Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiamnak adhatok...

7 hónapos fiamnak adhatok túrót, natúr joghurtot?

Figyelt kérdés

Rendkívül "okos" védőnő tanácsolta, de már 2 hete, nyugodtan adjak túrót a fiamnak. milyen natúr joghurttal érdemes kezdeni?

szerintetek már tényleg adhatok neki?

családunkban nem volt tej allergiás csak lisztérzékeny.


2009. jún. 28. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

8-10 hónap között szokták bevezetni a tejtermékeket, én még várnék vele.


Egyébkéntigen, én is natúr yoghurttal kezdtem.

2009. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha a védőnő tanácsolta,nyugodtan,Ő a szakember,nem a többi kismama.
2009. jún. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.De azért az durva hogy a védőnő tudja és nem a kismamák...sok védőnő hiába szakember,még gyereke sincs.

És az elmélet nem mindig válik be a gyakorlatban.Minden gyerek más...

2009. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szakember védőnőnk kakót javasolt estére a 6 hós anyatejes babámnak.

Sógornőmnek a másik szakember védőnő pedig azt, hogy újszülött babáját csak 4 óránként szoptathatja, nem sűrűbben.

Vannak ilyen szakértők is...

2009. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Drága védőnőm egy alap-fapad! reggelig tudnék mesélni az okosságairól. tőle semmit nem kérdezek, mert úgyis röhögve megyek ki tőle:)
2009. jún. 28. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én védőnőm is javasolta, hogy a fehérje bevitelt nem csak a húsokkal oldhatom meg, hanem sajttal, túróval, joghurttal. Ez úgy 3hete volt; a kislányom a héten volt fél éves. Én adtam neki joghurtot is és túrót is gyümölcsökkel. Nagyon ízlett neki. Reszelt sajtot pedig főzelékbe raktam. Azt is jó ízzel megette és semmi baja nem lett tőle. Nem lett pöttyös, a kakija sem változott, semmi. Szerintem a Te babádnak sem lenne belőle baja, de mérlegelned neked kell!
2009. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyém allergiás a yoghurtra, megy a hasa tőle és pöttyös lesz :(

Pedig semmilyen érzékeny nincs a családban.

Egy kanállal adj neki, másnap kettővel és akkor látni fogod, hogy van-e allergiás reakciója. Én várnék még 1 hónapot .

2009. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A védőnőd nem mondott rosszat. A tejet valóban 1 éves kortól ajánlott adni, de savanyított tejtermékeket nyugodtan adhatsz neki már most. Először joghurtot, utána túrót valami gyümölccsel, aztán tejfölt, sajtot. A fiam imádja a joghurtot és a túrót is, én is 7 hósan kezdtem neki adni. Először csak keveset adj neki, és figyeld, hogy nem lesz-e kiütése.
2009. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!