Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "én mindig felveszem a babámat...

"én mindig felveszem a babámat ha sír" anyukák mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A lányom 1 éves. Valszeg fogzik ezerrel ezáltal borulni látszik az éjjeli alvásunk. Eddig mindig szépen elaludt magától, nem volt nagy gond vele. Néha-néha ébredt éjjel, de vissza is aludt mindig. Max. meg kellett etetni. Ma már elaludni sem akart. Szóval az a helyzet, hogy ha magunk mellé vesszük akkor totál fölébred, esély sincs rá, hogy elaludjon, játszik ezerrel. Ha elringatom akkor mindig fölébred mikor leteszem és sír. Egyetlen dolgot tudok tenni: hagyom sírni és időnként bemegyek hozzá. A szívem szakad meg, nem azért csinálom, mert nekem kényelmes hanem azért, mert ez az egyetlen módja annak, hogy elaludjon...
2009. jún. 26. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
a kérdésed miért zárja ki a "sírni hagyó"anyukák válaszát?
2009. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem zárja ki! Csak kíváncsi vagyok, hogy azok mit tennének akik nem hagyják sírni a babájukat... De várom mindenkitől az 5leteket!
2009. jún. 26. 20:54
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz mást tenni, mint hagyni, hogy sírjon.
2009. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem hagyod sírni és mindig fölveszed,a baba akkor sem fog rendesen aludni.Viszont megszokja,hogy éjjel is dajkálod,és akkor sem fog egyedül elaludni,amikor egészséges lesz.Bármilyen rossz is hallgatni,hogy sír,hagyni kell.Ettől nem lesz semmi baja.
2009. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Szia.Én egy "mindig felveszem a babámat" anyuka vagyok.Az én gyerkőcöm is 1 éves,és hasonló a helyzet.Szépen aludt,néha ébredt,vissza aludt,max.etetni kellett,és minden oké volt.Most már az én babám se akar aludni.Hiába etetem meg,ő játszik.Ha elringatom,amint leteszem sír.Én azt csinálom,h megetetem(ha kér),hagyom kb.20 percet játszani,és utána viszem át a szobájába lefeküdni.Ha így teszek pár perc múlva elalszik.Ha nem hagyom(kipróbáltam!)2 órán keresztül műsor van!Melyik a jobb?Ráadásul van egy iskolás testvére,aki nem árt,ha kipiheni magát.Szval én még ebben a helyzetben sem hagyom sírni,nálunk ez vált be.
2009. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk nappalra a Chamomilla Ch 15 vált be 1x vagy 2x15 golyócska és éjjelre a Viburcol kúp. Én amúgy nem kapkodom föl a lányomat. 5 hetes korától alszik egész éjjel, soha nem ringattam, és soha nem aludt és nem is hajlandó köztünk aludni. Nem is akarjuk hogy ezt tegye. A kúp tökéletes a fogzás idején. Nem sír és nem ébred fel éjjel. Sok sikert.
2009. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Én is mindig felveszem ilyenkor :(

Egyszerűen nem bírom hallgatni, hogy sír, nem mellesleg egy szobában alszunk. Sír a fájadalmomtól, kiveszem, énekelek, megitatom, hamar visszaalszik, de hamar is ébred. A fogzás végeztével elmúlik, "nem romlik el" a babám, de erre nincs garancia. Ha lenne lelkileg erőm és kitartásom, hagynám sírni picikét... valahol a lelkem mélyén tudom, hogy így lenne helyes, mégsem megy :(

2009. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap éjjel én is fölvettem/kivettem. Az lett az eredménye, hogy fél kettőig rodeózott. Játszott, nyomkodta ki a szemünket, mászkált rajtunk. Végül betettem a kiságyba és percenként fektettem vissza, mert mindig fölállt abban a pillanatban ahogy leraktam és féltem, hogy a fáradtságtól megüti magát, hanyatt esik. Remélem a mai éjszaka nyugisabb lesz!
2009. jún. 26. 21:27
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Sosem hagyom sírni. Ebben a korban lett nálunk is gázos a helyzet, ekkor vettem egy nagyon nagy matracot, oda tettem le aludni és mellé feküdtem. Most 17 hónapos, azóta is ott alszik, nagyon szereti és ha felébred átjön hozzám. Amíg el nem alszik, addig vagy a férjem vagy én mellette vagyunk.
2009. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
tegnap este nekünk sem volt leány-álom az alvás!neki is a foga,és sokat felsirt!én sosem hagyom sirni!ugy vagyok vele,hogy inkább ne aludjunk,és játszunk éjjel,mint ne aldjunk,és azt hallgassam hogy a fájdalomtól ordit!
2009. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!