Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros, ha egy baba...

Mennyire káros, ha egy baba sokat tévézik?

Figyelt kérdés
Kislányom kezdettől fogva imád tévézni.Én nem vagyok híve annak, hogy egy gyerek tv függő legyen, de ha nem kapcsolom be, akkor fogja a távírányítót, és be akarja kapcsolni.Először az első évben kb.2 órát szólt a tv a gyerekszobában, de ahogy egyéves elmúlt így naponta 4-5 órát megy a szobában a tv.Ilyenkor mese van benne, ezt nézi.De nem végig nézi, csak szól a tv , és ha érdekes mese vagy zene van benne akkor örül neki táncol meg nevet és közben nézi.Amikor nem érdekli, akkor meg játszik a játékaival,vagy velem vagy apukájával.Mennyire káros ez a szemére,vagy a fejlődésére? Tesóm kisfia mikor kicsi volt(most 13 éves)akkor egy szobájuk volt 5 évig anyósáéknál, elég kicsi szoba volt, egész nap ment a tv, és nézte is a gyerek, de olyan normlis gyerek, okos szín 5 ös tanuló,szóval náluk nem volt semmilyen káros hatással a tv a gyerekre.Viszont most lett szemüvege neki.Most is van a szobájában tv, számítógép.Nektek mi a tapasztalatotok ebben? Egyébként nálam akkor megy a tv amikor nem tudunk lemenni az erős nap miatt,10-14 óra között az udvarra.És hát sokszor unja már magát a lakásban, de nekem meg főznöm kell, meg a napi teendőim is közben végezni, ilyenkor jó segítség a tv, de nem tudom nem ártok ezzel a fejlősésének, szemének.Kérlek segítsetek ezügyben.A ti gyermeketek mennyit tv zik? Az én babám 15 hónapos.
2009. jún. 25. 00:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Rettenetesen egészségtelen! Játssz vele, mesélj neki, vetíts neki diafilmet, foglald le. Nem normális, hogy ilyen pici gyereket a tv nevel. Tv-t nagyobb óvódás gyerekek is csak úgy nézhetnének, ha pl egy fél órás mese közben ott ül mellette anyu/apu elmagyarázza ha nem ért valamit, válaszol a kérdéseire. De persze a tv olcsóbb mint egy babysitter, és kényelmesebb is... mi lesz kamasz korában?! Akkor is csak a tv?
2009. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én 19 éves vagyok, és napi pár óra tvtől fáj a szemem, az elmém is kezd bomlani, annyi hülyeséget látok.
2009. jún. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom neked, hogy most még nem késő, vedd ki a szobából a TV-t. Őszintén, egy babának minek TV? Nekünk amúgy sincs. Tudod, hogy mennyivel jobb így az élet? Próbáld ki és megtudod! Nemcsak a TV-vel lehet egy gyereket lekötni. Nekem a gyerek még nem is nézett TV-t. Nem akar semmilyen hülyeséget megvetetni, nem nézi a reklámokat, az elvadult műsorokat...semmivel sem fog jobban fejlődni a gyerek a TV nézéstől. Szóval szerintem a megoldás az, hogy most időben lépj közbe és vigyétek ki a TV-t a szobából.
2009. jún. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én már ennél a mondatnál kiakadtam: "Először az első évben kb.2 órát szólt a tv a gyerekszobában, de ahogy egyéves elmúlt így naponta 4-5 órát megy a szobában a tv." Ne vedd sértésnek, de egyáltalán mit keres egy másfél évesnél is kisebb gyerek szobájában tévé? A világon semmi szüksége rá, ráadásul a műsorokból rázúduló válogatatlan zagyvaságot nem is képes megfelelően feldolgozni, helyén kezelni. A szemének is árt, a személyiségének meg végképp.Rég rossz, ha egy ilyen korú gyerek unja magát a lakásban. Könyörgöm, fog egy kupac színes kockát, és a saját fantáziájával bőven el kellene, hogy boldoguljon. Feltétlenül szoktasd le róla, még bőven megteheted!
2009. jún. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok inger éri és egy ingerszegény környezetben eléggé unatkozni gof pl az iskolában, az ilyenekre mondják hogy hiperaktív!

