Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák pici...

Haramia kérdése:

Egyedülálló anyukák pici babával, Ti hogyan kapcsolódtok ki?!

Figyelt kérdés
Most 10 hónapos a kisfiam, akit egyedül nevelek és kezdem néha azt érezni, hogy nagyon a határaimat súrolom fizikálisan és mentálisan is. Pont a napokban számoltam ki, hogy 5 hónapja egy percet nem töltöttünk külön. (Akkor is orvosi vizsgálatra mentem). Nagyon vágyom egy kis kikapcsolódásra, de fogalmam sincs hogyan oldjam meg, hogy ne menjen méginkább a kárunkra. Értem ez alatt, hogy nagymama vállalna egy estét hétvégén, hogy elmehessek beülni valahova a barátaimmal, de én előre tudom, hogy ez az alvásidőm rovására menne, ami másnap duplán visszaköszön, így sokkal előrébb nem leszek... sőt! Nappal még nem tudok elmozdulni, mivel anyatejes baba,illetve nem is szívesen hagyom másra...szóval nincs most ötletem, mert érzem, hogy egy óra (akár masszázs, akár bármi) most nem lendítene nagyot, de ugyanakkor meg el kellene kezdeni valahol...Szóval kíváncsi lennék a Ti ötleteitekre, vagy módszereitekre!
2012. máj. 19. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Háááát,én nem tudom,2éves fiam van,és még sose voltam tőle külön(jó,párszor nagymamára bíztam a gyereket kb 1-3órát,mert olyan helyre kellett mennem,ahova gyereket nem vihettem,és semmi baja nem lett).Én nem terveztem az esti kikapcsolódást,mert nekem nem hiányoznak. de meg lehet próbálni hogy nagymama vigyáz a gyerekre nappal,vagy este.Muszáj néha kikapcsolódni! Mi van az apukával?
2012. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Külföldön van, de már a pici születése előtt megszakadt vele a kapcsolat, az apai nagyszülőkkel pedig sosem volt. Bár én tettem egy próbát a kisfiam érdekében, de azóta sincs érdemi reakció...szóval ők kilőve, mint gyerekpásztor.
2012. máj. 19. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:

nem vagyok egyedülálló,de annyiban talán hasonlít a helyzetünk,h a férjem kb. reggel 7-kor elmegy és sokszor csak este 6 körül ér haza,de volt időszak, mikor később. Én arra kérném anyukámat, hogy vigye el a kisfiamat sétálni vhova egész délelőttre (kb.9-12-ig) és én addig bedőlnék az ágyba aludni egyet. ez lehetne a kezdet, mondjuk hétvégente. Ez élmény lenne a kisfiadnak is, te pedig hallanád egy kicsit a gondolataidat.

Ha kipihened magad, után jöhet a többi - barátnő, fodrász, olvasás, sport stb.

2012. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem egy 9 hónapos kislányom van és én is egyedül nevelem. Az-az 19 éves vagyok és amikor a barátom meg tudta,hogy gyereket várok akkor felszívódott. Most a szüleimmel élek és sokszor rájuk hagyom a picit. Az anya tejet le fejem neki cumisüvegbe és így akár egész napra is otthon tudom hogyni a nagymamával. Ha nagyon nem szeretnéd másra hagyni,akkor szerintem keress olyan masszőrt aki házhoz megy és vele eggyeztessél időpontot. Jobb ötletem nincs. :)

2012. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én pedig azt mondanám neked, hogy a gyerek érdeke is, hogy egy picit megtanuljon mással is együtt lenni és ne legyen ennyire rád utalva. Így lesz egy jól szocializált, nyitott fiad, egyéb esetben egy nehezebben alkalmazkodó gyerkőc, aki ordít, ha egy pillanatra is eltűnsz a látóhatárból.

10 hónaposan már nyugodtan rá lehet hagyni ismerősre, vagy babysitterre pár órát. Az fontos, hogy a baba megismerje őket, ne rögtön azzal kezdd el, hogy otthagyod ismeretlenül. Tehát először közös program, majd ő eteti meg a te felügyeleteddel, tisztázza stb.

Így tudod elkezdeni. Ha a baba megszokja a felügyelőt, akkor már nyugodtan elmehetsz fokozatosan emelve az időpontot.

2012. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Osztozom az előttem szólóval. Az Én kisfiam 6 hónapos és apa a szülés előtt 3 héttel hagyott itt minket. Szóval tudom milyen egyedül. De szerencsére anyukám nagyon sokat tud segíteni a kicsi körül. Igen is szüksége van az embernek a kikapcsolódásra és a kicsinek is arra, hogy másokkal is meglegyen ne csak velem.Ismerje meg a környezetét, az embereket, akikben Te is megbízol. Sosem lehet tudni, mikor kerül az ember olyan helyzetbe, hogy másra kell hagyni kis időre a babát. Én sem voltam még külön a picitől max. 2-3 órát, de addig a mamával volt. Elég nehezen kapcsol ki ilyenkor az ember, bár tudom, hogy JÓ helyen van. Vannak nekem is olyan pillanataim, amikor érzem magamon, hogy nincs türelmem, mert fáradt vagyok, vagyok éppen valami gondom van. Ilyenkor muszáj kikapcsolódni egy kis időre, mert nem akarom, hogy a kisfiam érezze rajtam a feszültséget. Szerencsére a körülményekhez képest mosolygós, kiegyensúlyozott baba és szeretném, ha így is maradna. Én sem szívesen hagyom másra, de a magam és az Ő érdekében, néha kell!!! Nálam már az is kikapcsolódást jelent, ha egyedül megyek bevásárolni. :)))Vagy beülök egy kávéra a barátnőmmel valahova napközben. Szóval valahol el kell kezdeni mindenképpen.....hajrá, hajrá!
2012. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!