Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ha nem hízik a baba?

Mi a teendő ha nem hízik a baba?

Figyelt kérdés
5hósom az elmúlt hónapban 10dkg-ot hízott összesen. A védőnőt nem érem el. Ilyenkor mit szoktak javasolni? Nem volt beteg és látszólag semmi baja sincs. Anyatejes de már kóstolgatunk néhány kanálkával gyümiket minden nap.
2009. jún. 25. 09:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem, ha egyébként nem nyűgösködik és nem elégedetlen, elég kell legyen a tej is. Ha gondolod, tedd néhány napig gyakrabban mellre. De szerintem abba a hibába sem jó esni, hogy mesterségesen hízlalom a vényonyabb alkatú babámat, hogy megfeleljen valami táblázatnak vagy elképzelt ideálnak. Ha jó kedélyű a baba és gyarapodik (ami nemcsak a súlyra értendő) testileg és az értelme is, pisi-kaki van, akkor nem éhezik. Nem tudom hogy szoptatod, gondold végig, hogy nem tömíti el a tápláló tej helyett olyasmi a hasát, ami szükségtelen pl tea, gyümölcslé.
2009. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én arra, hogy: "nem korai kicsit a gyümölcs?" kérdésemen azt értettem, hogy nem-e inkább tápszert kellene adni a gyüm. helyett. Nekem annó a védőnő azt tanácsolta, hogy fél évesig anyatej, ha nem elegendő akkor tápszer, és fél év után hozzátáplálás (de ne a gyüm-el kezdődjön hanem sárgarépa, krumpli, mondjuk az alma is jó)
2009. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11:46-os vagyok: sajnálom, hogy így lepontoztatok ez is azt tükrözi, hogy a magyar anyák zöme nem hisz az anyatej tápláló erejében, és mindenáron a szilárd táplálék túl korai bevezetését tartja stükségesnek. Erről szerintem az elmúlt 50 év anyatej-ellenes egészségügyi hozzáállása tehet. Jó szoptatási gyakorlattal nagyon sokáig elegendő az anyatej, de a védőnők és a gyerekorvosok többsége ezzel ellentétes tanácsokat ad az anyáknak. A WHO is az anyatejet ajánlja 6 hóig, utána pedig, hogy 1 éves korig még az legyen a fő táplákék, kiegészítve szilárd étellel, ha a baba igényli szoptatás után.
2009. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!