Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babátok mennyit...

7 hetes babátok mennyit alszik nappal? Nálunk már szinte semmit, ezért délutánra olyan nyügös, hogy ordít.

Figyelt kérdés
Nem jó ez így,lenne más dolgom is egész nap.Mert persze ha ott vagyok vele elvan,vagy ha cipelem.Néha még el is bóbiskol a karomba.Aztán ha leteszem,sír.Nem tudom meddig bírom.Szerencsére éjszaka csak enni kel föl és alszik vissza.Talán nem lakik jól a tejcivel,adjak neki tápszert?
2010. márc. 26. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Este hogy alszik?Az én picim 10 hetes lesz,és egy ideje ő is ezt csinálja.Este9től reggel fél 6ig alszik,ekkor eszik,majd még alszik picit.DE ezek után már semmit.Délutánra nyűgős a fáradtságtól.A kezemben elszundít-de mivel nem akarom,hogy így aludjon-leteszem és már egyből nyílik is a szeme.Remélem kinövi.....
2010. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a pocija fáj?
2010. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem 6 hetes a babám és ugyanezt tudom elmondani. Éjszaka alszik (persze azért fölkel enni de probléma nélkül visszaalszik) nappal egy ideig gagyog és beszélget viszont nem tud elaludni és a végén már nagyon nyűgös és elkezd ordítani. Nálam a hordozókendő valamennyire bevált, mert abban elalszik, csak nem tartom jónak, hogy magától nem tud elaludni. Eddig olyan jól ment neki...

..és igen, pocakfájós az biztos, mert erőlködik meg pukizik, csak nem értem, hogy éjszaka miért jobb.

Hát, próbáld ki te is a hordozókendőt, legalább biztos lehetsz benne, hogy kicsit alszik a babád. Aztán reménykedjünk benne, hogy majd kinövi :)

2010. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen gondjaim a kisfiammal, és jó pár dolgot megtettünk annak érdekében, hogy a pukizás könnyebben menjen, ne fájjon annyira a pocija. Egyrészt infacol (van, akinek az espumisan válik be), aztán van babapocak-krém, amivel lehet masszírozni a pociját (ánizst tartalmaz, ami szélhajtó), hason tudott jól aludni (nappal is főleg hason volt, nem csak éjjel, ez a hasfájós babák kedvenc póza), és még létezik mecsek baby tea is, ami szintén szélhajtó hatású. Próbáljatok ki mindent, mert nem jó, ha állandóan kézben van a baba, mert később sokkal nehezebb lesz leszoktatni róla. (B)
2010. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha pont erre a nyűgös periódusra igazítanád a sétát/levegőztetést? Ha sétáltatod, nem ájul be? Az enyém ahogyan kitesszük a lábunkat a lakásból, már alszik, bár igaz, ami igaz, ha csak kiteszem aludni az udvarra, nem mindíg tűri. De a legtöbb baba sétáltatás közben nagyon szépen és mélyen alszik.

(A)

2010. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szóval nem vagyok egyedül!

Nem gondolom,hogy a hasa fáj,mert akkor a kezembe is fájna,meg éjszaka is,nem?Ez kilőve.

Ha sétálok vele,délután már azt is végigordítja,úgyhogy nem is szíveen megyek vele sehova.De eddig nem volt ilyen probléma,ez egy hete van...

Nem szeretnék hordozókendőt,félek,hogy még jobban ászokik,hogy mindig ott vagyok.

Még várok,kísérletezek,mindenesetre megnyugtat,hogy nem csak mi szenvedünk ettől a problémától!

2010. márc. 26. 09:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így voltam, de nálam kiderült, hogy éhes a drága :) Jól meglepődtem, de innentől kezdve többet szoptattam, lassan beállt a rend és minden rendbejött. Egy-két hétig szenvedtünk így, de megérte,


Próbálkozz ilyenkor megszoptatni, hátha éhes, vagy szomjas! Nekeünk ez volt a megoldás :)


9 hós kislány anyukája

2010. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Az én majdnem 7 hetes fiam is ezt csinálja,azzal a különbséggel,hogy ő a cicizésen kívül nem igazán szeret ölben lenni.Egyébként el van,meg minden,de napközben nem alszik.Ehhez most már egész jól hozzászoktam,de ez így akkor sem jó.Ráadásul látnotok kéne (vagy inkább nem kéne!!!!) a lakást...Egyszerűen nincs időm semmire!!!!Ő is hasfájós,de nem fáj egész nap a hasa,csak kb. 16:30-tól 17:45-ig.A nap többi részében pedig foglalkoznom kell vele,mert a tárgyak még nem igazán kötik le,inkább a társaság...De úgy látom,nem egyedi a problémánk...Akinek sikerül megoldani,ugye ír? :)

Sok sikert mindenkinek!

2010. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kezdj el napirendet kialakitani, össze van keveredve, fogalma sincs, mikor mi jön. Ugyanakkor eteni kb, ugyanakkor sétálni, altatni, ugyanakkor fürdetni és letenni. Próbáld meg. Egy ekkora baba még 4-5 órát simán alszik nappal. Valamit nem csinálsz jól, ha ennyire nem pihen. Az alvás kell az agy fejlődéséhez és a növekedéshez. Biztositsd neki!
2010. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Oké,de hogyan alakítsak napirendet?Hogyan altassam el?Megpróbáltam már két -három órás ébrenlét után (mikor még nem üvölt a fáradtságtól) elaltatni ugyanúgy,ahogy este elalszik.Amint letettem felébredt!!!Enni meg akkor adok neki,amikor kér-akár óránként is -bár ez ritka,nem akarom,hogy fájjon a pocija.És a levegőn se alszik el.Délelőtt nézelődik,délután-este ordít.Volt,hogy ilyenkor kivettem és akkor rögtön elhallgatott.Nézelődött,de nem aludt.Olyan,mintha nem akarna semmiről lemaradni:) 10 hetes kislány anyukája
2010. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!