Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már szerintem nem normális....

Ez már szerintem nem normális. Miért sír éjjelente óránként a 11 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

8 hós kora óta alszik rosszul,de ez már szerintem nem a foga.Egy hónapja jön egy fog,de nem igazán bújt még ki,viszont nem használ a Panadol sem a dentinox.

Szó szerint óránként felsír,sokszor ki is kell vennem.Nem éhes,nem fázik,nincs melege.Egyszerűen nem tudom mi a baj.De nem hiszem hogy ez a foga.Viszont ha odaveszem magam mellé,ott meg alszik,amit csak hajnalban tudok ha apa elment dolgozni.

Lehet az is baj hogy minden egyes rezdülésére ugrom,mert apa korán kel,muszáj a pihit biztosítani,de én már nagyon fáradt vagyok.Bármilyen mentő ötletet szívesen veszek!!!!!!


2009. jún. 19. 07:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy nagyon hamar megnyugszik,de sokat forgolódik.Tényleg sokszor elég egy kis simi,dúdolással,e van hogy ki kell vennem,megitatom,de már tol is el magától,ilyenkor teszem vissza,még kell hogy hallja a hangomat,dúdolok neki,és alszik is.Ezért nem gondolnék nagy fájdalomra.Szerintetek?
2009. jún. 19. 07:59
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gyógypedagógus vagyok, ezért fontosnak tartom saját magam és gyerekem érdekében,hogy beszámoljak,hogy mit jelent a szeparációs szorongás illetve mikor jelenik meg és meddig tart. Jó lesz ezt majd visszaolvasni. Ugyanis a szeparáció-individuáció folyamán keresztül a gyermek önmagát az anyjától elkülönültnek kezdi megélni. A szeparációs szorongás a kisgyermek félelme attól, hogy a szülei elhagyják. Ez azt jelenti, hogy nincs jelen az a személy, akitől biztonságunkat kapjuk, szorongás és félelem lesz úrrá rajtunk, pánikba esünk. A szeparációs szorongással küzdő gyermek pánikba esik és sír, ha szülei magára hagyják, ha csak a szomszéd szobába mennek át akkor is.Normális esetben 8 hónapos csecsemőkben jelentkezik és 10-18 hónapos kor között tart, de 2 éves korra általában megszűnik. Intenzitás és időtartama változó, és részben a szülő gyermek kapcsolattól függ: hamarabb elmúlik például ha a kapcsolat a szülővel egészséges és erős, mintha gyengébb. Nem jó, ha a szülők a szeparációs szorongásra az elválások csökkentésével vagy elkerülésével reagálnak, mert ez veszélyezteti a gyeremk érését, fejlődését.amelyek több szakaszból épülnek fel:

Első szakasz: amely 2 hónapos korig tart, ilyenkor az újszülött a normális autizmus állapotában él, amelyben kizárólag saját szükségletei kielégítésére figyel. Ilyenkor az anya csak eszköz számára.


Második szakasz: 2-6 hónapos korban a csecsemő szimbiózisban az úgynevezett függőségben él a gondozójával. Az anya-csecsemő kettős egységet alkot. Az anya ennek a szimbiotikus kapcsolatnak a kialakulását azzal szorgalmazza,hogy megpróbálja gyereke szükségleteit kiatlálni,kényelmetlenségérzéseit oldani.

Harmadik szak: 6-10 hónapos korban, a gondozójától való testi függés szempontjából, csecsemőnél kezdenek kialakulni a differenciálódás jelei. Ez együttjár a mozgásfejlődéssel és manipulációs játéktevékenységgel.egy szakember Mahler szerint ez a kikelés szakasza, amely arra jellemző, hogy a gyerek el mer rövid ideig távolodni anyjától, majd visszatér, vagy vizuális kapcsolatba lép vele.

Nyolc hónaposan tudatában él a különbség anyja és más ismerősük és ismeretlen emberek között.