Én emiatt szoktam párhuzamosan a számítógépen játszani, msnezni zenéthallgatni és filmetnézni...

Sőt Úgy tudok legkönnyebben elaludni ha a nincs teljesen sötét és szól a tv.

Szóval nem jó a hiperaktivitás feltétlan.

22/F

2009. jún. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gyerekszobában nincs helye TV-nek. Játszon melletted, te attól végezheted a dolgodat. Ő addig pelenkázza be a maciját.

A szemét zavarja a vibráló, állandóan változó fény, káros rá.

Az agyát leterheli a folyamatosan változó képkockák feldolgozása. Nem dudja "megemészteni".

Ne tedd ezt szegénnyel.

Még 3-4-5 évesen se. Ha lehet ilyet kérni...

2009. jún. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is azt mondom,hogy a gyerek szobájában semmi keresnivalója tévének. most még időben van, le tudod szoktatni róla. ha ennyire nem szereti a csendet, akkor inkább kapcsolj be rádiót, vagy valami babacd-t neki és hallgassa azt. táncizni arra is tud. a tévében ngyon hirtelen képváltozások vannak, amit a baba agya még nem tud megfelelően összekapcsolni, egy nagy zavar lesz a fejében tőle, és akár rosszakat is álmodhat miatta. az, hogy később tévéfüggő lesz-e azt nem tudni, de jót nem teszel vele, ha a napirendjébe bekerül a tévé 4-5 óra hosszáig. a táviranyítót sem adnám a kezébe. akkor mit veszel el tőle? valahol meg kell húzni a határokat szerintem a szabad-nem szabad kérdésben. nálunk a tévé távirányító, kábelek, számítógép, hasonlók minda nem szabad kategóriába tartoznak.
2009. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk folyamatosan megy a TV a nappaliban és mivel a gyerekek a saját szobájukban igen ritkán játszanak egyedül,mert általában velünk akarnak lenni és a nappaliba kipakolják amivel épp játszunk(együtt). De közben megy a TV, rá-rá nézünk. A lányom már 4 éves,kb 3 éves korától igényli,hogy néha mesére kapcsoljunk,de akkor sem igazán köti le.Általában nem nézik(fiam 2 éves,ő nem nézi a TV-t),de bekapcsolták,hogy menjen,mert így szokták meg.

DE tény,hogy ez így nem jó. Kb.1 éve csinálom,hogy mikor hazaértünk ovi,munka után nem kapcsolom be. Sokáig nem is veszik észre,játszanak anélkül is és ennek én is örülök.

Mondjuk azt én sem értem minek a gyerekszobába külön TV. Én kb 10éves korukig tuti nem raknék be nekik, akkor is csak akkor ha érettnek találom őket rá.

2009. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a szobájában szintén van TV, de még egyszer sem volt bekapcsolva. (szerintem be sincs dugva). Ha szeret táncolni, ugrálni, akkor tegyél be egy CD-t neki, amin gyerekzenék vannak, azokra is tud táncolni. Le lehet tölteni a Disney mesék dalait, azokat nagyon szereti a fiam.

De néha a nappaliban elkerülhetetlen, hogy ne pillantson a TV-re, de kb 1-2 perc és megunja, el is mászik. Szóval, annyira nem érdekli, de ha tiltanánk, tuti azt akarná bámulni.

2009. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok, lehet, hogy lepontoztatok, majd ha lelkileg betegek lesznek ezek a gyerekek, vagy hiperaktívak, vagy szemüvegesek másfél évesen akkor pontozgassatok. Fáj az igazság?! Vagy mi a gáz?
2009. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!