Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ne feltsem ennyire a...

Tenyleg ne feltsem ennyire a 9 hos kislanyomat?

Figyelt kérdés
8 hosan elindult rendesen negykez lab,felult es utanna mar fel is allt.ezek naprol napra mentek.de amiota allni tud ki vagyok keszulve teljesen idegileg (nagyon orulok hogy ilyen ugyes es eros mar ) mikor felall a kisagyban elfelejti hogy nem tud allni kapaszkodas nelkul es hatra esik term beveri a picike buksijat szajat hatat pofiat es amilye van mindenet. Nagyon felek hogy maradando karosodast szenvedhet,ja es mikor a parkettan is maszkal van hogy a pofijara esik vagy a buksijat veri oda (van hogy sir is miatta,na meg belillult a kis alla is ) most probal felallni a szekrenynek kapaszkodva is hat.. Nagyon aggodok nem nagy a hely a szobakban mindenhol ott van a szekrenysarka vagy asztal sarka,agy stb.Mit tegyek be fogok golyozni annyira feltem.ja azt mondjak hogy minden baba ezen megy keresztul mielott megtanulja ezeket a dolgokat es hogy ok birjak a strapat mert a szervezetuk tudja hogy mi tortenik. Hat nem tudom ?
2009. jún. 21. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az éles sarkokra tegyél sarokvédőt, bárhol kapni.
2009. jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 9,5 hós, nemrég tanult meg mászni, felállni, felülni, lépegetni, szintén 1-2 hét leforgása alatt. Én is nagyon féltem, bár mindenki azt mondja, hogy így tanul a gyerek, de én nem hagyom, hogy állandóan üsse-verje magát. Volt egy hét, hogy mindennap koppant a feje a parkettán, pedig nekünk a szobában alig van csupasz parkettarész, szőnyeg és habtapi van letéve. Persze mikor esett, biztos, hogy a feje még a parkettára ért. :( Az ágyát én úgy oldottam meg, hogy a fal felőli részre takarót akasztottam, így ha arra esik, nem a rácsnak, hanem a puha takarónak billen. Oldalra meg felragasztottam kétoldalú ragasztóval a fejvédőt, az is szivacsos. Nem hagyom egyedül, mindenhova megyek utána, ha "veszélyesebb" terepen van, pl. asztal sarka közelében, akkor vagy odaállítom a díszpárnát, vagy a kezem rakom a sarokra, amíg ott ügyködik. A parkettán való orraesés néhányszor fordult elő, ez rövid idő alatt megoldódik és szerencsére azért ahhoz elég közel van mászás közben, hogy ne tudja iszonyatosan megütni magát. Esetleg vegyél habtapit, vagy plédet teríts le oda, ahol gyakorolni szokott, akkor mégsem a parkettán pukkan. A felállásból pedig tanítom neki a leülést, esést, hogyha megunta, vagy le akar hajolni, akkor tolja a fenekét hátra és így lehuppan. Ezt kb. 2 hét alatt meg is tanulta, bár még mindig megfogja a kezünket közben. Én is tudom, hogy hagyni kell őket néha esni, mert azt is meg kell tanulniuk, de azt nem engedem, hogy lépten-nyomon orraessen és állandóan a feje koppanjon. Így is történt már baleset, hogy ott volt mellettem, fél kézzel még fogtam is és mégis sikerült a járdát megfejelnie, a homlokát be is ütötte. :( Más, ha a szőnyegen esik a gyerek és más a parkettán, a járólapon szerintem. A szőnyegen ha hanyatt vágta magát és koppant a feje, nem is ugrottam egyből, először mondtam neki, hogy kopp, nincs semmi baj. Mára már nem kezd el egyből sírni, ha ilyen történik.


Boldog babázást!

2009. jún. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat !hat a kisagyat mar en is ki beleltem de megis sajnalom mikor oda vagja magat :(( . a szobaban nincs szonyegunk sott az egesz lakasban sincs.ha le is teszek pledeket a foldre akkor is oda megy ahol nincs es csak ott vagyunk ahol a part szakad.en is jarkalok utanna egesz nap de csak nem tudom mindig megvedeni es azert nagyon merges vagyok magamra.na de remelem hogy hamar megtanul maszkalni rendesen jaj csak a szekrenybe kapaszkpdoastol felek mikor fel akar allni.koszonom megegyszer !!!


Minden jot,es boldog babazast es minnel kevesebb koppanast kivanok !!!!

2009. jún. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!