Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tud segítsen! (elsö...

Aki tud segítsen! (elsö babás) Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
8 napos a babám,és 3 óránként keltsem enni,vagy haggyam hogy magától keljen?? hogy kell?sajnos a korházban semmit nem mondtak el rendesen.jól csinálom? este:fürcsi utánna etetés?köszönöm a segítséget
2009. jún. 26. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez attól függ, hogy mekkora a babád (súlyra)

Én nem ébresztgettem 3 óránként,ébredt magától.Ha 4 óra múlva sem ébredne fel ,akkor keltsd fel és szoptasd meg.Éjjel sem kell ébresztgetni, majd ő jelzi, hogy éhes.

Estére álljatok be egy adott időtartamra, hogy mikor legyen a fürdés és utána szoptasd meg.

2009. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

hagyd aludni!

Amikor hazajöttünk a kórházból akkor az én fiam átaludta az éjszakát 2* is én meg nem mertem engedni neki és felébresztettem utána mindig, hogy egyen éjszaka is! Hát onnantól mindig felkelt! Már tudom nem kellett volna felkelteni

2009. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért keltenéd fel. Egy alapszabály: alvó babát soha nem keltünk fel azért hogy egyen meg egyáltalán. Ha éhes úgy is fel fog kelni, ettől ne félj. Persze hogy jól csinálod fürdés után vacsora. Ez nálunk is igy megy Fürcsi+vacsi+alvás.
2009. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem azt mondták,max 5órát hagyhatom aludni,akkor keltsem enni. ha jó a súlya,egészséges,akkor hagyd,majd jelzi ha éhes.az elején nekem 8-9x evett a fiam,2hósan viszont már leszokott az éjszakairól,pontosabban evett 11kor meg reggel 7kor. én hagytam pihenni,ha nyüszizett akkor is,csak amikor már biztos volt h éhes,akkor adtam neki.

ne izgulj,hívd fel a védőnőd,neki el kell mondania mindent,meg időszerű is h menjen hozzátok

2009. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne ébreszd fel!!!!!Kel ha éhes lesz!Este: fürdés, kencézés, vacsi, szundi!

Alvógyereket nem piszkálunk!!!!!!!!!!!!!:-)

És bizti jól csinálod, benned van hogyan kell!!!Jó babázást!

2009. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagykönyv szerint kelteni kellene, de én nem keltettem a babámat 3 óránként. Egyszer próbáltam meg, de olyan nyűgös volt, szopizni nem volt hajlandó, hiába próbáltam, viszont a következő alvásig kész szenvedés volt kibírni vele, úgyhogy nem láttam értelmét!!! Ennek ellenére havi egy kilót hízott az elején, szóval nem lett alultáplált! Szerintem tudják ők, hogy mikor éhesek és akkor fel is kelnek enni!

Az esti etetést a fürcsi utánra kell időzíteni! Nekem először úgy volt hogy fürcsi előtt kapott, mert nagyon sírt, ha üres pocakkal próbáltam fürdetni, aztán ahogy nagyobb lett, át tudtam tenni a fürdés utánra az esti szopit!

2009. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, ne aggódj! Kelteni nem kell, hidd el, ha éhes, jelzi még. nagyon fontos, hogy minél többet aludjon még ebben a korban. Meg még jó 2-3 hónapig ez így is lesz. Éjszaka sem kell kelteni. Az én lányom átaludta az éjszakát 2 hós korától, azóta is, csak a foga miatt ébred mostanában.

6 hós lányka anyukája

2009. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Fürdés után célszerű szoptatni, nem előtte.

Csak akkor keltsd fel enni, ha nem megfelelő a súlygyarapodása. Egyébként ha nagyon bealszik, hiába is ébresztgeted, ilyen pici baba pillanatok alatt úgyis visszaalszik, pláne cicin!

4 hónapos anyuka

2009. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő mondta hogy 4 óránál tovább ne engedjem aludni, mert amíg ilyen kicsi felcserélheti a nappalt az éjszakával, és akkor meg majd 2 óránként kel. Először nem tudtam kire hallgassak, rá, vagy a barátnőre aki igény szerint szoptat, és azt mondta hagyjam addig aludni amíg akar... hát a védőnő győzött, miután hagytam aludni aztán tényleg 2 óránként kelt éjszaka. De természetesen a Te babód, dönteni Neked kell. És lesz még vagy 100 dolog amiben mást mond a védőnő, a doki, a barátnőd és az anyukád/anyósod... szokj hozzá :)

Amúgy este fürdés és vacsi... és mondjuk tuti :)

2009. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hja... éjszaka persze ne keltsd... utolsó voltam.
2009. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!