Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztök 6 hónapos kisfiúnak?

Mit főztök 6 hónapos kisfiúnak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
6 hónaposnak még szinte semmit. Elég néhány kanál friss gyümölcslé, vagy gyümölcspép. Más nem kell.
2009. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én szoktam neki fözni krumplit, répával,

Ha husi levest csinálok akkor abbol szedem neki ki a krumplit meg a répát, meg álltalában bébiételeket adok neki, amiket nagyon szeret!

Tizorai álltalában gyümik, délben fözelékek, du.-án cicizik :) este pedig tejbepépet szokott kapni!


:) de recepteket én is szivesen fogadok, hogy mit adjak neki, amit én fözök!!!


jo babázást!

egy 6 honapos baba anyukája

2009. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát bizony kell az én kisfiamnak ennivaló a tejcin kívűl.Már el múlt fél éves pár napja,és én hozzátáplálom már 4,5 hós kora óta,mert nagy baba,és nem elég már a tej.Kornak megfelelő bébiételt kap azt megeszi minden fajtáját.Én arra lennék kíváncsi,hogy mi az amit főzni lehet,és hogyan kell.Erre vagyok kíváncsi,nem pedig arra,hogy nem kell mást adni!Egy fél éves gyereket már plusz étellel kell kínálni!Nem elég már csak a gyümilé,meg hasonlók.Szóval ha valaki ebben jártas,kérem írjon receptet!De majd még kutatok a neten ha lesz időm.
2009. jún. 19. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk kicsit nagyobb a választék. Nekem kislányom van, de azt hiszem, ebből a szempontból ez mindegy.

Nem írtad, hogy cicizik vagy tápszeres a kicsi. Mikortól kezdted el a hozzátáplálást és eddig mit kapott.

Én leírom, hogy nálunk mi a helyzet.

Levesből a zöldségeket imádja. A céklát, sütőtököt szintén. Ja, és az édesburgonyát simán, de paradicsommal is.

Kapott már rizst, cukkinit, borsót, kukoricát, tököt, salátát, spenótot.

Gyümölcsök közül almát, banánt, meggyet, barackot, sárgadinnyét, körtét.

Csirkét, pulykát, marhát, májat. Túrót, sajtot, joghurtot (bár ezeket a tejtermékeket sokan csak 8 hónapos kortól ajánlják - mérlegelj)

A vásárolt bébiételeket is szereti, de az itthoniakból a következő a kedvenc:

rizs-alma-csirke

répa-alma-csirke

rizs-joghurt-csirke

alma-banán

túró vagy joghurt meggyel

Lehet, hogy valami kimaradt, de a fentiekből nyugodtan próbálkozhatsz.

2009. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

innen valogathatsz kedvedre valot:


[link]

2009. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat!Kisfiamat 4,5 hós korától hozzátáplálom.Csak anyatejes volt,vagyis még van tejem így szopik még napi 4-5x. Először az almának a levét adtam,aztán az almát magát.Majd sütőtök.De nem megyek ennyire vissza,mert gyümiket kapott,és megevett mindent.Ma ezeket eszi: Reggel 2x szopi 8-9-ig.Majd 10 óraira,vagy ebédre(ha kibírja addig)bébiételből a kornak megfelelőt,pl: alma-banán-babakeksz,finomfőzik,cukkini főzi,(ma éppen ezt evett)csirkés,pulykás húsos ételek,burgonyásak,stb...Délután gyümölcs,alma,körte,banán,kis keksszel,vagy gabonával.Estefelé ha szükséges akkor rizses tejpépet kap,de ez ritka,inkább szopi,és alvás.Este fürdetés után szopi,és reggel 6-7-ig alvás 19:45-től! Szóval szépen fejlődik Ő,csak szeretném változatosan etetni,ne mindig ugyanaz legyen.Jó mindennap mást kap,de egyszer a "végére ér" és kezdődik előröl az egész.Nekem is unalmas lenne na :)Most 6 hónapos és pár napos,9000g,72 cm!Nagy baba volt amikor született,így kell Neki a plusz étel,most már nem elég a tej. :)Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!