Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akiknek...

Azok az anyukák, akiknek napközben nehezen alszik el a babájuk: hogy végzitek el a háztartási munkákat? Sokszor még enni sincs rendessen időm.

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Úgy hogy anyukámat áthívtam konyhai nagytakarításra ketten gyerrek melett kb.4 órát dolgoztunk.Csak pakolok tisztogatok egésznap igaz mélyeb dolgokra nics idő! 1 órákat alszik!
2009. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehezen jött össze mindez, mostmár rendelem a kaját annyival is kevesebb dolgom van. És így sem kerül többe az ennivaló. A mosást gyorsan bedobom ha van időm akkor gyors kiterítem, ha elalszik a babám akkor gyorsan összesöprök, felmosok és ennyi.A házimunka megvár!!
2009. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Két hós koráig szinte semmit sem csináltam, nem volt sírós kisfiam, de ahogy kimenetem a szobából felkelt, úgyhogy szaladt minden, az egész lakás.

3-4hós korában játszószőnyegre tettem, és énekeltem neki amíg ezt azt csináltam, vagy ha hajlandó volt 10perc és fél órát aludni siettem minennel, bár ennek az eredménye az lett, hogy úgy néztem ki mint saját öreganyám... Családom még sétálni sem vitte el, semmit sem segítettek.

Aztán az uramara ráparancsoltam vagy segít kitakarítani vagy elviszi a gyereket sétálni és bevásárolni, most már rendszeresen így megy és én olyankor takarítok.

Már 8hós a porszívó az egyik kedvenc játéka... :)))

2009. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi most leszünk 4 hósak. Eddíg a pocakja fájt,néha még most is :( de már mozgolódik a fogacskája is. Sokszor cipeltem magammal pamutkarikába(olyan mint a hordozókendő) mert másképpen nem ment a takarítás és egyéb dolgok.Most elég jól elvan a pihenőszékben,vagy a játszószőnyegén,de néha most is "segít" nekem :)) Így hogy többször lefoglalja magát,sokkal könnyebb.
2009. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

szia! a fiam 8 hónapos, a foga miatt nem tud jól aludni, így ha ébren van, irtó nyűgös :(

szalad a lakás, én hulla vagyok, és ha nem jutok el a főzésig, rendelek. estére apának azért csak elkészül a kaja, de előfordult már, hogy nem.

ez van :)

2009. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kaja rendelés az jó ötlet, mert néha már a férjemnek kellett a konyhában tevékenykednie, ami nem mindig "sült" el jól :) Amennyire tud segit (persze néha rá kell szólnom), csak sajnos este 6-ra ér haza a munkából, úgyhogy...

Hordozókendőre már én is gondoltam, kipróbáljuk azt is, remélem használ.

2009. jún. 19. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért "örülök", hogy más is így van ezzel, mert az én párom nem csinál semmit, és állítja, hogy nekem milyen könnyű, és biztos egész nap nem csinálok semmit. Ezek szerint másnak is gondot okoz a háztartás vezetése, ha nem "mintagyereke" van. Egy kérdésemben én is panaszkodtam, hogy alig bírom ellátni a két csöppséget (most 3 és fél, valamint 16 és fél hónaposak) + a házimunkát, és a párom mégis balhét rendezett, mert vettem egy mosogatógépet, ami szerinte felesleges, mert nem igaz, hogy nincs időm elmosogatni (egyébként volt olyan válaszoló, aki szintén ezen az állásponton volt, és kicsit nyafogásnak érezte a problémámat). Persze, csak azt elfelejti, hogy közben füvesítettem az udvarunkat, kiskertet csináltam, festettem a fapolcokat, ajtókat, ablakokat, takarítottam, mostam, főztem, vasaltam, megetettem a kutyákat, bevásároltam a gyerekekkel, pelenkáztam, etettem, fürdettem és valamikor a gyerekekkel is kell foglalkoznom, mert nem csak az igényeik kielégítése a feladatom, hanem a lelki egyensúly megteremtése is (hiszen nem háziállatok,hanem a várva várt gyermekeink) Ja a sorrend természetesen nem a fenti. Ami a megoldás nálunk az az, hogyha sikerül a gyerkőcöket időben ágyba dugni, akkor este nekilátok annak, ami napközben elmaradt + még locsolom a füvet amit muszáj volt megcsinálni, hogy a nagyobbik fiam ne a porban-koszban játszon az udvaron. Szóval nem könnyű napi 24 órában mindent megcsinálni, néha pedig kell egy kis kikapcsolódás is. Például most, amikor szarok a lakásra, a gyerekek éppen elvannak, én pedig itt ülök a gépnél, és máris megkönnyebbültem, hogy mindezt leírhattam :-)
2009. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen semmi segítség nélkül mosok főzök takarítok este 10 vasalok és hulla vagyok de nem lehetünk koszossak ha megvan a gyerek.
2009. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!