Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte kiváltani a...

Ki mikor kezdte kiváltani a szopikat?

Figyelt kérdés
7,5hónapos a fiam,és 4hónapos kora óta kap mást is(gyümi,főzi,tejpép)Védőnő szerint már ki kellett volna váltanom az ebédet.De most hogy tagadjam meg tőle a cicit?Meg hogy már uzsonnára is adjak főzeléket.Néha van,hogy nem kér cicit,de ez ritka.Lassan (egy éves korában)szeretnénk kis tesóval próbálkozni.Addigra mindenképp le kell szoktatni?Szóval hogy csináljam?Tapasztalatok?Előre is köszi a válaszokat
2009. jún. 19. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, elvileg tényleg ki kellene váltanod, mert nem elég neki már az anyatej. Mármint minőségi kajára, nem mennyiségre értem. Féléves korig javasolják a kizárólagos szoptatást, utána fokozatosan kiváltani a kajákat. Én is akkor kezdtem, addig növeled az adagot, míg már azzal jóllakik és nem fog kérni utána anyatejet, hidd el, nem lesz semmi baja. 1-2 hét alatt kiválthatsz egy-egy étkezést, javasolt először minden másodikat. Tehát reggelire anyatej, aztán tízóraira pl. gyümölcs, ebédre anyatej, uzsonnára főzelék, este anyatej.

De ha nem akarod, nem vagy köteles kiváltani persze (mielőtt valaki letámad engem...). Csak ilyenkorra kimerülnek a vaskészletei és azt nem kap a tejedből, meg ilyenek miatt jó lenne minél többet ennie kaját is már.

2009. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

en 6 honapos koraig csak szoptattam.az ebed kivaltasaval sokat bajlottam mert ebed kornyekere mar faradt volt es nem akart csak anyatejet, aztan rajottem hagyjam csak "iranyitsa" o a leszokast, ugyhogy inkabb delben megszoptattam es d.u. mikor felkelt pihent volt es nem tul ehes akkor probalkoztam szilard etellel.


figyelmedbe ajanlom a www.lll.hu oldalt. extrem szoptatas partinak tartom de sokszor megnyugtatott amikor nem ment valami ugy ahogy szerettem volna.


a kisteso akkor is johet ha szoptatsz persze csak ha a ciklusod megjott.viszont ha nem szoptatsz hamarabb megjon a menszeszed.

2009. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bajlottam=bajlodtam

bocs

az elobbi

2009. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! 7,5 hónapos a kislányom és két napja váltottuk ki az ebédet főzivel. A főzelék után ne rögtön rakd cicire, mert vannak olyan ravasz babák akik tartalékolnak a szopira. Főzi után itattam vele pár korty vizet és kb. fél óra múlva szopizott. Ezzel a módszerrel 4 nap alatt kiváltottuk a déli szopit.
2009. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!