntettem a hozzátáplálást, csak anyatejet kapott. Az okát is tudom, mindig kanállal adtam be neki a Chamomillát, azt meg muszáj volt bevennie, lefogtuk, és persze nem szerette.

Szóval mit csináljak szerintetek? Holnap szeretnék már adni valami főzeléket, de hogyan?


2009. jún. 28. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A Chaomillát ezentúl vízben feloldva cumisüvegből add be. Persze, hogy elutasítja a kanalat, ha negatív élményt társít hozzá.
2009. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem varj meg 1-2 napot.Megijedhetett.Nekem igy volt,amikor beteg volt.Az antibiotikum nem izlett neki,annyira megmakacsolta magat,hogy nem nyitotta ki a szajat.Utana minden visszaallt.
2009. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az a gond,hogy lefogtátok és ezmiatt nem akar enni kanálból.És úgylátszik a rosszat nem felejti el.Szerintem legyél türelmes kicsit játszál vele mielött a szájába adod az ételt és mielöbb elfogja fogadni.Sok sikert!
2009. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, beszüntetem a kanalas beadást, fecskendőre gondoltam, mert úgy könnyebb. Cumisüveget még sosem használtunk, a fecskendős megoldás lesz inkább a nyerő sztem.
2009. jún. 28. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso valaszolonak.A homes bogyot csak pici vizben lehet feloldani.
2009. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor még várok, hátha tényleg elfelejti egy kicsit pár nap alatt. És igen, biztos, hogy a lefogás miatt van....Gondolhattam volna...de csak jót akartam. Na, bízom benne, hogy menni fog :)
2009. jún. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!