Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok is ordít hason fekve?

Babátok is ordít hason fekve?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hós lesz, az ébrenléti idő felét hason kéne töltenie, meg a fejét kéne emelnie, de utál hason lenni. Aludni szeret úgy, de ébren lenni nem, főleg még a fejét is emelni. Hova gondolok? Mit csináljak? Már vettem neki habszivacs játszószőnyeget, az színes, de az sem izgatja.
2009. jún. 23. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

ha nem szeret hason lenni ne erőltesd az én lányom se szeretett. de később megszokta akkor már jó volt.

amugy a babának nem KELL semmit sem csinálnia amit nem szeret. hogy az ébrenléti idő felét hason kell tölteni én ilyenről még nem hallottam.

sok baba nem szeret hasalni emiatt ne aggodj!

2009. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az enyém is mindig sirdogált hason, így hát nem is tettem hasra. ma vittem vissza a kórházba kontrollra, ma pont három hónapos. hasra rakták a gyereket, és úgy felemelte a fejét meg a törzsét, hogy csak ámultam! én azt mondom neked, ne erőltesd, max úgy, hogy rajtad van hason, mert az én babám is csak úgy volt, és látod, mégis erősödött a nyaka. lehet 1-2 hét, és meg is oldódik.
2009. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Császárral született, meg 2,5 héttel előbb, ezért a gyerekorvos mondta, hogy ilyenkor jobban nyomon követik az idegrendszeri fejlődését. Hetente 1x járunk korai mozgásfejlesztőbe, ott mondták, hogy az ébrenléti idő felét töltse hason. Nekem viszont megszakad a szívem, amikor sír, mindig hátra fordítom. Ezek szerint nem teszek ezzel rosszat a gyereknek, akkor is erősödni fog a nyaka, ha kevesebbet van hason.
2009. jún. 23. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

én az első vagyok. ha rám hallatsz ennek a babának semmi baja!!! a kolléganőm babája 3 héttel hamarabb született császárral. senki nem mondta hogy vigye mozgásfejlesztőben semmi extrát nem csinált a babával csak hagyta hagy feljődjön. 11 hósan járt egyedül, 6 hósan ült.

szerintem nem hagyd a babád szenvedni halgass a anyai ösztönre, a fejlesztést meg felejtsd el.

tök rendben van a babád!

2009. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a nyugtatást. Azt hiszem tényleg nem fogom erőltetni. Minden nap picit hasra rakom, amikor sír megfordítom és úgy folytatom a játszást. Abszolút nem bánom, ha később kezd el járni, meg minden, nem az számít. Köszönöm, hogy meghallgattatok, és tanácsot adtatok. :-)
2009. jún. 23. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
szívesen! ha bármi van irhatsz nyugodtan! jó babázást!
2009. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény pici...

Ne erőltesd. Nekem 3 gyerek, mindegyik utált hason, én magamtól napi 2-3 percre raktam hasra, hátha már szereti... 5-6 hónapos körül fordultak meg, onnantól szerettek hason és a nagy az 1 évesen járt. (A kicsik még kicsik...) Semmi gond a mozgásfejlődéssel, a kicsik nekem 5 héttel jöttek előbb, nem kell vinnem őket sehová... Makk egészségesek, maximum kicsit később kezdik ezeket a dolgokat, de hidd el, hogy meglesz minden, fordulás, mászás, menés! Lehet, hogy 2 héttel később, mint a szomszéd babáé, de lehet, hogy 3 nappal előbb.

2009. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!