Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amit minden baba szívese...

Mi az amit minden baba szívesen eszik kanállal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!4 hónapos kisfiam most kezdi a "kóstolgatását" a különféle gyümileveknek illetve gyümipépeknek.

Idáig banánnal és almával próbálkoztam de nem igazán jön be neki egyik sem,a kanalazás még úgysem,mivel a gyümölcsleveket cumis üvegből elfogadta.

Gondoltam arra is hogy az un. tejpépekkel kellene próbálkoznom,mert azok talán "ízletesebbek" volnának számára.Kinél mi vált be?Hogyan szoktathatom rá legkönnyebben?Köszi a válaszokat!


2011. szept. 27. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Bébipörköltet.
2011. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fenti kevésbé sem vicces válaszra hivatkozva,kérem a komolytalan válaszokat mindenki mellőzze!
2011. szept. 27. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:

tejpépet én ilyen pici babának még nem adnék, mert azok tejalapúak. De nem megy ám olyan gyorsan a hozzátáplálás van olyan baba aki lassan áll rá az egészre. A 2. lányom pl 7 hónapos volt amikor rendesen el kezdett enni. az elsőnél 5 hónapos korban kezdtem el, de ő azonnal mindent elfogadott. ha nem akarja akkor még nem érett meg a dologra. ha már kinézi a kezedből a kaját akkor biztosan tudod, hogy eljött az ideje.

Mindig csak egy ici picit adj neki és ami nem jön be arra is érdemes később visszatérni. Egyébként nálunk mind a kettő nagyon szerette a sütőtököt.

2011. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A banánt én még hanyagolnám a helyedben, mert fogja a hasát a babáknak és kínkeserves pocakfájás lehet belőle glicerines kúppal meg hőmérővel.Ugyanez vonatkozik a sárgarépára (nem minden babánál, nálunk igen)és jó kis hascsikarást okozhat a körte is.

A tejpépet mi csak akkor kezdtük, mikor már egy egész étkezést kiváltottunk, addig nem érdemes, mert azokat is 3 héten belül fel kell használni, mint a tápszert, így lehet, hogy jó adag menne a kukába, főleg ha a baba nem akar kanalazni.

Így a gyümilevek után javaslom a sütőtököt.Már érik, most lesz a szezonja, nem is drága és általában minden baba szereti, mert önmagában édes.Megsütöd és a puha tököt leturmixolod.

A gyümileveket minden baba szereti, de lehet, hogy a tiéd még nem érett a kanalazásra, ha úgy látod, akkor várj még 1-2 hetet vele.

Majdnem 9 hónapos kiscsaj anyuja

2011. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kaját tényleg kinézi már a szánkból mikor eszünk:-),úgyhogy....

Sokan azt mondják,azt is meg kell tanulniuk.

A sütőtököt megpróbálom,hátha bejön neki.-)Köszi mindenkinek!

2011. szept. 27. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. nekünk az őszibarack-alma, és őszibarack püré jött be, azóta nincs gond a kakival se. Mivel ezek ez üveges pépek elég sűrűek, én mindig higitom egy kis gyümilével is neki, és így hígabban mi kanalazunk a pihenőszékbe, nagyon élvezi.
2011. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!