Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "én mindig felveszem a babámat...

"én mindig felveszem a babámat ha sír" anyukák mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A lányom 1 éves. Valszeg fogzik ezerrel ezáltal borulni látszik az éjjeli alvásunk. Eddig mindig szépen elaludt magától, nem volt nagy gond vele. Néha-néha ébredt éjjel, de vissza is aludt mindig. Max. meg kellett etetni. Ma már elaludni sem akart. Szóval az a helyzet, hogy ha magunk mellé vesszük akkor totál fölébred, esély sincs rá, hogy elaludjon, játszik ezerrel. Ha elringatom akkor mindig fölébred mikor leteszem és sír. Egyetlen dolgot tudok tenni: hagyom sírni és időnként bemegyek hozzá. A szívem szakad meg, nem azért csinálom, mert nekem kényelmes hanem azért, mert ez az egyetlen módja annak, hogy elaludjon...
2009. jún. 26. 20:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Én sem voltam a sirni hagyós tipus.DE már kezd szórakozni, ő cumis és este, éjjel kidobálja a cumiját a földre(mert tetszik neki hogy koppan), viszont igy az egész éjszakát szinte a szobájában töltöm.Anyu mondta hogy ugyanilyen voltam...

Viszont ő egy idő után megunta és hagyott.Tehát igy tegnap én sem mentem már be hozzá hogy visszaadjam a cumit, persze sirás lett a vége, de egy idő után el is aludt.Szóval én most ezt alkalmazom, nem hiszem hogy a gyereknek hajnalban játszania kéne....viszont nem is kéne hagyni sirni...akkor?

Sztem egy idő után rájön hogy mit is kell éjszaka csinálni és mit nappal, addig persze lesz 1-2 kényelmetlen éjszaka, de legalább nem 15 évesen fog egyedül aludni egyedül.

2009. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom,de én úgy vagyok vele,ha már többször felébred elalvás után közbvetlenül akkor adok neki chamilla vulgaris 15ch-5golyót-ezt 2óránként lehet ismételni de csak akkro ha már 2szer többször felkel egy órában,mert akkro téynlegbaja van,de ha nem nemadok semmit.persze jók a homeos dolgok én egészségügyben dolgoztam ,meg fogok is ha vissza megyek ,de mégis az a legjobb ha a szervezet győzi le a dolgokat.Na de ha nagyon szenved kell a segítség.viszont én is felveszem mindig meg bemegyek 3-5percenként ha sír továbbra is,de nem állok le vele játszani az éjszaka folyamán.Bár az igazság az az én fiam olyan,jobb ha nem megyek be hozzá ,mert akkor kb 5-6perc és kiüvölti magát és vissza alszik ha bemegyek akkor meg kezdi előröl.sztem a síráson lehet hallani,hogy milyen,én legalább is tudom milyen az mikor valami gond van és az a baj,vagy csak felriadt ,rosszat álmodott stb..én nem tartom jó ötletnek azt,hogy éjjel játszon,mert 3-4 alakalom és azt hiszi majd,hogy bármikor lehet-figyeljétek meg.Lehet most azt mondjátok,hogy jaj jobb ha nem sír,de egy pillanat alatt azon kapjátok magatokat,hogy majd 2évesen is játszik éjjel meg foglalkoztat titeket,mert ha egyszer meg van engedve másszor miért nem-ez a következetesség és ki fogja harcolni magának-legalább is ez az én tapasztalatom,persze mindenki saját maga döntse el mit akar,de ha éjjel játszik másnap fáradt lesz és nyűgös ezt is kalkuláljátok be.1éves baba mamája
2009. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen egyet értek az előttem válaszolóval.

Én nem szoktam hagyni,hogy sírjon.

Biztos valami oka van annak ha nem tud aludni.

Akár betegség,akár csak még nem álmos én kitartok vele.Ez van nekünk sem minden napunk,éjszakánk egyforma.

Már elgondolkodtatott ez a sírnihagyásdolog, és akik ezt teszik azok csak a még beszélni nem tudó babákkal vannak így vagy a nagyobb kisgyereknek ha például fáj a foga és felébred éjjel,ugye ő már másképp is tud kommunikálni,mondjuk szól,akkor azzal sem virrasztanak???

