Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen papírokat kell elintézn...

Milyen papírokat kell elintéznek ha egyedülálló anyává válok? (nem vagyok férjnél) SOS!

Figyelt kérdés
Szükségem van arra hogy felvegyem az apával a kapcsolatot és megkérjem hogy valamit aláírjon vagy valami ynilatkozatot tegyen?Fontos lenne mert eddig ugyebár ő dolgozott én pedig gyest kaptam. Tudom hogy nem nagy összeg a kiemelt sem, de ígyis a szüleim segítségére leszek rászorulva amíg meg nem oldom a helyzetet. Viszont nem szeretném az apát keresni és szeretném ha ő is felszívódna különben sem hiszem hogy valóban fizetné az tartásdíjat,mert rossz a viszonyunk.
2012. máj. 1. 06:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Az hogy nektek milyen a viszonyotok semit nem jelent.

elhelyezést kell indittatni és itt kiszabják a gyerektartást is. Igen is fizessen ha képes volt kufircolni mert gondolom nem szent lélektöl fogantál.

Szóval ez is bevétel.

ès abszolutt önzö és bunkó anyának tekintem azt aki nem küzd ezért, lustaságból. Mert az a pénz a gyerekedet illeti meg és neki fizeti nem neked.

Ha most nem kell tedd be neki banszámlára, majd ha nagy lesz nagyon boldog lesz töle.


Egy gyermeket úgy válaltatok hogy akármi is lesz ketten nevelitek fel. Ha közben a ti viszonyotok meg is romlott attól ö még marad a gyerek apja akármilyen ember is és joga van látni és kötelessége fizetni.


Szóval szépen hangzik egyedülálló anyának lenni, mehetsz faszizni meg minden, de most elöször a gyerek érdeke az elsö intézd el a gyerektartást.

2012. máj. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Mekkora tahó vagy te első....


Arra nem gondolsz hogy mondjuk azért akarja hogy felszívódjon mert alkoholista vagy bántalmazta,és nincs jó hatással a gyerekre???

2012. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy hogy a MÁK-hoz kell bemenni kitölteni egy papírt,vagy pedig letöltöd netről és kitöltve beadod. Ugyan nekünk fordítva volt,egyedülálló voltam mikor szültem és később lett kapcsolatom, de nálunk így zajlott a papír része a dolognak.
2012. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Abban az esetben is kell elhelyezésit indítani ha nem is egy címre vagyunk én meg a kicsi bejelentve vele? Van valami hivatalos kérelem arra nézve, hogy ne jöhessen a közelünkbe, ha éppen nincsenek látható nyomaim és nem panaszkodtam és kórházba se kerültem mert mindig csak folytogatott vagy megtépett vagy ellökött meg fenyegetőzött??? Nagyon félek, hogy felkeres...
2012. máj. 1. 09:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem!Ha nincs feljelentés,nem vettek látleletet,akkor ő jogilag nem követett el semmit,és a gyerek láthatását sem korlátozhatod :(
2012. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Irtatok apasági nyilatkozatot mert ha nem és DNS vizsgálat sem történt és nem a férjed így nem hiszem hogy sok köze van a gyerekedhez.
2012. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék az első kommentelőmhöz hozzáfűzni , hogy nem tudom hogy kinek hangozhat szépen az egyedüli anyának lét... Azt végképp nem , hogy ki az aki a dugásra tud gondolni élete egyik legnehezebb szakaszában. Én megszabadulni szeetnék tőle és nem pedig bármire is kötelezni. nem tudom milyen jogi lépéseket kell megtegyek ahoz, hogy ne érhessen hozzám vagy a gyerekhez. A legnagyobb baj, hogy én mindig őt védtem máok szemében is és nem mertem mondani igazán (van aki persze tudja, de én tényleg szerelemből voltam vele és hittem, hogy megváltozik minden, de csak rosszabb lett) Az ilyen dolgokkal pedig az ember nem dicsekszik. Könnyebb mosolyogni másokra mint elmagyarázni, hogy miért sírsz...
2012. máj. 1. 10:18
 8/13 A kérdező kommentje:
Apasági nyilatkozatott tett...
2012. máj. 1. 10:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az apának joga van látni a gyereket,(még akkor is ha nem fizet gyerektartást) de kérheted,hogy csak úgy láthassa hogy van ott valaki rajta kívül (hivatalos személy),így nem bánthatja a gyereket ,és neked nem kell vele találkozni! Rendőrségre ha elmész feljelentést tenni, vinned kell látleletet, bizonyítanod kell,hogy bántott a párod. Pont pár hete volt a tévében,hogy nehezen veszik rá magukat a bántalmazott nők,hogy elmenjenek a rendőrségre és ha el is mennek, nekik kell bizonyítaniuk...
2012. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz egy gyermekelhelyezési pert indítanod. Ez még nem jelenti azt, hogy fizetni is fog, csak annyit, hogy a gyereket nálad helyezzék el. Ha ez nincs meg, akkor mivel van apai elismerő nyilatkozatotok, ezért ugyan annyi joga van a gyerekhez, mint neked, akkor viszi el és oda, ahova akarja. Ha megvan a per, akkor a láthatásnál te megszabhatod, de még ott a bíróságon, hogy hol láthatja, kérheted, hogy hivatalos személy is legyen jelen (pl. nálunk a gyámügynél van ilyen).


Családi emelésnél pedig csak egy nyomtatványt kell kitölteni azt hiszem a MÁK-nál, és azt beküldeni, következő havit már emelve kapod. De hívd fel a hozzátok legközelebbi MÁK-ot, és megmondják.

2012. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!