Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros, ha egy baba...

Mennyire káros, ha egy baba sokat tévézik?

Figyelt kérdés
Kislányom kezdettől fogva imád tévézni.Én nem vagyok híve annak, hogy egy gyerek tv függő legyen, de ha nem kapcsolom be, akkor fogja a távírányítót, és be akarja kapcsolni.Először az első évben kb.2 órát szólt a tv a gyerekszobában, de ahogy egyéves elmúlt így naponta 4-5 órát megy a szobában a tv.Ilyenkor mese van benne, ezt nézi.De nem végig nézi, csak szól a tv , és ha érdekes mese vagy zene van benne akkor örül neki táncol meg nevet és közben nézi.Amikor nem érdekli, akkor meg játszik a játékaival,vagy velem vagy apukájával.Mennyire káros ez a szemére,vagy a fejlődésére? Tesóm kisfia mikor kicsi volt(most 13 éves)akkor egy szobájuk volt 5 évig anyósáéknál, elég kicsi szoba volt, egész nap ment a tv, és nézte is a gyerek, de olyan normlis gyerek, okos szín 5 ös tanuló,szóval náluk nem volt semmilyen káros hatással a tv a gyerekre.Viszont most lett szemüvege neki.Most is van a szobájában tv, számítógép.Nektek mi a tapasztalatotok ebben? Egyébként nálam akkor megy a tv amikor nem tudunk lemenni az erős nap miatt,10-14 óra között az udvarra.És hát sokszor unja már magát a lakásban, de nekem meg főznöm kell, meg a napi teendőim is közben végezni, ilyenkor jó segítség a tv, de nem tudom nem ártok ezzel a fejlősésének, szemének.Kérlek segítsetek ezügyben.A ti gyermeketek mennyit tv zik? Az én babám 15 hónapos.
2009. jún. 25. 00:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Az én lányom sem úgy tv zik, hogy leül és végignézi, hanem néha néha odanézeget, aztán, megy tovább játszani, ha valami zene van akkor néz oda,és táncol is rá, és örül olyankor.Amióta csak rosszakat írtattok a tv zésről, azóta egy nap kb. fél órát megy a tv a gyerekszobában, amúgy ez a nappali és a ygerekszoba, mert sajnos csak kétszobás a lakásunk.De ez a nagyobb szoba a háló kicsi lenne a gyereknek, itt meg nagy a hely játszhat egész nap és szaladgálhat.Amúgy legszívesebben kitenném a tv ét, de a nappaliban jó ha van, és a gyereknek sem hiányozna.
2009. jún. 29. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!