Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél 2 év körüli...

Mennyit beszél 2 év körüli fiúgyermeketek?

Figyelt kérdés
Én fiam,22 hónapos,kb.15 szót mond ki és használ tisztán,plusz néhány nevet(Edi,Anita,Kata).Emellett egész nap jár a szája,csak azt senki n em érti:)Tudom,hogy nagyon változó,csak kíváncsí vagyok!Köszi aki válaszol!

2012. máj. 14. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, kisfiam is 22 hónapos, és pár hete kezdett szavakat kimondani, naponta megtanul egy újat. Most olyan 25-30 szót tud kb., és a családból a könnyebb neveket :) A babahalandzsa viszont neki is nagyon megy, olyanokat röhögünk, amikor "beszélget" a plüss állataival, nagy komolyan magyaráz nekik hangosan, hogy "gábá, gibó, iszibó, ássszábbé", tényleg szakadok olyankor a röhögéstől, persze csak a másik szobából figyelve, nehogy meglássa szegény hogy rajta nevetek :)
2012. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A második szülinapján max. 10 szót használt, azóta egy hónap telt el, és hihetetlenül felgyorsult a beszédfejlődése, napi 2-3 új szava van, egyre kevesebbet halandzsázik, sőt, bizonyos szintű "mondatokat" is alkot, pl. "Bibi bicikli"="Leestem a bicikliről és bibis lett a térdem." :)
2012. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15-20 szót mond, ebből sok a hangutánzó, olyan 10-12 ami rendes szó, de a többit is megérteni, mert tényleg szuperül utánozza többek között a kacsa, a malac, vagy a galamb hangját :)


Ő is rengeteget halandzsázik egyébként, de ez nem baj egyáltalán. Pár hónapja még a papán kívül nem mondott semmit, mindenre csak mutogatott, meg eeee-eeee-zett, most meg hetente van 1-2 új szava, úgyhogy ez óriási haladás.

23 és fél hónapos most.

2012. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteget:) De ezt most nem azért írom, hogy elkezdj aggódni, mert a fiad teljesen rendben van. Van egy 4 éves lányom, ő még 2 évesen alig beszélt, pedig ő lány. A fiamnak már van kit utánozni, mert időközben a lányom is nagy dumás lett.
2012. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is nagyon sokat beszél,elmondja az érik a szőlő 3 versszakát,meg sok verset,éneket is,meg pl nmegtanitottam már hol lakik,hogy hivják ,mennyi idős,stb :) de nem kell megijedned,sok olyat ismerek,akinek ugyanennyi idős a gyereke,és még csak mutogat,annyit se mond anya..majd szépen lassan neki áll a tied is beszélni :)
2013. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, ne aggódj. Nálunk családon belül is. Én pl. 2 évesen teljes mondatokban beszéltem és kb. 50 éneket-mondókát tudtam elmondani. Anyukámék videóst is hívtak (akkoriban), hogy megörökítsék. A húgom 2 és fél évesen kezdett csak beszélni. Mondjuk ő másig nem egy beszédes típus, nekem meg be nem áll a szám :). Most született kisfiam, kíváncsi vagyok, vele hogy lesz.
2013. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!