Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az autizmus tünetei?

Mik az autizmus tünetei?

Figyelt kérdés
más fél év alatti gyereknél érdekelne mi az a viselkedés ami arra utalhat hogy autista?
2012. máj. 12. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem veszi fel a szemkontaktust, nem mosolyog Rád. Nem tudom mennyi idős babáról van szó, de egy egészséges baba kimutatja a szeretet, jókedvet. Az autista nem. Remélem nem beteg!
2012. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt megnézheted. [link]
2012. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem autista, így azt kell mondjam az első jó nagy marhaságot írt azzal, hogy nem mosolyognak és nem mutatják ki az érzéseiket. Nem lehet őket ilyen "egykaptafára" jellemezni!!!!

Az enyém pici babaként is mosolygott, "szemkontaktált", és kimutatta, hogy szeret minket.

A beszédfejlődése késett meg, amit kb. 17 hónapos korában kezdtünk mélyebben vizsgáltatni. Korábban csak azt vettük észre, hogy olykor nem figyel. 8-9 hónaposan az akkori érettségnek megfelelő játékokat nem lehetett vele játszani. Pl. labda vagy kisautó visszagurítása.

Ami fontos, hogy nem mászott. Ez lényeges. Ma már tudom, hogy sajnos nem mindegy a mozgásfejlődés sorrendje.

Illetve még egy dolog, amit megfigyeltünk. Ugyebár szinte minden baba "repdes" a kezeivel. Nos nálunk ez nem tűnt el még 1 éves korában sem. A mai napig rázza a kezét, de egyéb tünetet már nem hordoz és "normál" iskolában tanul kitűnő eredménnyel.

Könyvek közül ajánlom Tony Attwood: Különös gyerekek című művét. Ez egy jól érthető, nem elvont könyv.

2012. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semmilyen tünete nincs mivel ekkor még nem beszélhetünk autizmusról!
2012. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..remélem nem beteg a kisfiam..a 3-as válaszolótól kérdezném hogy a beszédfejlődésben babád mit jelent hogy elmaradt17 hónaposan?ilyenkor sok gyermek nem mond még egy szot se csak makognak..többek közt az enyém is..nem kimondottan ez de van néhányjel amiből erre gondoltam hogy talán lehet érdemes lenne kivizsgáltatnom,gondoltam azért megkérdezem itt lehet hogy az anyai szivem aggodja tul..
2012. máj. 12. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vidd el egy Pető-konduktorhoz, nem tudom. Az autizmus sokféle mértékű lehet, az autisztikus tünetek egy skálán mozognak, amiket a szakemberek 1-től 10-ig pontoznak, a szinte semmitől a súlyos értelmi és testi fogyatékos autistákig, ha jól tudom.
2012. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 válaszolótól kérdem, hogy érted, hogy repdes?
2012. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 és féléves a kisfiúnk, autizmussal diagnosztizálták. van néhány alternatív terápia, ami a gyógypedagógián mellett fordulatot hozott az életünkben. úgy gondolom, hasznos lett volva ezekről már akkor tudni , amikor még csak kifejlődőben voltak tünetei. ezért szívesen megosztom tapasztalataimat.

elérhetőségem: hapamada@yahoo.es

2012. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4.éves de sokat nevetgél föleg amikor játdszunk sokszor ha szólok hozzá felveszi a szemkontaktust de érteni csak a számról ért nem akar beszélni.Nekem azt mndták hogy lehet hogy a hallása miatt nem szólal meg.De az a furcsa hogy még nem volt 6 hónapos de már mondogatn probálta hogy adá adá meg hgy apa és ez egy idöután kimaradt neki mintha elfelejtette volna.El is meséltük ezt egy szekembernek is.Viszont nagyon sokat kopogtat arra például volt olyan szakember aki azt mondt az autizmus jele meg hogy néha oda vissza szaladgál
2013. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!