Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 7 hónapos kisfiam...

Mit tegyek? 7 hónapos kisfiam egy hete leállt az éjszakai evésekről, végigaludná az éjszakát. Én keltem fel, de csak sír, nem issza a tápszert.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy más anyuka örülne, ha aludna a baba, de az a helyzet, hogy nagyon rossz evő a kicsim, napközben jó, ha 500-600 ml-t eszik. Ez a mennyiség sajnos azóta sem nőtt, mióta éjjel nem eszik, így nagyon hiányzik az a 200 ml, amit éjszaka megevett.Az utóbbi másfél hónapban összesen 34 dkg-ot hízott (most 7340 gramm,3 kg-mal született), igaz, közben kibújt két fogacskája is. Mit lehetne tenni, hogy többet egyen napközben, vagy újra egyen éjjel?
2009. jún. 19. 09:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én teljes mértékben megértelek. Az én kislányom 8 hós lesz jövő héten 6300gr és 70cm. Nagyon-nagyon rossz evő:( De mondjuk szerencsére általában a tápszert elfogadja,a főziket gyümiket szereti,de mikor milyen napja van,úgy és annyit eszik belőle.Most jön a 2.foga és már napok óta alig eszik,éjjel eszik,szinte alva de 170ml-it :) Én mindig próbálok + adni neki,kis gyümit,tejpépet,kisebb nagyobb sikerrel...Nagyon ügyes amúgy,és rendkívűl sokat mozog,mondhatnám meg sem áll.Már 1 hónapja eygedül felül,és állandóan állni akar.A múlt hónapban 27dkg-ot hízott,elötte 2 hét alatt 2dkg-ot.Nálunk nem kért a doki kivizsgálást mert nem bukik,nem hány,szépen fejlődik...

azt mondja vannak ilyen babák,nem kell aggódni,nem biztos,hogy felnött korába is ilyen lesz :)

Minden jót

2009. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell erőlteni az evést.

Az én 9 hósom is gyümiből, főzelékből 120-130 ml eszik meg egyszerre, ami izlik neki abból többet, tejpépből 180ml iszik este cumisüvegből, tápszer is kb ennyi amit meg tud inni reggel.Havi hízása 300-500g között. Én azért sem aggódom mert a keresztlányom még 1-1.5 évesen is ennyit evett nem hízott sokat hiszen leugrálja. Vékonyka és alacsony testalaktú mint az anya. Nem fog annyit enni mint egy vaskosabb magasabb baba. Nem?

A bukás lehet attól, hogy savas az étel. (én legalábbis ezt tapsztaltam) Ami savas gyümi, főzi ahhoz teszek rizspelyhet vagy rizspépet és az megfogja.

6-12 hós hízás 170-400 g átlag havonta. Mert nőnek is közben:)

Szerintem ne aggódj. Jó babázást.

2009. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a bíztatást!

A gyümölcsöket sosem adom magában, mindig tejpéppel, Sinlaccal, babakeksszel vagy zabpehellyel kapja, hogy ne csináljon savat.

2009. jún. 19. 11:35
 14/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Ettől függetlenül azt mondom, hogy ne erőltesd az éjszakai evést, mert inkább kiegyensúlyozatlan lesz, ha nem hagyod aludni, amikor az ő szervezete inkább az alvást igényelné és nem az evést. Az én fiam 3200 g-al született, most 16 hónapos, és 8,8 kg. Azért mondom, hogy megértem az aggodalmadat, mert én is ezen megyek keresztül. Már mindenféle vizsgálatokon voltunk, és eddig minden negatív. Az én fiam két hónapon keresztül minden este hányt. Napi 4-5 laza, vagy híg széklete volt. Aztán a hányás egyik napról a másikra teljesen megszünt, mostanában pedig max 3 laza széklet van. Ennek ellenére a súlya még nem lendült meg. Nekünk a gasztroenterológus azt tanácsolta, hogy adjak olyasmiket a fiamnak, amit egyébként nem tanácsolnak. Példákat is mondott: egy fél csomag gesztenyemassza jó sok tejszínhabbal, az instant kakaóba kavarjak még egy teáskanál cukrot... Csak néztem, de hát kipróbáljuk. A Te babád mondjuk még fiatal az ilyesmihez, de később talán nálatok is szóba jöhet. Nekem még ezen a honlapon tanácsolták a cebion multivitaminos cseppeket. Ez segített az étvágyon, de amint abbahagyom, megint étvágytalan (ezt sajnos szintén csak egy éves kor után lehet adni). Amikor az én fiam volt annyi idős, mint a tiéd, bizony ő sem evett többet, mint amennyi adagokat Te írtál. A lényeg, hogy a jelenlegi állás szerint a gasztroenterológus azt mondta, hogy a fiam szerinte egészséges, csak sovány, amit kalóriadús étrenddel változtathatok meg. Szeptemberbe megyünk kontrollra. Ha esetleg nem indul meg a súlya a kalóriabombák ellenére sem, akkor valószínűleg megnézik a lisztérzékenységet. Mindenesetre az én tanácsom az, hogy ne erőltesd az evést, mert annál jobban nem akar majd enni. Hallottam azt is, hogy egyes babák már azért nem akarnak enni, mert megutálták az evést az erőltetésnek köszönhetően. Én már szintén nem tuszkolom belé az ételt, és tény, hogy amikor az apukájával ülnek asztalhoz, és van idő bőven, sokkal jobban eszik, mint amikor én próbálom etetni, és kapkodok, mert az agyamban az jár, hogy ki kéne rámolni a mosógépet, van két kosár vasalnivaló, a kistesót meg kell szoptatni, stb. stb. Szóval nyugalomra és időre is szüksége van a babának az evéskor, különben elmegy a kedve az egésztől. Én is próbálok minden más dolgot félretenni, mert úgy tűnik a fiamnak szüksége van arra, hogy akár egy óráig is nyammogjunk az asztalnál.
2009. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm Neked is (utsó válaszoló), ezek szerint nem egyedi eset a fiam. Bár nem túl bíztató, hogy 1 éven túl is kínlódás lehet az evés. Mindig reménykedtem valamiben, hogy majd változik a helyzet, javul. Amikor 3 (!) hónaposan leválasztotta magát a ciciről (ordított, ha meglátta a mellemet), abban bíztam, hogy majd a tápszer jobban megy. Aztán a hozzátáplálástól vártam a csodát. Most abban reménykedek, hogy a darabos kaja, amit maga ehet már, majd javítja az étvágyát.

Nagyon nehéz ez, együtt tudok érezni a rosszul evő babák anyukáival.

Mindig irigykedve olvasom, hogy a legtöbb baba mennyit eszik és milyen nagy már...

2009. jún. 19. 11:51
 16/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Lehet, hogy nálunk rátett a kistesó érkezése, meg valószínűleg én sem kezeltem jól a problámát, mindig kapkodtunk az evéssel, mert nemcsak a fiam türelmetlen típus, hanem sajnos én is.... Minden jót nektek :-)
2009. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne keltsed.Hozzászokik.

Meg ha csak nyüglődik akkor ő is aludna,nem igényli.

van akinek a babája ennyit eszik,van akijé többet és mégse hízik,mi is ennyi idősek vagyunk,és 20 dekát hiztunk egy honap alatt,pedig mindenből 240ml-eket megeszik egy evésre.

lemozogja,de hát már nem is hizhatnak egy kilót havonta!!!ha jókedvű,nyugis baba akkor hagyjad hadd aludjon!!!

2009. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!