Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba ennyire izgága?

Minden baba ennyire izgága?

Figyelt kérdés

Hét hónapos lesz a fiam és egy percre sem áll le. Pörög, forog, felül, kúszik, hintázik. Mindent megfog, mindent igyekszik szétszedni.

Ez tulajdonképpen jó, mert nagyon aranyos, az egyetlen hátránya az, hogy így most már az olyan naponta többször ismételendő dolgok, mint pelenkázás, etetés, öltöztetés felérnek egy küldetéssel, amelynek teljesítéséhez minden energiámra és elszántságomra szükség van.

Merthogy evés közben is jár keze, lába, feje (jó étvágya van, ezzel hála Istennek nincs gond, csak nehéz bejuttatni az akadályokon keresztül jutva a mozgó fejbe a kiskanalat). Pelenkázás közben két másodpercre nem marad a hátán, folyton elmászik, kipörög a pelusból, az öltöztetést pedig van hogy a szoba egyik végében kezdem, majd a másik sarkában fejezem be.

Ez rosszabb lesz, vagy ha már megérti, hogy egy-két percre egy helyben kell maradni, akkor ismét könnyebb lesz?


2009. jún. 27. 15:27
 1/2 A kérdező kommentje:
És még valami, ami különösen zavaró: ennek az állandó mozgásnak köszönhetően ismét bukik. Három hónapja abba maradt a tejes bukás, amióta hozzátáplálok, azóta egyáltalán nem bukott, most viszont ismét, mert evés után nem marad meg egy helyben, hanem kezdi az akrobatikát, nyomódik a pocakja, a kaja pedig visszajön... :-S
2009. jún. 27. 15:30
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia!


bár az én babám nem bukós,de az enyém ugyan ez,meg sem áll..most lesz egy éves a kontrollon a doki nem csodálkozik,hogy nem megy feljebb a súlya mert lemozogja.A pelenkázás ebben az időben nekem is rémálom volt,de már most kicsit higgadt-nyomj a kezébe valamit..készíts oda pár dolgot és hátha addig hagyja..evés nálunk is ugyan ez..rugdos a lábával kiveri a kezemből a kanalat,csapkod,forog szval nem semmi...aludni nem akar rendesen de fáradt,tesz vesz pakol és már majdnem szalad...6hónaposan felállt azóta meg sem áll,10hónaposan meg már járt...ma is csak csodálkoztak rajtunk,hogy lent sétálunk együtt a babával...de inkább mintsem a babakocsiba tekeredjen...én tökre megértelek én is belefáradok egy egy napba sokszor...

2009. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!