10-16 hónap között van a gyakorló fázis amelyben a csecsemő a külső tárgyak megismerésére törekszik

16-24 hónapban jellemző kiegyezés a távolódás és újraközeledés között. Ilyenkor a gyerek próbálgatja az anyjához való közeledés és tőle távolódás neki megfelelő biztonságos, de nem korlátozó mértéket megtalálni. Ez jelenti,hogy árnyékként követi gondozóját, elmarad tőle, majd újra megjelenik. Az anya jelenléte mellett az apa is fontossá válik, aki a gyereknek segíthet. ha az anya és gyermek között létezik állandó közeledés és távolódás, akkor a gyerek megtanulja, hogy felfedező tevékenységei jogosak és biztonságban van, ha autonómiára törekszik. Ha az anyja kimutatja szorongásait a gyerek autonómiai törekvési iránt, akkor a gyerek elbizonytalanodik és ezáltal az énképe sérül, mert az anyja személyének kiegészítőjévé válik. Két éves kor után a gyermek önállósulási tendenciája megerősödik, saját egyénisége kialakul. Ez a szakasz 2-3 éves korig tart, ami alatt a gyermek kialakítja érzelmi stabilitását a tárgyi világ szervezésével együtt. Ahogy a gyerekek kezdenek saját tevékenységi lehetőségeikkel és fizikai személyiségükkel tisztában lenni, elkezdik meghatározni önmagukat.

Kicsi Boglárkámnál 7 hónaposan jelent meg a szeparációs szorongás, de mivel biztonságban érzi magát mellettem ezért nem tart sokáig a félelem és a sírás nála:) Bogimnál is mint bármelyik más gyereknél nála is megvan az idegenektől, erős ismeretlen férfi hangoktól való félelme, ilyenkor sírni kezd ezért mindig a karomba vettem és elhallgatott .Ha olyan idegen helyre megyünk ahol nem ismer senkit sem vagy csak kevésbé látott arcokra nem emlékszik akkor is nyűgös lesz, ezért sokáig nem szoktunk tartozkódni ahol éppen vagyunk bárhol ahol félelmet vált ki. De azért gyakran járunk a nagyszülőkhöz,hogy ismerje meg a lakást ahol laknak, mert ilyenkor egyedül is hagyhatom,ha már tudja hol van:) Kezdetben ha mi mentünk a nagyszülőkhöz látogatóba akkor nagyon sírt mert nem ismerte a helyett ahol vagyunk, még akkor is ha mi ott voltunk és ismerte arcból a nagyszülőket . Ezért régebb a nagyszülők gyakran jöttek hozzánk, hogy előbb őket ismerje meg személyesen a hangjukat, arcukat és ahogy viszonyulnak a kicsimhez, mert ha hozzánk j9ttek nem félt, mert ismerte az otthonunkat. Fokozatosan csináltunk ezt, aztán szép lassan vittünk mi a nagyszülőkhöz amikor jól megsimerte őket, ezért ma már bátran ott merem hagyni a kicsi galambomat :):) Mivel nagyon egészséges a kapcsolatunk Bogival, én gondozom egész nap és minden áldott nap ezért nem sír utánunk ha elmegyünk valahová az apjával mert tudja,hogy visszajövünk és már 10 hónapos :):) Igaz pici korától mondom Neki,hogy jövök vissza többször,hogy már tudja,hogy miről van szó tehát megszokta ezt a szót, ha nem is fogja fel is,hogy mit akar jelenteni ez, de azért gondolja,mert mindig visszamentem hozzá ha például a másik szobába vagy fürdőbe mentem :):) Remélem később is ilyen nyugodt lesz mint most, de ez változó mert minden gyerek más és más és a szülő gyerek bizalmi kapcsolat is változó .

