Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergia megelőzés miatt...

Allergia megelőzés miatt Milumil Sinemil-t írt fel a háziorvosa 8 hónapos babámnak. Ha szakorvos írná fel töredékébe kerülne. Kihez kellene fordulni és milyen vizsgálatot csinálnak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is háziorvos írta fel, és alig volt 400 forint.
2012. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmm... ha újra iratsz fel meg tudnád nekem nézni milyen BNO kóddal írja? Az a 1 betű + 4 szám kombináció a vényen. köszi!
2012. ápr. 12. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
A háziorvos csak szakorvosi javaslatra írhatja fel ilyen olcsón, vagyis gastroenterológushoz kell előbb menni. De ha csak allergiamegelőzésről van szó akkor felejtős, ha viszont tényleg van valami gondja, mondjuk reflux, vagy allergia, akkor mehetsz a gastrora. Mi Sinlacot használunk, ugyanaz mint a sinemil, csak ez nestlés, és ez 650 gr-os, kb 1300 ft receptre és 300 lenne szakorvosi javaslatra, de mivel csak napi egyszer eszik pépet, fölöslegesnek tartok még egy ilyen tortúrát, elég nekem a nerfrológiára is feljárni. Amúgy 8 hónapos, napi kétszer (reggel és este) kap még tápszert, Milupa pepti plusz 2-t ez egy teljesen hidrolizált tápszer, tejfehérjeallergiások is ehetik, háziorvossal feliratva( tehát szakorvosi javaslat nélkül) 1000 ft de csak 450 gr-os.
2012. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem felejtem el megnézem.
2012. ápr. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nagy Pálné válasza:
Nekünk felírja a gyerekorvosunk is pedig nem szakember állapította meg nálunk a tejallergiát,hanem a gyerekorvos a tüneteiből.Így 264 forintért váltom ki.Ezek szerint még sem kell hozzá a szakorvosi javaslat,hogy ki írhassa.Szólj ha tudok valahogyan segíteni!
2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mond meg neki a BNO kódot, mert én tuti elfelejtem amilyen tyúkeszű vagyok.
2012. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van egy BNo kód, amivel 1 éves korig eü ktsg téritésre HÁZIORVOS szakvélemény nélül felirhatja, igy 289 Ft gy dobozzal.
2012. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen az a kód érdekelne engem :) Akkor nekem is lehetne annyiért. Azért kapja ezt, mert már arra van ekcémás bőrelváltozása ha én iszom tejet..:(
2012. ápr. 15. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Sikerült már feliratni?, most néztem, hogy normatív támogatásba 55%-os áron 1200ft...tehát ott szakorvosi támogatást kell bejelölni a háziorvosnak szakorvosi javaslatra-ahogy én értelmezem.

A szakorvos javaslatán van feltűntetve egy BNO kód azt írhatja be a háziorvos.

2012. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!