Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom az 13 hós fiamnak...

Anyósom az 13 hós fiamnak babát vett ajándékba. A párom is és én is nagyon kiakadtunk, de nem szóltunk egy szót sem. Rosszul tettük?

Figyelt kérdés
Kirándulni voltak, és mindnyájunknak hoztak egy kis apróságot. A fiamnak egy babát (mivel már sok autója, trakija van), ami szerinte fiú baba (hozzáteszem rózsaszínű a bugyija + az előkéje is). Köpni-nyelni nem tudtam amikor megláttam. Szerintem az arcomra volt írva, mert nem győzött magyarázkodni. Mégis úgy érzem, hogy rosszul tettem, hogy nem szóltam, mert így legközelebb is vehet neki babát. Ti mit szólnátok hozzá? Én fogom fel túl "tragikusan" a dolgot?
2009. jún. 21. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

A fiúk miért ne játszhatnának babával? -egyrészt. Másrészt, ha nem tetszik, nem adod neki.

Ha meg valami gondod van, közöld, mert nem fogják tudni, hogy gondod van!

Amúgy én is inkább kocsiztam, öcsém babázott, és a napokban tettünk számadást lányunk játékairól: 2 babája van, és vagy 10 autója... imádja az autókat tologatni. Ez most akkor baj? -szerintem nem!

2009. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az más ha egy lány autózik. Na de fiú babázzon? Nekem nagyon furcsa.
2009. jún. 21. 13:22
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
A kisfiad még gyerek,nem férfi,miért ne játszhatna babával is a traktor mellett? Ha nem tetszik neki,ugyse veszi a kezébe soha,ha meg igen ugyis csak orditani fog ha elveszitek tőle. Amugy az ilyen idős gyerekek én azt vettem észre kifejezetten szeretik a babákat,ráaádsul te is tudsz neki mesélni,hogy ő is ilyen pici baba volt,stb.
2009. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Minden fiús szülőnek ajánlják, hogy legalább 1 babát vegyenek neki, mert pl a kommunikációt és szituációs játékokat is gyakorolhat rajta. Mielőtt orvoshoz mentek el lehet otthon játszani, hogy a dr bácsi megvizsgálja a babát, stb. Persze nem kell az utcára is magatokkal vinni, de mégis mi baja lesz tőle, ha otthon babázik?

Attól meg ne félj, hogy megint babát vesz az anyós. Főleg ha látta a reakciódat. Amit szerintem eltúloztál.

2009. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Az én kisfiam(14h) is játszik az én kiskori babámmal pl:orvosost.De azért én is csak néznék ki a fejemből ha valaki babát venne ajándékba neki....Próbáld poénosan felfogni szerintem ez a legjobb amit tehetsz,azért említsd meg a mamának egy baba elég neki...
2009. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi gond sincs azzal, ha egy fiú is játszik babával. Persze azért tényleg fura,hogy valakinek ez jut eszébe ajándékként egy kisfiúnak. Én úgy vagyok vele, ha a kisfiam esetleg érdeklődik egy boltban a babák iránt, akkor talán veszünk egyet, mert mértne játszhatna el ő is egy életből vett szituációt babával? Korábban valak már írta pl, hogy orvososdit. Persze direkte nem fogjuk erőltetni. Szerintem finoman megmondhatod az anyósodnak, hogy semmi baj az ajándékkal, mert egy baba a kisfiúknak is belefér, de jelezd, hogy a kisfiad sokkal jobban szeretni az autókat és egyéb fiús dolgokat. Egyébként ha az anyósod úgy érzet, hogy egyébként is zavarba jött, és magyarázkodott, akkor valószínűleg nem áll szándékában mégtöbb babát venni neki.
2009. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Steiner Kristóf jutott az eszembe, hogy mindig szívesebben babázott, mint autózott!
2009. jún. 21. 13:40
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem ettől alakul ki a szexuális beállítottsága, én inkább azt vettem észre, hogy azért pikkeltél be annyira,mert anyósod vette, és gondolom nem vagytok olyan jó viszonyban , ezért vetted zokon.Nem baj ha van egy két babája a fiadnak, ettől nem lesz semmi baja, hisz még kicsike.Nekem ne tudd meg, hogy gazdag anyósom van, és elmegy sokszor nyaralni, de soha nem hoz semmit, talán egyszer még pár hónapos lehetet a lányom, akkor hozott neki egy zenélő gagyi árusoktól vett giccses kulcstartót, ami olyan hangosan zenél, hogy az életkedvem is elmegy tőle.:D És akkor én most mit szóljak?Ráadásul oda sem mertem adni neki, mert olyan poros koszos volt, és a zenélője miatt kimosni sem lehetett.Na mindegy.Azért, ha annyira zavar a dolog, azért szólj nyugodtan, hogy egy baba bőven elég a fiadnak, inkább vegyen macit, vagy valami más fiús játékot.Mondjuk te még örülhetsz, hogy gondolt rátok,azz én anyósom az első szülött unokájának szó szerint mindent megvett, bementek a játékboltba, és ami megteccett neki mind megvette.Mondjuk anyós fiú párti, nekem lányom van, de meg tudom az egy a két újjamon számolni, hogy hány játékot kapott tőle, azt is a 100 Ft os ban vette(gagyi, nem babának való hülyeséget).
2009. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan cukipofa Steiner Kristóf, én nagyon szeretem!:)Mi bajod szegénykével?
2009. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából semmi bajom az anyósommal, jóban vagyunk, sokat vigyáz a fiamra. Csak ez a baba dolog nekem nem tetszett.
2009. jún. 21. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!