Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátoknak miket...

10 hónapos babátoknak miket tanítgattok?

Figyelt kérdés
Miket játszotok? Mit tud már (pápá stb..). Főleg az egygyerekes anyukákra lennék kíváncsi, hogyan fejlődik a baba, ha nincs nagytesó akitől tanulni lehetne.
2009. jún. 26. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Homokozunk, van egy kiskonyhája pakolássza, hűtőről leszedi a mágnest!Könyveket nézeget.Sok mindennel leköti magát!interneten zenés klippeket nézeget.Mászik és én szaladok utánna!
2009. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10,5 hónapos lányom van, két hónapja tanítom neki a pápát, mostanra érett be:) Egy hete cuppant puszit, nagyon édes, ahogy a száját formázza közben:) A tapsikolás egy hónapja megy, azt nagyon hamar megtanulta. Tud "énekelni", ha a kedvenc dalai szólnak, akkor Ő is rázendít. Az állathangok közül az oroszlán üvöltés a befutó - talán mert ő is oroszlán?:)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
könyveket nézeget és én mondom és mutatom a dolgok neveit, ő meg szintén mutatja, ha kedve van, pápá-t int, pakolgatja ő is a hűtőmágneseket, meg a fiókok tartalmát ki-be, zenére táncol, 'kergetőzik' a terítővel (már kapaszkodva megy, mi meg húzzuk előtte a terítőt az asztalon, ő el akarja érni), tapsolni tanulunk (egyelőre nem nagy sikerrel), szeret kereket pörgetni. A te babáddal mit játszol?
2009. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

A lányom 1 hét múlva lesz 10 hónapos.Pápázik (mostmár elég gyakran nem csak amikor kedve van), tapsol(ill csak próbál mert a két tenyerét nem tudja összeérinteni),fogócskázni szoktunk, persze 4kéz láb, édes ahogy elkezdek felé kúszni iszonyat bepörög és "elszalad" persze nagy nevet amikor elkapom, pakol, mindent, ja már adok neki falatkákat mivel van már 6 foga elnyammogja és mára érett be az ha kérek tőle egy falatot betolja a számba ami a kezében van:)

nagyjából ennyi.a puszit próbálom meg következőre.

2009. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a pápát próbálgatjuk, nem sok sikerrel.Tapsikolni több-kevesebb sikerrel. Puszit már kaptam, olyan igazi nyálas babapuszit:) Fiókokat már ő is megtalálta, van egy műa. doboza, az tele van játékkal (csörgők, zörgők, üres flakon, labdák stb...) azt pakolja ki, játszik a játékokkal. Közösen fogócskázni szoktunk négykézláb, azt nagyon szereti. Amúgy mindent szeret amit nem szabad. Imádja a porszívót buherálni.
2009. jún. 26. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk még csak 8 hós, könyveket nézeget ,a hűtőmágnest nálunk is nagyon szereti direkt letettem neki alacsonyabb helyre. integetni szokott apának mikor elmnegy mikor hazajön kezével csókót küld apának
2009. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

10,5 hós a kislányom, pápát mostanában kezd inteni, tapsolni egyáltalán nem óhajt viszont pacsit azt bármikor ad, jó nagyot csattan. :)

Oldalazva jár és már egyre többször megáll kapaszkodás nélkül így elkezdtünk vele sétálgatni (persze nem sűrün).

Kipakolás nagyon megy, most mutatom neki, hogy vissza is lehet tenni a játékokat a dobozba.

A formarakosgatóval ma játszott először úgy ahogy azt kell, még nem tudja, de mikor kis segítséggel sikerült egyet a helyére rakni, akkor nagyon örültem neki és ezen jókat kacagott. :))

Kekszet ügyesen eszi kézzel és néha már meg is kínál. (mással csak gyurmázik)

Sokat nézünk képeskönyvet, mesekönyvet, lapozgatja is őket.

A cicát és a kutyát felismeri, mosolyog a képekre, a környékben elég sok van belőlük szóval élőben is felismeri őket.

Ha rámutatok valamire, akkor már nem csak az ujjam végét nézi, hanem tovább néz, pl repülőt meglátja.

Apukája megtanította lemászni az ágyról.

Ismeri a babáját meg a maciját, kacsáját. Meg is tudjuk keresni, persze én is 4kézláb vagyok. :)

Zenére rázza a popót. Pl. van egy zenélő hernyónk, azon tudja, h melyik gombot nyomja meg, h hallja a kedvenc zenéjét, erre is elkezd táncolni(vagyis rugózni)

Az "elment vadászni" mondóka vége felé már vigyorog, várja, h jöjjön a csiki. :)

Ha meghallja, h nyílik a fürdő ajtaja, már teper is oda, van, mikor pipilni sem tudok rendesen, kinyitja az ajtót, mert befér az ujja hegye.

Hirtelen ennyi. Olyan okos, h csak na! :))))


Már csak az "Anyám tyúkját" kell megtanítanom. :)))

2009. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!