Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha túl gyorsan eszik?

Nem baj, ha túl gyorsan eszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam tápszeres, 2 hós. Eddig megette szépen fél óra alatt. Pár napja viszont iszonyatos lassan eszik ugyan azzal a cumival! Van itthon sok cumi, mind végig próbáltam. Vagy olyanok vannak, amivel lassan eszik kb 1 óra mire megeszi az adagját. Vagy olyanok, amikkel gyorsan, úgy 2-5 perc alatt lecsúszik neki. Ezekkel sokkal gyorsabban kell nyelnie. Nincs a kettő között. Melyik a jobb? Ha a gyorsat választom, akkor az neki nem rossz? Mármint nem baj, ha ilyen gyorsan eszik? Amúgy átlag 100-at eszik egy alkalommal.
2009. jún. 27. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha gyorsan eszik több levegő nyel, érdemes alaposan megbüfiztetni.

Hogy lehet ekkora különbség két cumi között? Milyet használtok? Lehet, hogy más a lyukmérete.

2009. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egy óra nagyon sok. Nálunk úgy van, h reggel nagyon gyors, éjszaka nem eszik, szóval bizti éhes, a nap további részében már darabosat eszik, de régen az is kb 15-20 perc volt tápszerből, este viszont mivel nagyon fáradt már, mindig sokáig tart a tápi. Szóval nálunk nem cumi, hanem kedv kérdése az idő.

Egyébként mikor szopizott, 2 hósan sokáig cicizett is, azt mondták, ha nagyobb lesz, gyorsabb is, mivel már nem akar majd szöszölni a kajával, hanem gyorsan végezni akar, h felfedezhesse a világot utána:) A védő szerint egy jól szopó 2-3 hós, 10 perc alatt kiszívja a ciciből is a kaját. Szerintem nem lesz gond, ha gyors:)

2009. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

7 féle cumink van. Kisebb és nagyobb lyukú. Van olyan, ami nagyobb méret, mégsem tud vele gyorsabban enni. De most néztem meg alaposabban azt, amivel gyorsabban eszik és mintha az sérült lenne és ezért jön belőle jobban.

Ha több levegőt nyel, de meg van rendesen büfiztetve, akkor jó?

Köszi a választ!

2009. jún. 27. 14:42
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy nappal vagy éjjel, az mindegy, mindig lassan megy. Pedig előtte gyorsabb volt. Nem értem. Remélem nálunk is változik majd a dolog! :)

Köszi!

2009. jún. 27. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Avent cumisüvegünk van, a legkisebblyukú cumival, de így is kb 3-4 perc alatt lenyomja azt a 60 pótlást amit cici mellé adok neki. Utána szép recsegőseket büfizik, de semmi baja ezen kívül :)
2009. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hja és 3 hós. Előző voltam :)
2009. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van aventes cumisüveg is, meg nuk, meg névtelen.

Most próbálkozom azzal, hogy az egyiken nagyítom a lyukat. Talán így. :)

2009. jún. 27. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne tágítsd a lyukat sztem. Próbálj venni 2-es cumit, hátha jobban bejön. Mi is csak Aventesből tudunk enni, az a NUk cumi, ahol felül van a lyuk, borzasztóan nem fekszik a babámnak. Olyan cumit nézz, ahol vannak rovátkák a cumin, I II III, az a csepegésszámot mutatja, az orra felé legyen a III. Nekünk egy ilyen van, annak a cumija jó az Aventeshez is, a cumisüvegre az van ráírva, h Thermobaby.
2009. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a fajta cumink is van és ez az amivel olyan gyorsan eszik. Ráadásul nem kell a III-ashoz fordítani, az I-essel is gyorsan megy. :)

Amúgy szerintem is olyan hülye megoldás, hogy nem a végében van a lyuk. Na de azokat azoknak a babáknak találták ki, akik még szopiznak, hogy ne legyen olyan könnyű vele enni és ne adják fel a szopit emiatt. De mivel az én kisfiam már nem fog szopizni, így nem erőltetem azt a cumit.

Köszi a választ!

2009. júl. 1. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!