Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 7 hónapos kisfiam...

Mit tegyek? 7 hónapos kisfiam egy hete leállt az éjszakai evésekről, végigaludná az éjszakát. Én keltem fel, de csak sír, nem issza a tápszert.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy más anyuka örülne, ha aludna a baba, de az a helyzet, hogy nagyon rossz evő a kicsim, napközben jó, ha 500-600 ml-t eszik. Ez a mennyiség sajnos azóta sem nőtt, mióta éjjel nem eszik, így nagyon hiányzik az a 200 ml, amit éjszaka megevett.Az utóbbi másfél hónapban összesen 34 dkg-ot hízott (most 7340 gramm,3 kg-mal született), igaz, közben kibújt két fogacskája is. Mit lehetne tenni, hogy többet egyen napközben, vagy újra egyen éjjel?
2009. jún. 19. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Napközben próbálj meg neki adni sokszor kevesebbet. Add a kezébe a cumisüveget, az én fiam nagyon élvezte ennyi idősen, hogy már egyedül eszik.
2009. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
gyümit- zöldséget sinlacot nem probáltad? Este adhatnál cumisüvegböl sürü sínlacot.És jo laktató!Éjszaka aludni kell akár milyen vékony az alvás alatt fejlödnek és pihennek a szervek.
2009. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma úgyis nagyon meleg lesz, ne adjál neki mást inni a tápot csináld langyosabbra és úgy add neki. Ebben a melegben szomjasabbak.
2009. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
jó írtad 7 hónapos? mit eszik a tápszeren kivül?váltottál 2-es tápszerra!
2009. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyél benne biztos,hogy a baba tudja,mire van szüksége.Ha kiegyensúlyozott,jókedvű,akkor bizti nincs gond!A doki mit mond?Egyéként,ha felkelted és nem eszik,akkor semmi értelme piszkálni.Tényleg próbáld meg a sokszor keveset.Nem tudom mit adsz neki,de semmiképp ne adj emiatt hízlaló ételeket,mert ha attól növekszik is a súlya,még nem lesz egészségesebb.
2009. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
tejpép,rizspép,sinlac, hidd el hízni fog lassan de biztosan. Éjjel hagyd aludni mert alvás közben fejlődnek a legtöbbet. Anyukám mesélte hogy én is nagyon rossz evő voltam,lassan híztam,de egészséges voltam és vagyok. Lehet hogy neki ez az üteme.Lehet hogy a fogak is bezavarnak.
2009. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elkezdted már a hozzátáplálást? Mondjuk az én lányom anyatejes volt 7 hós koráig, de 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Ő sem hízott sokat havonta talán 20-20 dekákat, de miután rendszeresen evett főzit, husit, gyümit behozta a lemaradást. Én nem erőltetném az evést. Ha a babád nyugodt és kiegyensúlyozott, akkor annyit egyen szerintem amennyit ő igényel. Ha pedig azt látod rajta, hogy nem stimmel valami menj el vele a dokihoz.

9,5 hós kislány anyukája

2009. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen a napi tápszer adag alig több,mint fél liter.Amit írtál elég,csak ki kell egészíteni főzelékkel,gyümölccsel,husival...
2009. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, 7 hónapos. Beba HA AR-t eszik, illetve nem eszik, mert napközben egyáltalán nem fogadja el a tápszert. Egyébként mindent eszik már, gyümölcsöt, Sinlacot, tejpépet, főzeléket, főzök is neki, meg üvegeset is.

De semmi nem tetszik neki igazán, szerintem utál enni. Ha 120-130 ml-t megeszik egyszerre, már örülök. Az egyedüli normális mennyiség eddig az éjszakai volt...

Langyosan adom a tápszert.

2009. jún. 19. 09:17
 10/17 A kérdező kommentje:

Voltunk már orvosnál, 2 napig kórházban is megfigyelésen, mert bukik és hány is napi rendszerességgel. De nem találtak semmit, minden lelete tökéletes.

Egyébként tényleg nyugodt, vidám, élénk baba, nem is értem az egészet.

2009. jún. 19. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!