Milyen szobát válasszak a kórházban az első babámmal?
Kb. egy-másfél hónap múlva szülök. Apás szülés lesz, az már fix. És sokat töröm a fejemet azon, hogy azt a 3-4 napot a kórházban (ha sima szülés lesz), akkor milyen szobában töltsem. A lehetőségek:
1. alapítványi szoba - 1 személyes - 10.000 Ft/nap. A baba velem van éjjel-nappal, de estére áttolhatom a csecsemősökhöz. Nos fizetni nem akarok 40.000 Ft-ot, tehát ez a lehetőség kilőve.
2. Baba-mama szoba. Én pelenkáznám, akkor etetném amikor jólesik, ápolom a köldökét, de éjszakára nem biztos, hogy átvihetem a csecsemő osztályra.
3. Három óránként hozzák enni a babát, és a nővérek rendezik a tiszta pelenkát és a köldökápolást.
A 2. és 3. lehetőséget is ajánlják rokonok, ismerősök. De nem tudom mi lenne a jó a babának és nekem. Én lehet hogy jobban ki tudnám magam pihenni, ha csak 3 óránként hoznák. De a baba meg lehet hogy "hiányolna", és sajnálnám estére a kicsimet egyedül hagyni. Tudom, hogy utána évekig velem lesz itthon, 3-4 nap nem a világ. Adnátok pár jó tanácsot ti is nekem? Előre is köszönöm!
34 hetes km
2. lehetőség. szerintem a 3. már nem is létezik :O
nálam úgy volt, hogy éjfélkor kerültem a szobámba bébi nélkül, másnap megkaptam és onnantól velem volt.
a 3. variáció már csak azért sem lenne számomra opció mert a többi babától akik az anyukájukkal vannak úgy sem tudnál pihenni. az egész osztály zeng néha a csecsemő sírástól :)
na meg épp csak megszületett, gondolod máris le tudnád passzolni és képes lennél kibírni nélküle 3 órákat majd nyugodtan hátra dőlni?
nem hiszem ;)))
gyors és könnyű szülést!
Szülés utáni 4. napon bevitte az összes babát az egyik csecsemős magához, hogy minden anyuka tudjon pihenni. Másnap reggel mindenki úgy ébredt, mint aki ujjá született. Néha jól esik ám a pihi. Én császáros voltam, és alig bírtam ellátni a babát, annyira fájt mindenem, a bal karomat valami miatt 4 hónapig alig bírtam felemelni... Bocsánat az offért!
Ha te úgy jobban éreznéd magad, akkor válaszd a 2. lehetőséget! :)
Én baba-mamás szobában voltam, meg sem fordult a fejemben, hogy ne olyan szobába legyek, mert felmerült bennem az, hogy akkor milyen anya lennék, ha csak 3 óránként hoznák a gyerekemet.
Aztán megszültem. Császáros voltam és első szülés volt.
Az első szoptatásomnál úgy néztek rám a csecsemős nővérek, hogy mi az, hogy ezt meg ezt nem tudom. Az, hogy hogyan kell tisztába tenni, azt is az emlékeimből szedtem elő, mikor a nővérem gyerekei voltak kicsik, mert a nővérek meg nem mutatták.
Megetettem rendesen a fiamat, le is mértem, minden rendben volt, visszaaludt. 2 és fél hetet voltam már szülés előtt is a kórházban, örültem, ha végre láthattam a családtagjaimat, erre 2 perc múlva hozza a nővér a fiamat, hogy éhes, adjak neki enni. Néztem rá értetlenül, de végül visszavittem, ahogy felvettem, egyből elhallgatott és aludt tovább. Na, ennyire volt éhes.
Szóval nem sok segítséget kaptam, szinte semmit és még borzasztóan fájt a vágás, meg a 2 cső a hasamban.
Kell, hogy az anya lásson el alapvető dolgokat, de a segítség igen is kell, meg pihenni sem ártana az anyukának, főleg császár után. És ez egy baba-mama szobában, ahol ilyen a csecsemősök hozzáállása, nem valósul meg.
Úgyhogy ha én újracsinálhatnám, nem biztos hogy baba-mama szobába mennék.
Én kétszer szültem mind kétszer baba - mama szobában voltam ahol éjszakára elvitték a picit. Ennek sok előnye van hamarabb beindul a tejed és jobban összeszoksz a babával és "megtanulod" ellátni.
Én nem szerettem volna a klasszikus 3 óránkénti kihozásos verziót.
2 kisfiú anyukája
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!