Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ha nem hízik a baba?

Mi a teendő ha nem hízik a baba?

Figyelt kérdés
5hósom az elmúlt hónapban 10dkg-ot hízott összesen. A védőnőt nem érem el. Ilyenkor mit szoktak javasolni? Nem volt beteg és látszólag semmi baja sincs. Anyatejes de már kóstolgatunk néhány kanálkával gyümiket minden nap.
2009. jún. 25. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Az én kisfiam is elég lassan kezdett gyarapodni az első időkben, de aztán hirtelen rákapcsolt:) Nincs még kicsit korán a gyümölcsökhöz? Úgy tudom, 6 hóig csak anyatej.
2009. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tejpépet vagy sinlacot szoktak javasolni, és elkezdetik a kóstoltatást.Ha ismét nem hízik, akkor vérvizsgálatra küldenek, hátha felszívódási zavar.Nálunk is ez volt.
2009. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez gyerekfüggő. Az én másodszülöttem is ilyen volt, akkor azt mondta a doki, hogy Orizával etessem,(16 éve volt!) de nem izlett neki. Én azt csináltam, hogy minden nap adtam neki bébikaját,(üvegest, de magad is elkészítheted). Kicsivel többet hízott, de ha egyébként minden rendben vele, akkor nincs miért aggódnod4
2009. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen azt mondják de mivel nem hízik gondoltam adok neki, hátha megtáltosodik. Talán nem elég neki már az anyatej. Azt mondta is a dokinéni még régebben, hogy 5hónapos kor körül már azt szokta tapasztalni, hogy kevés.

Különben ez csak a mostani divat, hogy 6 hóig csak anyatej. Minket már 3 hósan hozzátápláltak annó a szüleink.

2009. jún. 25. 09:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok.A hat hónapig anyatej arra vonatkozik, ha megfelelően hízik, fejlődik és az anyatej elegendő neki.A kérdező kicsijének valószínűleg nem.Ahogyan az enyémnek sem volt elég és az anyatej mellett már négy hónapos kortól hozzátáplálok.
2009. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jó nyomon vagyok.:)
2009. jún. 25. 09:15
 7/13 A kérdező kommentje:
A második hozzászólótól szeretném kérdezni, hogy kellett szedni valamit a felszívódási zavarra? Vagy mit csináltatok?
2009. jún. 25. 09:18
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy egyre többet mozognak, lassul a gyarapodás üteme.
2009. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ismét a második vagyok.Ne várj majd csodát.Lehet, hogy a kicsid ilyen alkat.Változó az anyagcseréjük.Nem minden baba eszik "rendesen".Én mindig álmodozva hallgatom az anyukák sztoriját arról, hogy a babájuk sír a kajáért és tömi magába a dolgokat.Nekem nagyon rossz evő a babám (én is az voltam állítólag), minden etetéskor zsolozsmázok, hogy legalább a 100gramm meglegyen.Minden jobban érdekli.
2009. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok.A vicc az, hogy egészségügyileg semmi baja.Csak nem egy "kajafüggő" személyiség sajnos.Néha úgy vágynék arra, hogy egy kis zabagép legyen.:)
2009. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!