Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen praktikákkal lehet...

Milyen praktikákkal lehet leszoktatni egy 7,5 hónapos babát az éjszakai evésekről?

Figyelt kérdés
A kezdetektől fogva elég gyakran kelt éjszakánként a kislányunk, mostanra azonban már nagyon kimerültem. Lehet, hogy nem csináltam ügyesen, de szinte minden ébredésekor rögtön megszoptattam őt eddig, csak néha fordult elő, hogy enélkül próbáltuk visszaaltatni (ritkán járt sikerrel). Minimum 2-3-szor ébred még, de többnyire többször is. Úgy gondolom már rég nem az éhség miatt ébred, társaságra vágyik. Ha "csupán" egyszer ébrednénk semmi bajom nem lenne, de a 4-5 az kicsit sok... Kíváncsi volnék, kinek-mi vált be?
2009. szept. 9. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a teázás vált be, és egyre ritkábban kelt fel a tea miatt. (Igaz, ő 3,5 hónapos kora óta tápszeres, tehát üvegből ment az éjszakai etetés is, így nekem csak a tápit kellett teára cserélnem).


Iszik cumisüvegből a kislányod?

2009. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is 2x szoptattam éjjelente a fiamat. Mikor egyre kevesebb lett a tejem, néhány korttyal is beérte - ekkor jöttem rá, hogy nem is éhségről van szó, csupán egy rossz szokást alakítottam ki nála. Aztán amikor már egyáltalán nem volt tejem, vízzel próbálkoztam, persze nagyon pipa lett, aztán jött a cumi, ennek se nagyon örült, volt egy kis sírás, aztán aludt tovább. Nálunk 2 hét után felejtette el, hogy éjjel enni kérjen.
2009. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy szimplán nem adtam neki enni, mert rájöttem, hogy nem éhes (a napi mennyiség, amit megevett, bőven sok volt neki). Csak vizet kapott, és pár nap alatt leszokott róla.
2009. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagynál a teázás nem vált be. Volt, hogy már 2-3 cumisüveget is bekészítettem, hogy ne kelljen felkelnem és újratöltenem. Aztán amikor nagyobb lett, kiszolgálta magát. Volt még, hogy így is hisztizett, hogy kér még....

Már elmúlt 3 éves, amikor leszokott róla. Illetve inkább leszoktattuk róla...

A kicsi egyszer kelt fel még pár hete is (1 éves), éjszakánként szopizni. Illetve többször felkelt, de ha már megszoptattam, utána már elég volt csak megsimogatni.

Aztán megelégeltem, mert biztos voltam benne, hogy nem éhes. Mikor felkelt nem szoptattam meg. 5 percet sírt, de azt sem egyhuzamban, hanem megnyugodott, aztán újra és újra kezdte. Utána viszont már elég volt csak a simogatás, ha valamiért felriadt.

Abszolút vérmérséklet kérdése, hogyan reagál egy gyerek.

A nagyot biztos nem tudtam volna így leszokatni, ő lilára ordította magát, ha valami nem tetszett neki.

2009. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy apa ment át hozzá két napig, 3. nap már fel sem kelt. Az első éjszaka nagyon nehéz volt, tekergett minden felé a kezéből. Kb. 2,5 óra alatt aludt vissza. Második nap már csak fél óra, 3. naptól alszik 9-6ig akkor szopizik és visszaalszik 8-9ig. Előtte volt, hogy 6*8*is felkelt éjszaka.
2009. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: 10 hónapos kislány
2009. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik minden babánál más válik be., és nincs más hátra végig kell próbálgatnom mindent. Csak hát ilyen fáradtan elég nehéz belevágni az éjszaka megreformálásába, kalkulálva egy jó kis hajnali sírással-fent-léttel... Ú.n. álometetéssel nem próbálkozott senki?
2009. szept. 10. 22:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Cumisüveget csak nagy ritkán használunk. Nappal minden gond nélkül elfogadja a tejcsit belőle, éjszaka azonban ordít, ha cumisüveggel próbálják megetetni őt. :(
2009. szept. 10. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem az álometetés miatt szokott rá az éjszakai kelésekre. Előtte átaludta az éjszakát.
2009. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!