Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisbabám jobb szeme...

5 hetes kisbabám jobb szeme már másfél hete csipás, olyan mintha sűrűbb lenne könnye is. El fog múlni?

Figyelt kérdés
Meleg kamillás vattával törölgetjük át időnként. A doktornéni mondta, hogy menjünk el hozzá ha nem múlik, és ad szemcseppet neki, de az ha jól tudom antibiotikumos, és ilyen pici babának nem szeretnék antibiotikumot. Van / volt ezzel így más is? Van remény a szemcsepp nélkül is?
2009. jún. 20. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia,az antibios szemcsepp még mindig a jobb megoldás, mert ha nem csepegteted, akkor egy szondát dugnak a könycsatornájába és átmossák neki.
2009. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úristen, ilyet még nem is hallottam. Ez most komoly? Szörnyen hangzik, olyan pici az a luk még felnőttként is, mi a csuda fér oda be?!
2009. jún. 20. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kisfiamnak is ez volt a baja 5-6hetesen(10éves).

El kellett mennünk szemészetre,azt mondták könny csatorna "dugulás".neki is átmosták,utána már semmi baja nem volt.

A kislányom 8 hónapos,szerencsére vele megúsztuk ezt .

Minden jót,nem olyan vészes,és hamar túl van rajta a baba !

2009. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szonda rondán hangzik, de igen, át kell mosni a könycsatornáját, ha nem múlik.

Nekünk már a szülészeten adtak szemcseppet , itthon a doki is felírta, de 6 hetesen el kellett vinnem a szemészetre, és megcsinálták az átmosást.

Nem fáj a babának-azt mondják, 2 perc az egész. Anyát kiküldik, mert lefogják a kicsit, és oltári módon ordít, erre készülj fel. De utána sokkal jobb, már másnapra kitisztul, megszűnik a csipásodás, és azóta sincs baja.

Lányom 1 éves, problémamentes azóta:-)

2009. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam 8 hónaposan csipásodott be. egyik reggel úgy kelt fel, hogy be volt ragadva a szeme. letötöltem kamillával, de voltunk még aznap orvosnál. kiderült, középfülgyulladása van. ezt sajnos antibiotikummal kellett kezelni, igy a szeme is rendbe jött.
2009. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy lefogják a babát és ordít...és azonnal sírva fakadtam. Én ezt nem birom ki!!! Odaadjam a kicsimet idegen embereknek, akik lefogják, és szegénykém ordít...áááááááááááá. Levegőt sem kapok olyan rosszul lettem. Ha már meg kell csinálni, akkor engem ugyan ne küldjenek ki, látni akarom hogy mitől ordít szegény.
2009. jún. 20. 19:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A párom látta kislányunknak ahogy csinálták! A szemén bedugnak egy csövet és a száján jön ki! Lefogják torka szakadtából sírt. Teljesen ki voltam. Ráadásul utána javult kicsit de most megint gennyedzik és folyik a könnye. Ennyit az átmosásról. És meg kérdeztem a szemészt hogy van rá esély hogy meg kell ismételni azt mondta nem. És ezért is hívta oda a párom nézze meg átment a cső.

Szerdán megyünk a gyerekorvoshoz kíváncsi leszek mit mond. Én is kamillázom most.

2009. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor gyógyuljon meg inkább a szemcsepptől. Ettől az átmosástól már így elméletben is kikészültem.
2009. jún. 20. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 6 hetes. 4-szer mosták át az elzárodott könnycsatornáját mire helyre jött. Nagyon sírnak de már akkor mikor lefogják kis kezét lábát,ugy hogy még a szeméhez hozzá se nyultak. Állítolag nem fáj nekik maga a művelet,de megjegyzem az én szívem is megszakadt mikor hallottam sírni ,mert hát megkérnek hogy maradj kint hogy ne lásd az egésszet. Mi végig használtuk az antibiotikumos szemcseppet de azt mondta a doktornő hogy sokat nem ér a ragacsos csipa ellen ha el van záródva a könnycsatornája hiszen így nem jut be oda ahol hatnia kell.Végre rendbejött és most már ha sír potyognak is a könnyei...azok az édes csókolnivaló könnyei:D

fel a fejjel és csak ügyesen

2009. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
te, még mielőtt elvinnéd, hülyén fog hangzani, de csepegtess anyatejet a szemébe. én is itt olvastam valahol, amikor a babámnak is könnyezett csipásodott az egyik szeme, anyatej egy nap alatt helyrehozta. persze csak ha van rá lehetőséged. már én is azt hittem, hogy ez az átmosás lesz a vége, aztán azóta meg semmi baja:)
2009. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!