Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altattjátok a babát?...

Hogy altattjátok a babát? Kézben ringatjátok, énekeltek, vagy magától elalszik? 2 hónapos baba anyukálya

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Amig ici pici volt, 1-2 honapos, kezben ringattam es enekeltem neki. Majd szep lassan mar az agyaba teve enekeltem es vegul vacsi utan 2 percen belul alszik is, enek nelkul es ringatas nelkul. Most 5 honapos es 8 kg..:) el sem birnam, ha ringatnom kellene meg estenkent..:))
2009. jún. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Kiságyban magától megtanítottam, teljesen egyedül mindennemű ringatás mellőzve. Ha előtte még ezerrel pörög az ágyunkban, nyüzsög játszik de itt a lefekvés ideje és a segge beleér a kiságyba, a külön kis szobájában (kezdetektől külön alszik), magától tudja, hogy neki már aludnia kell. És szépen egy hang nélkül keresi a helyét és csukja a szemét. Mire én kiosonok a szobából, már szerintem alszik is...6 hetes kora óta végigalussza az éjszakákat, már egy éves és este 21-től alszik reggel 8-9-ig, ekkor felébred tisztába rakásért, és egy adag folyadékért, majd folytatja az alvást 11-12-ig. Délután 1x, de van hogy 2x is még alszik.
2009. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én még ringatom és éneklek is neki! Bár már elég nehéz 6,5 kg. De este szopizik és utána mindig vissza alszik!
2009. jún. 20. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Mindhárom gyermekem csak leraktam az elejétől kezdve. Külön szoba,kiságy. Soha nem sírtak, az első hetek után átaludták az éjszakát. Néha ha betegek voltak, akkor felsírtak éjszaka, de általában akkor se vettem ki őket, csak beszéltem hozzájuk és simogattam a hátukat.

Nappal sem altattam őket, csak be az ágyba és már tudták, hogy alvás jön, ha nem is aludtak el azonnal, akkor is csöndben nézelődtek.

2009. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Második válaszolónak: kislányom 4 hónapos, és Ő is már kb. egy hónapja teljesen egyedül alszik el. Sőt, mindenféle módon jelez, hogy elege van, és vigyem az ágyába (nyűglődik, feszegeti a kis testét az ölemben stb.), leteszem, megpuszilom, és 2 percen belül alszik. Szóval, szinte ugyanazt leírhattam volna Én is, amit Te írtál. Ő is 11-12 órát alszik éjszaka, és nappal is alszik kétszer, délelőtt 1 órát, délután meg 3-4 órát. És képzeld, pár napja olyan szinten lebarmolt itt valaki hasonló témában, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Szabályosan "lerosszanyázott", hogy Én állat magára hagyom a gyerekemet 12 órára, biztos azért nem sír, mikor felébred (szerinte kizárt, hogy 12 órát alszik egy gyerek), mert úgysem reagálok rá, és már megszokta stb. Szóval, egyrészt lehazugozott, másrészt a világ legrosszabb anyjának titulált....
2009. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Utolsónak: ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel.Az én babám 4 hónapos, este fél 9-től reggel 9-10-ig alszik,és nem azért mert nem veszem fel,ha sír,hanem mert kiegyensúlyozott,boldog baba!!(és nem fáj a pocija).Kb.1 hónapig ébredt éjjel egyszer,de leszokott róla.Azóta is magától alszik el, pici nyűglődés(pár perc) a hátán,aztán fordítom hasra és alszik is.
2009. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Mindig elfelejtjük, hogy minden gyerek más és más...Persze a nyugisabb típusú gyerekeket biztos könnyebb altatni( csak letesszük a saját ágyába)blablabla!

Az én kislányom egy izgága minden érdekli állandóan töri valamin a buksiját és egy nyugodt perce sincs. Az esti alvásnál nálunk alszik el és átviszem a sajátjába.Ez azért is alakult így mert kb reggelig bőgne ha egyedül kellene elaludnia.

2009. jún. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

OFF:

Második válaszoló vagyok: Magasról tenni szoktam más anyukák rosszalló véleményére. Nekünk bevált ez a módszer. Alig volt hasfájós baba, max 2 hétig fájdallotta, de ez is hamar elmúlt. 2 hós koráig használtunk bébi őrt, de felesleges volt, mert valóban nem ébredt fel. Kezdetben gyakran bementem hozzá, megnézni jól van e, és csak alszik e valóban, de ő békésen durmolt. Képtelenség felkelteni relatíve 8-9 óra körül, ha nem magától ébred...Követeli is, hogy tegyen vissza aludni vagy fektessem már le napközben, mert ha nem, akkor egész nap hisztizik a fiam. Próbáltam már 2 héten át leszoktatni a déli keléséről, de felesleges, az maga volt a kínzás neki is, nekem is. Így marad minden a régiben, másképp alakítottam a napirendemet mellette. Nem, tartom magam rossz anyának, kimondottan kiegyensúlyozott a babám. Semmi problémája sincsen, ritkán sír. Azt meg ne mondja már meg egyik anyuka sem, hogy nem halljuk meg a baba sírását, mert külön szobában alszik! Amikor beteg volt manóm, és nyűglődött éjjel, már a legapróbb neszre is ott voltam mellette, és a hátsimizés, vagy tea itatás bevált végső esetben...Szóval, igen vannak ilyen jó alvó kisbabák, te se foglalkozz másokkal, örülj neki, hogy ilyen tündéri gyereked van, a többiek csak irigykedtek a jó alvó babádon! Anyósomat kérdezgettem, hogy fiam apukája milyen gyerek volt: Állítólag gyermekünk apjára ütött ilyen téren, mert a férjem is hatalmasakat aludt. Igaz én meg totál az ellentettje voltam, a szüleim szerint; mert csak 2 éves koromban kezdtem átaludni az éjszakákat...Szóval jó babázást

2009. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
6 hós angyalbőrben ördögfióka kisfiamat cicin vagy ringatva altatom. Nem vált be egyetlen más módszer sem. Ő az a típus, akinek segíteni kell elaludni. Nekem nem teher, örömmel teszem. :)
2009. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hetes a lányunk, ha nem a cicin alszik el, akkor ringatni szoktuk.
2009. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!