Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek 4 hetes ordito...

Mit kezdjek 4 hetes ordito kislanyommal?

Figyelt kérdés
Elegge hasfajos mar a 2. fele sziropot probalom ki neki.Ami jonak tunik.Vettem ma neki kimondottan hasfajos babaknak valo cumisuveget hogy ne nyeljen annyi levegot de szegeny most is kiorditotta a tudejet.Szegeny huzza ossze magat, csikart ossze vissza fajdalmaban.Mire meglett a kaki(ami folyosabb sargas,barnas szin) szegeny teljesen leizzadt,elment a hangja az orditastol.Mitol lehet?Mit tehetnek meg?Nem tudom mi lehet a baj!Tapasztalatok?
2009. jún. 26. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nagyon megérzik a frontokat. Nálunk is sírás volt ma minden kaja után.Mi szopizunk,úgyhogy olyan sok levegőt nem nyel mint az üvegnél.Próbáld meg a kaja felénél megbüfiztetni,így kevesebb levegő marad a végére.Van papaverines oldat amit doki ír fel,nekünk a 8 kipróbált szer közül ez jött be.Esetleg próbálkozhatsz még homeopátiával.
2009. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ne is mondd. kislányom 6 hetes és nem bírok ma vele. nekünk semmi nem vált be. a papaverines cseppet meg csak akkor adhatom neki, ha minden kötél szakad, azt mondta a doki. tegnap adtam neki, és érdekes módon még jobban ordított, így ma ezt már nem merem megkockáztatni... :(

sok-sok kitartást neked!

2009. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg az alkarodra fektetni hassal, és úgy séteálni vele. Nekünk ettől megnyugszik. Ezen kívül hasmaszírozás, tornáztatás, hátha könnyebben kijönnek a pukik.

2009. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom, nagyon nehéz, de legelőször próbálj te megnyugodni. Az anya nyugalma nagyon jó hatással van a kisbabákra.

Az én lányom is hasfájós volt, én infacolt adtam neki, az valamelyest segített, azon kívül a tornáztatás vált be, meg az, ha hasra fektettem és masszíroztam a kis derekát a keresztcsont környékén.

Amikor nagyon sírós volt, én mindig félmeztelenre vetkőztem, őt is pelusra vetkőztettem, a mellkasomra fektettem, együtt betakaróztunk és vagy a hintaszékben ringatóztunk, vagy a nagyágyon felpolcoltam a párnákat és azokon feküdtünk. Ettől mindig megnyugodott. Valószínűleg azért, mert születésekor is azonnal a mellkasomra került, fontos volt a bőrkontaktus, órákig feküdtünk így együtt. Ő ezt kódolta be magának, s bár már csaknem egyéves, még mindig használ. Biztosan van nektek is ilyesmi, amit nagyon szívesen csináltok együtt. Próbálkozz meg vele. És ne törődj ilyenkor a házimunkával vagy bármi egyébbel. Attól se félj, ha a nyűgös napokon sokat van kézben a pici, hogy elkapatod. Nekünk se származott semmi hátrányunk belőle, nagyon kiegyensúlyozott, mosolygós gyerekem van.

Bújjatok össze, a közelség biztosan rád is jó hatással van, próbálj pihenni picit, alhattok is egy jót együtt, gondolom, 4 hetes picur mellett jól is esik neked is. Ha semmi mást nem érsz el ezzel, csak azt, hogy vígaszt nyújtasz a kisbabád számára, már megérte. Még nagyon pici, nemrég a pocakodban volt, a szívverésed ismerős hangja, a tested melege megnyugtatja és ellazítja.

Remélem, gyorsan túl lesztek ezen a nehéz időszakon. Nálunk 3 hós korra teljesen elmúlt szerencsére.

Sok boldogságot nektek!

2009. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egy hasfájos gyerekkel mert sajnálod hogy szenved.Nekem volt olyan hogy együt sirtunk mert már végleg nem volt semmi megoldás hiába ráztam.És északákon átt eszt csináltuk már 6 hónapos és annyira ellkapatuk hogy még most is hisztis.Ha valami uj kaját kap még akkor is küszködünk pár napig.De majd megerösödik a gyomra. Amit ajánlani tudok:Édeskömény tea,Mecsek babytea,babamosoly tea.ezek se használnak akkor probálj infakolt,espumisan.és amit a többiek irtak tornáztasd.Nekünk a korházba espumisant adtak és még néha most is adok neki mert az használt.Széklete van rendesen?mert nekünk nem volt és az volt a baj hogy nem tisztult ki.
2009. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeklete van rendesen.az a baj hogy mar mindent megprobaltam.Most 3-szor orditott teli torokbol ver voros fejjel meg a hangja is elment szinte.ilyenkor vigasztalhatatlan.Hiaba teszem a mellkesomra.olembe,karomra csak ordit es szinte levego vetel nelkul!Ekkor tudom hogy uton a kaki.Igy ordit 10-15 percet aztan ha vege a kakinak akkor szinte "osszeroskad" a faradsagtol es elalszik.Olyankor csak fesziti meg osszehuzza magat.A labat megsem tudom tornaztatni mert annyira fesziti magat!Ezt megcsinalta most 3-szor egymas utan es en is belefaradtam.Nagyon sajnalom szegenyt.Nektek is ennyire sirt?
2009. jún. 26. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Most már valamivel jobb mint a nap folyamán. Kitartás!!!
2009. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia.Már irtam neked 6 hónapos baba anyukája vagyok.Nekem ugyan ez volt megfeszitette magát és kész de nem 10-15percig sirt hannem egész nap 4 órát aludt.A párom hintáztatta az jó volt de ki birja órákon átt.hajnal 4-5 ráztuk felváltva.De muszály volt mert nagyon szenvedett.Korházba se csináltak semmit.annyit mondtak hogy ahogy tisztul.De volt aki aszt mondta hogy atól van hogy nem volt tejem 2 napig amikor megszültem és cukros vizet kapott.nekem most is hisztis.
2009. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!