Mondjuk arra a véleményre jutottam magamban,hogy a kommunikáció zavara váltja ki a szülőkből a sírni hagyom inkább reakciót.Bocs,de ezt gondolom.

2009. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Bocs,21:58-as vagyok és a 21:40-el értek egyet.
2009. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól ordít! Valószínűleg a fogacskája költi föl, de ha odamegyünk akkor virágos jókedve van, dumál, röhög... Biztos nem kellemes nekik a fogzás, de annyira azért nem fájhat ha ilyen jó kedve támad ha valaki odamegy vagy kiveszi!
2009. jún. 26. 22:22
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Én sem hagyom soha sírni. Ha sír, akkor azt a kezemben teszi, tudja, h vele vagyok. Most 10,5 hós. Mikor kicsi volt még(1-2 hós) és nem tudta, hogy éjszaka aludni kell, akkor volt, hogy fél-1 órát is eljátszott volna, de én nem kapcsoltam villanyt és nem is beszéltem hozzá. Volt, h sírt a kezemben, de volt ,h csak szemeztünk csöndben a sötétben, míg egyszer csak bealudt.

Ezt alkalmazom most is, ha kicsit jobban felébred szopi közben. Nem kapcsolok villanyt és nem is beszélek hozzá. Sztem ne szokja meg, hogy éjjel lehet játszani. Kicsit fészkelődik nyöszörög, de viszonylag hamar visszaalszik.

Véleményem szerint azért sír, mert valami nem tetszik neki. Majd ha nagyobb lesz és meg tudom neki magyarázni, hogy aludjunk éjjel és ne játszunk, majd akkor hagyom kicsit nyűgösködni. De addig is ott maradok mellette, ha szüksége van rám.

Ha a szíved szakad meg, vedd fel. Csak azért ne hagyd sírni, mert a környezeted mást vár el vagy mások hagyják sírni a babájukat. Tudod, minden baba más!!

2009. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

egy darabig csinálta ezt a fiam is, 9-10 honapos volt, aztán valahogy átment rajta. Egy darabig hagytam sírni, de nem bírtam sokáig. Néha elaludt mellettem a nagyágyban, de ehhez meg nem akartam hozzászoktatni. szoval mikor nem bírtam hagyni sírni, kijottunk játszani, és bizony akár 2-3 orát is fent voltunk éjjel...elég kimeríto.

Ejszakára kezdtem neki adni viburcol kúpot, hogy ez segített-e, vagy amugy is szunt volna, 2hét után abbahagyta a torpe...

2009. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

A kisagyat nem tudnatok a ti agyatok melle tenni? Mert igy kulon is lenne toletek, hiszen a ti agyatokban jatszik csak, viszont nem kellene percenkent bemenni hozza.

Valahogy a napjat is probald meg atprogramozni, napkozben ne hagyd sokat aludni. De ez sem konnyu, tudom.

2009. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
nekem ha a lanyom csak meg nyikkan mar szaladok ejjel pedig a ferjemmel ugrunk az agybol!:) lehet hogy ez sem tul jo de soha nem hagynam hogy ha tudom hogy van valami baja es hagyom sirni,nem birnam!
2009. jún. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én mindig felkapom a bébim, 3.5 hós, még bírom.

Napközben szokott aludni? ("délutáni alvás")


Igazából én valamilyen homeós cuccot javasolnék, hogy menj el homeós gyerekdokihoz, aki ír fel. meg van valami olyan rágókás dolog, amiben van egy kis fájdalomcsillapító, nem tudom a nevét, későn kell adni, mert állítólag hamar megszokják a gyerkőcök, viszont az elején nagyon használ.


keress ilyesmi trükköket, masszirozót, bármit.


(Nekem még elég egy 1 éves gyerkőcnél nem tudom mennyire válik be, 3.5hós babámnál még midnig bejön ha rajtam altatom el, mélyebben alszik, mintha ringatnám, könnyebb letenni)

2009. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!