Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha a babaúszáson...

Nem baj, ha a babaúszáson bele megy a baba fülébe a víz? Mert hát ugye ez elkerülhetetlen.

Figyelt kérdés
...de nem lesz belőle baj?
2009. jún. 26. 21:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mi van a fertőzésekkel az usziban?
2009. jún. 26. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi baja nem lesz, jól ki kell törölni a fülét. A lányommal soha nem volt semmi gond és nem kapott el onnan semmit. Sőt sztem erősebb az immunrendszere!Csakis ajánlom!

2009. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az usziban külön figyelnek a víz tisztaságára a piciknél. Erre nagyon odafigyelnek, nyugi.

Az én babám fülei mindig beleérnek a vízbe az esti fürdésnél, és soha semmi baja nincsen vele: 4 hós.

2009. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hajlam kérdése is, nővérem minden vizcseppre fülgyulladást kapott, középfülgyulladás és fülfelszúrás lett a vége pici korában. Férjem unokatestvére ugyanez. Kicsit én is furcsállom, hogy ha a fürdővizbe ne érjen a baba füle, akkor az uszodába hogy mehet (mi is a babaúszáson gondolkozunk most), én valószinűleg sajnos ellene fogok dönteni, mivel ezeket örökölhette is akár, illetve nagyon érzékeny a bőre is :(

Egy majdnem 3 hós bébi anyukája

2009. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár mi nem jártunk/ járunk babaúszásra (mert így is szerette/ szereti a vizet), 7 hónaposan - igaz "csak külső" - hallójárat gyulladása lett, mert szeretett fürdéskor alámerülni.

De ettől függetlenül szerintem ez tényleg babafüggő, mert eddig is csinálta - szinte születése óta - s semmi gond nem volt vele. Ez pedig, ami volt nekünk, bár macerás (5 napig jártunk gézcserére a kórházba, utána 4 nap csepegtetés), de szerencsére nem komoly. A komoly onnan kezdődik, hogy átmegy a dobhártyáján, ergo középfülben lesz vmi gyulladás.

Mi azért nem mentünk babaúszásra, mert ilyenkor nincs igazi úszás. 3 hónapos korig reflexszerűen zárnak az orrocskáik ("búvárreflex"), tehát könnyebben megbarátkoznak a vízzel, lazulnak, jó játék. Utána igazándiból vízhez szoktatás van. 8- 9 hónapos kortól nem ajánlott elkezdeni, mert u.n. "mini dackorszakon" esnek át "szeparációs félelem" a szülőktől= saját lényük önálló felfedezése. 1,5 éves kortól inkább vízhez szoktató csoportot, igazi úszásoktatást pedig 3,5 - 4 éves kortól indítanak.

Neked/ nektek kell eldöntenetek, hogy mit is akartok, s aztán feltérképezni, hogy hol van biztonságos hely, s ha megszereti (min. 3- 5 alkalom kell ehhez), akkor valóban azt mondják, hogy stabilabb immunrendszert eredményez.

8 hónapos kisfiú mamája

2009. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi járunk babaúszásra, de még eszembe sem jutott, hogy a fülének baja lehet...

Nem hallottam róla, hogy bárkinél előfordult volna fülgyulladás miatta, persze ettől még előfordulhat.


Mi itthon is búvárbékák vagyunk... :-)

Szerencsére még semmi gondot nem okozott ez.


4,5 hónapos

2009. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!