Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom az 13 hós fiamnak...

Anyósom az 13 hós fiamnak babát vett ajándékba. A párom is és én is nagyon kiakadtunk, de nem szóltunk egy szót sem. Rosszul tettük?

Figyelt kérdés
Kirándulni voltak, és mindnyájunknak hoztak egy kis apróságot. A fiamnak egy babát (mivel már sok autója, trakija van), ami szerinte fiú baba (hozzáteszem rózsaszínű a bugyija + az előkéje is). Köpni-nyelni nem tudtam amikor megláttam. Szerintem az arcomra volt írva, mert nem győzött magyarázkodni. Mégis úgy érzem, hogy rosszul tettem, hogy nem szóltam, mert így legközelebb is vehet neki babát. Ti mit szólnátok hozzá? Én fogom fel túl "tragikusan" a dolgot?
2009. jún. 21. 13:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Steiner Kristóffal semmi bajom, csak nem szeretném ha az én fiam is meleg lenne. Tudom, nem ezen múlik, csak szöget ütött a fejembe ez a mondata, és amikor megláttam a babát rögtön eszembe jutott.
2009. jún. 21. 14:41
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Elég primitív a felfogásod! Szakemberek kimondottan javasolják, hogy mindenféle játéka legyen fiúnak lánynak egyaránt. A baba nem csak a lányok kiváltsága, már nem abban a világban élünk. Ha anyukád vette volna neki, akkor is felháborodsz?!
2009. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%
Miért kell primitívnek nevezni a kérdezőt. Szerintem senki sem lehet 100 %-ig biztos abban, hogy mitől/miért lesz meleg valaki. Mint anya én sem szeretném, ha a fiam meleg lenne, és szerintem valószínűleg az én fejemben is megfordulna, hogy nehogy bármivel is hozzájáruljak ahhoz, hogy a fiam meleg legyen. Amúgy korábban már én is válaszoltam, hogy azért nem olyan gáz egy baba. Mivel látom, hogy téged tényleg nagyon zavar ez a dolog, mindenképpen beszélje az anyósoddal, mert a kimondatlan dolgok megmérgezik az emberi kapcsolatokat szerintem. Ha jóban vagytok az anyóssal, biztos van módja annak, hogy megbeszéljétek anélkül, hogy megbántsad, de ugyanakkor a Te lelked is megnyugszik. Ne törödj a sértegető válaszokkal, teljesen természetes, hogy aggódsz a gyermekedért, akármilyen apróságnak is tűnik is.
2009. jún. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ha meleg "akar" lenni, akkor babázás nélkül is az lesz. És akinek mondjuk nővére van ott sem lehet megakadályozni, hogy babázzon a fiú. Mégse lesz minden fiú meleg, aki a nővére babájával játszott. Egyébként az ovisok is szoktak papást- mamást játszani, és ott a kisfiú az apuka!
2009. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!