Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell tápszert adni a...

Meddig kell tápszert adni a babának?

Figyelt kérdés
Nekem már jövő hónapban lesz egy éves. A doktornő azt mondta egy éves koráig de van olyan ismerősöm aki még utána is adja. Ilyen korban hányszor adtok enni a picurnak? Én 6 szor a két tápszeres etetéssel együtt.
2009. jún. 23. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is nemsokára lesz 1 éves, én úgy tervezem, hogy kb másfél éves korára próbáljuk meg lecserélni a tápszert tejre.

Az enyém 5-ször eszik a két tápszeressel együtt.

2009. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

EZT olvastam :Miért ártalmas a tehéntej?

A tehéntej értékes és csaknem nélkülözhetetlen táplálék mindazoknak, akiknek a szervezete képes a benne lévő összetevők feldolgozására. A tökéletesen egészséges gyermek esetében is életkori sajátosság azonban, hogy a szervezet funkciói - például a vese kiválasztó tevékenysége, a bél immunológiai állapotának érettsége -még nem éri el a felnőttekét. Az ilyen fiatal gyermekek még abban az esetben sem tudják a tehéntejet tökéletesen feldolgozni, ha sem tehéntej-allergia, sem tejcukor-felszívódási zavar nem áll fenn. Vajon miért nem?

- A tehéntejben nagy a fehérje és a nátrium mennyisége, ezek kiválasztása a vesét terheli.

- A tehéntej energiatartalma alacsonyabb annál, mint ami a fejlődő szervezet számára kívánatos. Ahhoz, hogy a kisgyermek jóllakjon, a testfelszínhez képest túl nagy mennyiséget kell belőle fogyasztania. Egy hét-nyolc hónapos gyermek naponta közel 1 liter tejet kap. Ennek kiválasztása terhelheti a veseműködést. Ilyen nagy mennyiségű állati fehérje fokozza a tehéntej-allergia veszélyét.

- A tehéntejfogyasztás egyik legnagyobb kockázata a vashiányos vérszegénység kialakulása. A tehéntej vastartalma alacsonyabb, mint amennyire a gyerekeknek a fejlődésükhöz szükségük van. További veszély, hogy a tehéntejben lévő vas nem szívódik fel, és nem hasznosul kellőképpen a szervezetben.

- A tehéntejben lévő jód, cink, szelén és más nyomelemek mennyisége változó, és sem ezeknek, sem a tehéntejben lévő vitaminoknak a mennyisége nem éri el a kisgyermekkorban szükséges értéket. Hiányuk miatt a pajzsmirigy, a belső elválasztású mirigyek, az egész anyagcsere hőfoka alacsony.

2009. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

foly.: Mit adjunk helyette?

Anyatej hiányában mindig az életkornak megfelelő tápszert. Az ilyen tápszerek jelölése az életkori szakasznak megfelelően történik. Az „1”-es a baba első tápszerét jelöli. Amikor elkezdődik az elválasztás, vagyis négy hónapos kor után, a „2”-es számú tejes tápszer a legmegfelelőbb A kilenc hónaposnál idősebb gyerekek számára egészen hároméves korukig a gyerekorvosok a „ 3 ”-as jelű babatejet tartják legmegfelelőbbnek.


Miért fontos a vas?

A Magyar Gyermekorvosok Társaságának felmérése szerint a 8–36 hónapos korúak között a vashiányos gyermekek száma 19–41, míg a 4–6 évesek között 53 százalék. Ehhez hasonlóan kedvezőtlen adatok csak a fejlődő országokban vannak. A vas a vörösvérsejtek alkotóeleme. A vörösvértesteknek egyedülálló a szerepük az agy, az izomzat és valamennyi szervünk oxigénellátásában. Hiánya sápadtságot, étvágytalanságot, fáradékonyságot, hajhullást, körömtöredezést okozhat. Vashiányos vérszegénységben a fizikai fáradékonyságon kívül a koncentrálóképesség és a szellemi teljesítőképesség is csökken. A csecsemők idegrendszere az intenzív fejlődés időszakában nagyon érzékeny a vashiányra, és az ilyenkor kialakuló idegrendszeri elváltozások maradandók lehetnek. Az utólag adott vas már nem tudja korrigálni az eltéréseket, ezért a megelőzésnek rendkívül nagy jelentősége van.

2009. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Én 8hós korától tehéntejet fogok neki adni. A tápszert utálom, a tejem elapadt. Én is kaptam már 7 hósan tejet és tesóim is. Semmi bajunk nincs. Inkább kapjon tejet, mint port.
2009. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

A msotani tejek is inkább csak porból vannak. Persze ha van házi tej, az más.

Az enyém is nemsokára egy éves lesz, de adni fogom tovább a tápszert, én nem tudok házi tejet szerezni, a zacskós vacaknak meg nem sok értelmét látom.

2009. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébkén a tv.be hallottam hogy igen is jó minöségü a bolti tej inkább a házi lehet betegbocitol és bacis! csak azért írom mert egyik válaszolo azt gondoja hogy vacak.Ezt egy tejszakértö mondta . Egyébként én tápszert fogok adni ez nem csak divat .
2009. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tápszert nem csak azért ajánlják mert divat. Több féle vitamin, és olyan cucc van benne ami a baba gyomrának nem megterhelő. Most már nem olyan tápszerek vannak, amelyek hatására 20 kiló lesz hipp hopp a gyerek. sokan ellene vannak, pedig kicsi baba korban is hasznos. Természetesen ha van tejed, szoptass. Ha kevés, akkor egészítsd ki tápszerrel. Azt hallottam a Milupa a legjobb. A patikában kapható HA jelzésűek még érzékenyebb gyomrú babáknak ajánlottak. Én nem tartom jónak egyáltalán a bolti tejeket - már csak azért sem mert egyszer voltam egy fejőüzemben, és apám ilyen téren dolgozik - mesélt pár dolgot. Ennek ellenére szerintem kávéba, kakaóba, kajákba, felnőtteknek oké. Gyereknek nem fogom orrba - szájba adni.
2010. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!