2009. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

hááát

pedig muszáj lesz apának is fent lenni szerintem ne pattanj hozzá mert szvsz ez a baj. ha melletted van alszik igy szokta meg nem?

azt modnod felsír. meddig sír? én mindig szoktam várni egy kicsit hátha visszaalszik. nálunk most volt egy ilyen korszak a foga miatt de három nap alatt visszaállt minden a régibe. légy egy kicsit "szigorúbb". tudom hogy nagyon nehéz nekem is az volt.

ha sír nálunk mindig volt egy 5-10 perces határ annál tovább sose hagytam. próbáld ki hátha apának meg mondd meg hogy ez most kell.

sok sikert!

2009. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy megértsd, miért ébred fel a csecsemő és miért kér segítséget a visszaalváshoz, meg kell ismerned, hogyan alszik a csecsemő, és milyen fázisokon megy át közben.


A csecsemő, amikor elalszik, 20 percig még egy éberebb alvó fázisban van. Emiatt van az, hogy amikor elalszik a kezedben és leteszed a kiságyba, általában forgolódni kezd és felébred. Ezzel szemben a felnőttek az elalvás után azonnal mély álomba kerülnek. A csecsemőnél azonban ez a szakasz csak az éber alvás után jön. Újszülötteknél ebben a 20 perces szakaszban látható, hogy a szemük oda-vissza mozog, sokszor nyitott állapotban is: ők gyakran és sokkal hosszabb ideig vannak ebben az alvási szakaszban. Ahogy múlnak a hónapok, a baba egyre rövidebb ideig van az éber szakaszban és egyre könnyebben tud elaludni, nagyjából másfél-két éves, amikor az alvása már a felnőttekéhez hasonlatos.


A csecsemők mélyalvása 30-45 percig tart, ezután ismét felületesebben alszanak, ilyenkor szoktak felébredni, éjszaka felsírni - ha valami megzavarja őket. Ez a "valami" lehet akár


a saját éhségük,

egy izom összerándulása (nagymozgások fejlődésének időszakában ez gyakori),

saját mozgása (pl. amikor a kicsi rájön, hogy oldaltfekve is tud aludni és forgolódik álmában),

fájdalom (fogzás, növekedési fájdalom),

külső zajok, fények,

zavaró tényezők (orrdugulás, köhögés stb.),

lelki eredetű okok (szeparációs szorongás, félelem a sötétben).

Ha ebben a felületesen alvás periódusban támogatást kap, odabújhat hozzánk, cumit kap, megsimogatjuk a hátát, sokszor magától visszaalszik, ha viszont nem vagyunk ott a közelében felébred, és segítséget kér a visszaalváshoz.

2009. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
csak ritkán veszem magam mellé hajnalban,ha már nem bírom tovább,sokszor hajnali 2 után alszik,de mint most éjjel is,reggel 5-ig,míg oda nem vettem ez volt óránként.
2009. jún. 19. 08:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem, hasznos irományokkal tudtam neked szolgálni.

A lényeg, hogy a kisgyerekek ilyenkor úgy gondolják, ha nem látnak minket, akkor örökre elmentünk:(.

2009. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ja és a szeparációs szorong.ról :

nappal nekem is a lábamon lóg, 2m körzetből el se megy de éjjel alszik. a szüleimmel is tök jól elvan bármikor rájuk hagyom nincs gond.

2009. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
nem akarok senkit megbántani de mindenki belinkelt ilyen olyan oldalt amit gondolom már az anyuka elolvasott mert feltételezem böngészik a neten. gyakorlati tanácsok esetleg?
2009. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt, csak lányom már negyedóránként kelt, és fél éve, hogy egyre rosszabb a helyzet.

TEgnap-tegnapelőtt tettem ki egy kérdést, nézd meg:-)

Nem jól alszik a babád? Nálunk bevált egy módszer: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Azóta csend van, vagy ha fel is sír, visszaaltatja magát. Ma 1X kell bemennem, és akor is 5-6 perc alatt visszaalszik.Próbáld ki:-)

Ez már nem fog, nem hasfájás, max az anyás korszak, de neked is szükséged van a pihenésre!

Én azóta vagyok nyugodt, kiegyensúlyozott, türelmes, és a babámon is látszik mindez a pozitív változás!:-)

2009. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!