Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor állt be babátoknál...

Mikor állt be babátoknál rendszer az etetéseknél?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok. Kislányom jövő héten lesz 4 hónapos, tápszeres. Az orvos szerint 6-7-szer kellene ennie (kb. 800 ml/nap), de ez sehogy sem megy. 4 óránként éhes, néha 3,5 óra után is meg tudom etetni, de ritkán. 1-2 hétig még ment, hogy 5* evett egy nap: 8 12 16 20 2 órakor. Éjjel 2* 6 órát aludt. De néhány napja többet durmol. Tegnap pl. 9 kor vacsorázoot, majd csak reggel ötkor ébredt, de utána megint aludt 6 órát. Utána ismét 4 óránként evett. Így lett egész napra csak 4 étkezés...

Most jól néz ki, 4850g, 58 cm. De már hetek óta nem hízik túl sokat.70-100-120 grammot, mikor hogy, van amikor nég kevesebbet is. A súlyát ugyan már megduplázta rég (koraszülött volt, de csak a súlya miatt: 2200-zal született).

Van valakinek ötlete, hoygan tudnám az etetéseket jobban rendszerezni? Próbáltam beállítani leglább egy fixet: este 8-kor fürdés, aztán evés, de csak egy-két napig működött, aztán megint úgy jött ki a lépés, hoyg 6-kor evett, 8-kor fürdött, vacsora nélkül azonnal elaludt, majd 1-kor kelt, és borult az egész...

Ki tud segíteni?


2009. jún. 26. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. 3 hónapos kora körül kialakult egy rendszer. Pont úgy jött ki nekem is, hogy a délelőtti alvás időben, vagy pont előtte kellett volna a nagykönyv szerint kapnia a tízórait, ezért ha épp nem aludt még, akkor persze nyűgös volt, és a fáradtság miatt nem akart enni, úgyhogy ezt egyszerűen kihagytuk. Mivel úgyis későn keltünk, a reggeli után mi ebédeltünk már az elejétől. Akkor se evett 5nél többször az éjszakai 1 ébredéssel együtt, és mégis hízott rendesen. Szép arányos baba. Olyan 6 hónapos kora körül felborult az egész napirend valamiért, össze-vissza volt az alvás is, meg az evés is. Most próbálom beállítani, hogy napi 5 evés legyen, hátha ki tudjuk hagyni az éjszakai evészetet. 9,5hónapos.
2009. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.Mi is 4hósok vagyunk,szopizunk és 1x kap kevés gyümölcsöt,mert kevesebb a tejem.Nálunk így zajlik egy nap. Kelés 6:30 Kaja 7 10 13 16 19:30 Fürdés 19:00 Ágy:20:00 Majdnem katonai pontossággal :) Ha valamiért csúszik a kajaidő,az esti fürdés-evés-alvás akkor is így marad.Mondjuk eszik 7 11 15 18 akkor is fürdés után fél8kor kaja,max kevesebbet eszik. A kezdetektől azonos az esti menet ideje és sorrendje.Két hós korától végigalussza az éjszakát,és a napi dolgokat nagyjából tudom igazítani hozzá.
2009. jún. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam hogy,a gyümölcsből az egyik délutáni szopi után eszik egy keveset.Nekünk azt mondta a doki hogy túl sokat eszik,mert hízott 1kg egy hónap alatt a 3.hónapban.Előtte utánna normális volt a gyarapodása.Mondjuk szerintem az 1kg is normális.Tudja Ő hogy mennyit szeretne enni és a cicit nem vehetem ki a szájából.Szerintem te is úgy etesd ahogy neki jó és nem ahogy a dokinak.Nem tudom mit szólna az orvos ha minden nap 1pizzát meg kellene neki enni mert az a normális mennyiség,és ráadásul időre!
2009. jún. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a pizzára nem 1et hanem 10et akartam írni :))
2009. jún. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A baba tudja legjobban, mi a jó neki! Ha a kisbabád nyugodt, szépen fejlődő baba, akkor eleget eszik, nem kell beleszólni. Igaza van annak, aki előttem azt a pizzás dolgot írta. Mi felnőttek se vagyunk egyformák, te sem akkor és annyit eszel, mint a szomszéd, nem várható ez el egy kisbabától sem. Meg azt se felejtsd el, hogy a kicsi nem olvasta a vonatkozó szakirodalmat. Azt viszont pontosan tudja, mikor és mennyire éhes.

Ne aggódj, úgy etesd a babádat, ahogy igényli, nem lesz semmi gond!

2009. jún. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A 6-7-szer egyszerűen hülyeség!! Már elnézést!! Kislányod igénye teljesen normális szerintem! Az 5 evés lenne mondjuk "kényelmes" életvitel szempontból, mert akkor ugye meglenne a 3 főétkezés meg a 2 plussz tizórai, uzsonna, szerintem erre akár kis segitséggel rá is tudnád állitani. Nekem 3 hónapos a bébi, szerencsére ezt a rendet magának kialakitotta, de ő anyatejes. Én bevallom, amióta már nem olyan "pici", próbálom alakitani ezt a rendszert, úgyhogy nem hagyom 6 órát aludni, pedig aludna néha annyit, hanem evés időben mostmár felkeltem (vannak persze csúszások eltérések még mindig). Igy jön ki, hogy reggel 5 körül ébred, emészt, nézelődik, 6-ra éhes, eszünk, f10, 1 körül megint eszünk, itt aztán változó, meddig húzza, de délután egyszer eszik, és f8-kor megint éhes magától, vacsi után fürdés, alvás, kb f9-9-re. Szerintem a te babád már elég nagy, főleg, ha tápszeres, hogy kicsit "belenyúlj" a rendszerbe, gondolom, ha a napi adagot 5 részre szeded, akkor 1-1 alkalommal picit kevesebbet kap, azzal akkor sűrűbben lehetne etetni. Én is a gyümiket nézem, hogy nem irod, de esetleg az is segithet, hogy elkezdesz egy-egy nem főétkezést kiváltani már. Azt is irod, hogy este bealudt vacsora nélkül, szerintem cseréld meg a kettőt, előbb vacsi aztán fürdés, utána esetleg egy kis dédelgetés, igy a nap végét tudod fix időponthoz kötni, és ne hagyd magad ettől nagyon eltériteni! Nagyon hamar megszokják egyébként, ha van ilyen időpont, mint ha lenne órájuk! Illetve szerintem reggel is próbáld meg a kelést fixen beállitani, nekem például nagyon örül a baba, ha esetleg nem ő kelt engem, hanem én őt, sokkal vidámabb olyankor, mert nem a hasára ébredt, hanem az én simogatásomra! Sok sikert!!
2009. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a bíztatást!

Ma először végigaludta az északát, 9-7-ig. Kíváncsi leszek, hogy alakul az etetés... :)

2009. jún. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!